چند رسانه ای
يادداشت
عکس خبری
نرخ بیکاری در سال ۹۵ به ۱۲.۴ درصد رسید

اثر سونامی متولدین دهه ۶۰ بر معادلات اشتغال

دولت به استناد آمارها می گوید که ایجاد اشتغال افزایش یافته است. در آن سو منتقدان عقیده دارند که نرخ بیکاری افزایش یافته است. هر دو نیز درست می گویند. این نامعادله چگونه امکان پذیر شده است؟ این واقعیت که اقتصاد ایران گرفتار آن شده است را می توان با تحلیل نرخ مشارکت توضیح داد.
پایان فشار فروش خریداران را به بازار بازگرداند

dot تفاوت‌های بازاری و بنیادی بورس ۹۶ با ۹۵

تفاوت‌های بازاری و بنیادی بورس ۹۶ با ۹۵
شاخص کل بورس در حالی دیروز رشد ۳۰۷ واحدی را پشت سر گذاشت که در روزهای قبل از آن تحت تاثیر فشار فروش ایجاد شده به دلیل رسیدن به روزهای آخر سال و تمایل سهامداران به تامین نقدینگی، رشدهای میلیمتری را به خود دیده بود. در عین حال بررسی عملکرد بازار حاکی از تفاوت هایی در بازار سهام در سال آینده در مقایسه با امسال است.

dot فعالان فرهنگی خواستار رعایت کپی‌رایت

فعالان فرهنگی خواستار رعایت کپی‌رایت
یک عضو کمیسیون فرهنگی مجلس قانون کپی‌رایت را از مواردی دانست که فعالان در حوزه‌های فرهنگی خواستار رعایت آن هستند و دولت و مجلس باید برای تصویب آن به اتفاق نظر برسند.
فرانسوی ها نبض بازار خودرو بالای ۵۰ میلیون تومان را هم در دست می گیرند

dot بازیگران اصلی بازار خودرو ۹۶

بازیگران اصلی بازار خودرو ۹۶
بازار خودرو کشور در سال ۹۶ شاهد حضور محصولات تازه ای است که بخشی از آنها در داخل تولید شده و بخشی نیز به صورت وارداتی به دست مصرف کننده می رسند. در عین حال بخش اصلی بازار یعنی کلاس اکونومی زیر ۵۰ میلیون تومان همچنان در دست سه خودروساز اصلی کشور باقی خواهد ماند.

dot پرونده دستمزد۹۶ بسته شد

پرونده دستمزد۹۶ بسته شد
سرانجام پس از نشست ۱۲ساعته شورای عالی کار،حداقل دستمزد کارگران برای سال۹۶ با افزایش ۱۴.۵ درصدی به رقم ۹۳۰هزار تومان رسید اما برای سایر سطوح افزایش ۱۲درصدی به اضافه روزانه ۶۷۶۸ ریال تعیین شد.
اقتصاد ایران پس از ۱۴ سال رشد ۲ رقمی را ثبت کرد

dot رشد اقتصادی به قله ۱۴ ساله رسید

رشد اقتصادی به قله ۱۴ ساله رسید
رشد اقتصادی یکی از متغیرهای اقتصاد کلان است که وضعیت اقتصاد هر کشور را نشان می دهد. جدیدترین آمارها از رشد بسیار مطلوب تولید ناخالص داخلی ایران خبر می دهد. جدیدترین آمار ارائه شده از سوی بانک مرکزی حاکی از آن است که رشد اقتصاد ایران ۲ رقمی شده است. اتفاقی که در ۱۴ سال اخیر بی سابقه بود.
کارشناسان روابط بین الملل تشریح کردند

dot ایران در «بزنگاه» تیرگی روابط ترکیه و اروپا

ایران در «بزنگاه» تیرگی روابط ترکیه و اروپا
به‌دنبال مخالفت برخی کشورهای اروپایی چون هلند، آلمان و اتریش با برگزاری کمپین سیاسی مقام‌های ترکیه در ارتباط با همه‌پرسی آینده این کشور، روابط آنکارا و برخی پایتخت‌های اروپایی تیره و تار شده است.
فشار فروش در بورس تخلیه شد

