سازمان خصوصی سازی اعلام کرد: باقی مانده سود سهام عدالت عملکرد سال مالی 1395 شرکت‌های سرمایه پذیر مربوط به کارگران فصلی و ساختمانی امروز واریز می‌شود.

dot بیکاری یک چهارم جمعیت کرمانشاه

بیکاری یک چهارم جمعیت کرمانشاه
کرمانشاه - با اینکه رکورد بیکاری استان کرمانشاه با عدد ۲۴.۵ در پاییز ۹۵ در کشور دست نیافتنی بود اما در پاییز ۹۶ با ۱.۱ درصد افزایش به عدد ۲۵.۶ رسید.
تورم ملکی به ۲۰.۵ درصد رسید

dot ۲ عامل «جهش» قیمت در بازار مسکن

۲ عامل «جهش» قیمت در بازار مسکن
بازار معاملات مسکن تهران در میانه زمستان، تحت تاثیر دو بازیگردان بیرونی، رکورد بیشترین رشد ماهانه قیمت را به ثبت رساند. آمارهای دفتر اقتصاد مسکن که از روی داده‌های سامانه رهگیری معاملات املاک استخراج شده، حاکی است: میانگین قیمت هر مترمربع واحد مسکونی در معاملات بهمن ماه، ۵ درصد نسبت به ماه دی افزایش پیدا کرد به‌طوری که در فاصله این دو ماه، متوسط ارزش فروش آپارتمان در پایتخت، با رشد ۲۵۰ هزار تومانی در هر مترمربع، به ۵ میلیون و ۴۰۰ هزار تومان رسید.

dot دلار همچنان در مسیر کاهش

دلار همچنان در مسیر کاهش
 دلار آمریکا در ادامه حرکت کاهشی روزهای اخیرش ۴۴۸۰ تومان عرضه می‌شود و سکه تمام یک میلیون و ۴۷۸ هزار تومان قیمت دارد.
دلار عملا سه نرخی شد!

dot شرایط خرید دلار بانکی برای مردم

شرایط خرید دلار بانکی برای مردم
روز پنج‌شنبه قیمت دلار یک کانال دیگر پایین‌تر رفت و به محدوده ۴ هزار و ۴۹۰ تومان وارد شد. با این حال همان‌طور که بارها تاکید شده است سیاست‌گذار بهتر است به جای تعقیب سیاست کاهش قیمت و شکست پیاپی سطوح حمایتی، سیاست «ثبات» را در بازار پی بگیرد. هم‌اکنون بازار ارز در وضعیتی قرار گرفته است که قیمت‌های غیررسمی و قیمت صرافی‌های منتخب از هم فاصله گرفته‌اند.
رئیس بانک مرکزی در مورد جنگ ارزی آمریکا هشدار داد

dot ترس اروپایی از تضعیف دلار

ترس اروپایی از تضعیف دلار
رئیس بانک مرکزی اروپا نسبت به تضعیف دلار واکنش داد. «ماریو دراگی» ورود ایالات‌متحده به «جنگ ارزی» را منجر به بروز عواقب منفی در ابعاد بین‌المللی توصیف کرد. افت شاخص دلار از سال ۲۰۱۷ با تقویت یورو همراه شده بود و این روند کماکان ادامه دارد. زمانی که «استیون منوچین» وزیر خزانه‌داری آمریکا، دلار ضعیف را به سود اقتصاد این کشور معرفی کرد، بانک اروپا تنها به واکنش کلامی علیه این سیاست بسنده کرد.

dot ۵۰۰ هزار نفر در پاییز بیکار شدند/نرخ بیکاری جوانان ۲۸درصد شد

۵۰۰ هزار نفر در پاییز بیکار شدند/نرخ بیکاری جوانان ۲۸درصد شد
در حالی جمعیت شاغل کشور در تابستان امسال بیش از ۲۳ میلیون و ۸۳۰ هزار نفر بوده که این رقم در پاییز امسال به ۲۳ میلیون و ۳۳۱ هزار نفر کاهش یافته است.

dot یک بام و دو هوای دولت در نرخ ارز

یک بام و دو هوای دولت در نرخ ارز
کارشناسان اقتصادی می گویند اگر قرار است قیمت دلار واقعی شود بانک مرکزی باید این سیاست را اول از خودش شروع کند و این شائبه رضایت دولت در خصوص افزایش نرخ ارز را پایان دهد.
در مجلس شورای اسلامی گرفته شد