dot آیا خریداران به بازار سهام باز می گردند؟

آیا خریداران به بازار سهام باز می گردند؟
معاملات بورس تهران روز گذشته با رشد ناچیز ۳ واحدی به کار خود پایان داد و کماکان پایین‌تر از میانه‌ کانال ۷۶هزار واحد قرار دارد. با وجود این شواهد حاکی از آن است که آخرین تلاش‌ها برای فروش و تامین نقدینگی پیش از آغاز شروع تعطیلات سال نو، روز گذشته به پایان رسید.
از هر ۱۰ خانه در کشور حداقل یکی خالی است

dot ۴ پیام نتایج سرشماری ۹۵ برای بازار مسکن

۴ پیام نتایج سرشماری ۹۵ برای بازار مسکن
سرانجام نتایج سرشماری نفوس و مسکن ۹۵ توسط رئیس مرکز آمار ایران منتشر شد. تحلیل های آماری استخراج شده از این سرشماری حاوی نکات جالب توجهی از تغییر ترکیب جمعیتی ایران و همچنین وضعیت خانه ها در ایران است که می تواند برای برنامه ریزان بازار مسکن به چراغ راهی تبدیل شود.
حباب قیمت سکه طلا به ۱۴۵ هزار تومان رسید

dot پرواز قیمت سکه طلا بر بال سفته بازان

پرواز قیمت سکه طلا بر بال سفته بازان
نخستین روز کاری بازارهای جهانی با تغییر خاصی در قیمت اونس طلا همراه نبود و در بازار ارز داخلی نیز قیمت دلار رشد محسوسی نداشت. اما این مانع از افزایش قیمت سکه طلا نشد.

dot آخرین قیمت ها از بازار سکه و ارز

آخرین قیمت ها از بازار سکه و ارز
در بازار امروز - دوشنبه - سکه تمام طرح جدید با افزایش ۱۵ هزار تومانی نسبت به دیروز، یک میلیون و ۲۰۴ هزار تومان قیمت دارد و دلار آمریکا با کاهش ۵ تومانی در مقایسه با روز قبل ۳۷۴۶ تومان عرضه می‌شود.

dot حذف کامل ابزارهای کنترل سرمایه در ایسلند

حذف کامل ابزارهای کنترل سرمایه در ایسلند
ایسلند هفته جاری به تمامی کنترلهای سرمایه برای شهروندان، شرکت‌ها و صندوق‌های بازنشستگی پایان داد.

dot رکود شدید در بزرگترین اقتصاد آمریکای جنوبی

رکود شدید در بزرگترین اقتصاد آمریکای جنوبی
موسسه آماری IBGE اعلام کرد اقتصاد برزیل در سال 2016 نه تنها رشد مثبتی نداشته است بلکه 3.6 درصد رشد منفی را نیز تجربه کرد.
در گفتگو با عضو صندوق بین المللی پول تشریح شد

dot نسخه صندوق بین المللی پول برای اقتصاد ایران

نسخه صندوق بین المللی پول برای اقتصاد ایران
چندی قبل هیاتی از صندوق بین المللی پول به ایران سفر کرد که ریاست آن را کاتریونا پرفیلد برعهده داشت. این هیات با بررسی بخش های مختلف اقتصاد ایران تصویری از وضعیت اقتصادی کشور و همچنین راهکارهایی برای رسیدن به رشد اقتصادی پایدار و همچنین حراست از دستاوردهای تورمی ارائه کرد که یکی از مهمترین آنها اصلاح نظام بانکی بود.
ورود صرافی های بانکی موجب شد

dot شکست نقشه افزایش قیمت دلار با شارژ دلار فردایی

شکست نقشه افزایش قیمت دلار با شارژ دلار فردایی
روز شنبه یک روز مهم برای بازار ارز بود. چرا که افزایش قیمت دلار در روز پنجشنبه پس از چند روز کاهشی ، این ذهنیت را برای نوسانگیران و سفته بازان ایجاد کرد که می توان بار دیگر با ایجاد جو هیجانی در بازار ارز ، قیمت ها را به کانال ۳۸۰۰ تومان بازگردانده و سودگیری کرد.
جدیدترین آمار بدهی بانک ها به بانک مرکزی آشکار کرد

dot دام بازار پول پیش پای تورم تک رقمی

دام بازار پول پیش پای تورم تک رقمی
در کنار مشکلاتی که نظام بانکی کشور با آن رو به رو است، رشد بدهی بانک ها به بانک مرکزی نیز قابل تامل است. براساس آمارهای ارائه شده از سوی بانک مرکزی بدهی بانک ها به بانک مرکزی به ۱۰۹ هزار میلیارد تومان رسید که در رشد نقطه به نقطه یعنی در مقایسه با دی ماه پارسال افزایش بیش از ۳۰ درصدی را نشان می دهد.
نتایج سرشماری نفوس و مسکن ۹۵ در بهترین حالت نیمه دوم فروردین اعلام می شود

dot تبعات اعلام دیرهنگام نتایج سرشماری

تبعات اعلام دیرهنگام نتایج سرشماری
پیگیری‌ها از آخرین وضعیت اعلام نتایج اولیه سرشماری نفوس و مسکن سال ۹۵ نشان می‌دهد اعلام نتایج سرشماری به احتمال زیاد به سال بعد کشیده می‌شود؛ این در حالی است که شواهد، حاکی از آماده بودن نتایج اولیه سرشماری است اما علت اصلی تاخیر در اعلام نتایج سرشماری هنوز مشخص نیست.

dot قیمت انواع ارز دولتی در تاریخ 21 اسفند

قیمت انواع ارز دولتی در تاریخ 21 اسفند
براین اساس نرخ بانکی ۱۹ ارز افزایش و قیمت ۱۹ واحد پولی کاهش داشته است.در این میان نرخ ۱ ارز نیز ثابت ماند.

dot جریمه ۹۰۰ میلیون دلاری گروه چینی برای نقض تحریم‌های ضدایرانی

جریمه ۹۰۰ میلیون دلاری گروه چینی برای نقض تحریم‌های ضدایرانی
شرکت سازنده تجهیزات مخابراتی چینی ZTE موافقت کرد برای پایان دادن به تحقیقات مربوط به نقض تحریم‌های آمریکا علیه ایران، به جرم خود اقرار کرده و حدود ۹۰۰ میلیون دلار جریمه پرداخت کند.

dot اعلام ظرفیت‌های جدید رجا در نوروز ۹۶

اعلام ظرفیت‌های جدید رجا در نوروز ۹۶
پس از آغاز فرآیند پیش‌فروش بلیت قطارهای مسافرتی از چند هفته قبل و تکمیل ظرفیت برخی از مسیرها، شرکت رجا اعلام کرده واگن‌های جدیدی را برای سفرهای نوروزی اختصاص خواهد داد.
پوری حسینی خبر داد

dot پایان بلاتکلیفی ٥٠ میلیون نفر در سهام عدالت

پایان بلاتکلیفی ٥٠ میلیون نفر در سهام عدالت
رئیس سازمان خصوصی‌سازی می‌گوید بلاتکلیفی ١٠ ساله مشمولان سهام عدالت امروز پایان یافت و سود سهام مشمولان از سال آینده پرداخت می‌شود.
با نام تجاری "شاتل موبایل"؛

dot سیم‌کارت‌ جدید وارد بازار می‌شود

سیم‌کارت‌ جدید وارد بازار می‌شود
اپراتور تلفن همراه شرکت توسعه ارتباطات همراه شاتل، از برنامه خود به منظور راه‌اندازی شبکه نسل جدید اپراتور تلفن همراه ایران و عرضه سیم‌کارت‌های نسل جدید با قابلیت برقراری مکالمه، تبادل پیامک و دسترسی به اینترنت بر پایه فناوری‌های 3G و 4G خبر داد.

dot پیشنهاد وزارت صنعت به ستاد اقتصاد مقاومتی

پیشنهاد وزارت صنعت به ستاد اقتصاد مقاومتی
وزارت صنعت، معدن و تجارت پیشنهادی را در پنج بند جهت تخصیص تسهیلات بانکی ۴۲ هزار میلیارد تومانی به ۱۲۱ هزار واحد تولیدی و صنعتی در سال آینده به ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی ارائه کرده است.
تازه های اقتصاد