dot تصمیم آخر برای حقوق ۹۷ کارمندان دولت

تصمیم آخر برای حقوق ۹۷ کارمندان دولت
مجلسی‌ها سرانجام دیروز جزئیات افزایش حقوق و مزایای مستمر کارکنان دولت در سال آینده را تعیین کردند؛ تبصره‌ای که پیش از این یک بار از سوی علی لاریجانی رئیس مجلس، برای بررسی‌های بیشتر به کمیسیون تلفیق ارجاع شد، اما دیروز هم پس از مناقشات فراوان میان موافقان و مخالفان و برگزاری یک جلسه غیرعلنی مجلس برای بررسی سازوکار افزایش حقوق کارمندان، به تصویب رسید.
بانک مرکزی اعلام کرد؛

dot افزایش ۸ درصدی تسهیلات اعطایی در ۱۰ ماهه امسال

افزایش ۸ درصدی تسهیلات اعطایی در ۱۰ ماهه امسال
تسهیلات پرداختی بانک‌ها طی ۱۰ ماهه به بخش‌های اقتصادی مبلغ ۴۶۲ هزار و ۳۰۰ میلیارد تومان بوده که در مقایسه با دوره مشابه سال قبل مبلغ ۳۴هزار و ۴۱۰ میلیارد تومان معادل ۸ درصد افزایش داشته است.
نوبخت وعده داد؛

dot یارانه معوقه مراکز نگهداری بهزیستی تاپایان سال پرداخت می‌شود

یارانه معوقه مراکز نگهداری بهزیستی تاپایان سال پرداخت می‌شود
رئیس سازمان برنامه و بودجه از پرداخت یارانه ۲ ماه مراکز نگهداری بهزیستی ظرف هفته آینده خبرداد و وعده داد یارانه عقب افتاده بقیه ماه ها هم تا آخر سال پرداخت می شود.

dot بازارگرمی بانکها برای دریافت سپرده بیشتر از مشتریان

بازارگرمی بانکها برای دریافت سپرده بیشتر از مشتریان
اگرچه اقدام دولت برای اعطای اوراق مشارکت ریالی و ارزی، گامی در جهت جمع‌آوری نقدینگی از بازار به شمار می‌رود، اما بانکها هم حداکثر استفاده از فضا را کرده و اکنون اوراق، ضامن وام‌گیرندگان شد.
کدخدایی اعلام کرد؛

dot شورای نگهبان از فردا بررسی لایحه بودجه ۹۷ را آغاز می‌کند

شورای نگهبان از فردا بررسی لایحه بودجه ۹۷ را آغاز می‌کند
سخنگوی شورای نگهبان گفت: شورای نگهبان از فردا بررسی لایحه بودجه ۹۷ را آغاز می‌کند.
با توجه به آمار و براساس واقعیات

dot تنها نقطه ی اتکاء ما اقتصادِ نفتی خواهد بود

تنها نقطه ی اتکاء ما اقتصادِ نفتی خواهد بود
شرایط ژئوپلیتیکی ایران در منطقه سبب شد که در پسابرجام شاهد حضور کشورهای صنعتی برای همکاریهای تجاری در ایران باشیم. هرچند که ما در امضای قراردادهای تجاری همواره یا چراغ روابط سیاسی حرکت می کنیم. موضوعی که بسیار حائز اهمیت خواهد بود کیفیت روابط تجاری است. بدون شک ما در دانش اجرایی در حوزه ی اقتصاد براساس مشاهده ی واقعیات ضعیف هستیم. مسئله ی فنآوری نکته ی نادیده گرفته شده در چندسال گذشته بوده و ما همواره نمودار با ثباتی در این زمینه داشتیم در حالیکه کشورهای منطقه و البته شرق آسیا بسیار فعال بودند.
خصوصی سازی با شعار امکان پذیر نیست

dot یک بام و دو هوا در واگذاری خودروسازان به بخش خصوصی

یک بام و دو هوا در واگذاری خودروسازان به بخش خصوصی
در بخش خودروسازی نیز اوضاع خوب نیست و  مردم در چند دهه ی گذشته علیرغم همه ی نارضایتی های که داشتند موفق به دیدن بازار رقابتی نشدند. بازار سودآور خودرو نه تنها بخش قطعه سازی را برای خودروساز شدن ترغیب کرده است بلکه سبب شده تا بسیاری از انتصابهای آن حتی در حد معاونت از فیلتر دولتی ها بگذرد.
در دستور کار قرار گرفت

dot گرانی شب عید از جاده مخصوص تیک آف می کشد

گرانی شب عید از جاده مخصوص تیک آف می کشد
مبارزه با گران فروشی و احتکار هرساله جزو برنامه های همیشگی دولت است که با همکاری اماکن و سازمان تعزیرات حکومتی استارت می خورد اما درباره ی بازار خودرو وضعیت به گونه ای دیگر است و گویا باک دولتی ها برای سبقت گرفتن از خودروسازان پر نیست تا بتواند جلوی گرانی حبابی خودرو در سال جدید را بگیرد.
تازه های اقتصاد