تصاویر، حکایت از گشت و گذار اوباما در جزایر بالی دارد.

dot 14 حقیقت جالب در مورد پرچم هند

14 حقیقت جالب در مورد پرچم هند
پرچم ملی کشور هند که فرهنگ متفاوت و متنوع این کشور را نشان می دهد و به آن «tiranga» یا «tricolor» به معنای «سه رنگ» گفته می شود یک پرچم مستطیلی شکل با سه نوار به رنگ های زعفرانی هندی، سفید و سبز است....

dot وحشتناک‌ترین آزمایش‌های تاریخ آشنا شوید!

وحشتناک‌ترین آزمایش‌های تاریخ آشنا شوید!
انسانها همیشه به دنبال آزمایش کردن بوده‌اند، اما اگر این آزمایش‌ها از یک حدی خطرناکتر شوند و از مرزهای عقلانیت و انسانیت عبور کنند می‌توانند باعث بروز خسارت‌های شدید جانی یا مالی شوند.
علاقه بیش‌ازحد به ماوراءالطبیعه؟

dot کشف دلیل شکست هیتلر

کشف دلیل شکست هیتلر
مبارزات نازی‌ها تا حد زیادی با تکیه‌بر طالع‌بینی، گمانه‌زنی و ستاره‌شناسی انجام می‌شد.

dot معروف‌ترین مجرم آمریکایی در 100 سالگی از زندان آزاد شد

معروف‌ترین مجرم آمریکایی در 100 سالگی از زندان آزاد شد
یکی از معروف‌ترین مجرمان آمریکایی که نیم قرن پیش به جرم سرقت از بانک دستگیر شده بود، در 100 سالگی و پس از پایان دوران محکومیت از زندان آزاد شد.

dot کشف قدیمی‌‎ترین و بزرگ‌ترین سنگ‌نوشته‌های هیروگلیف مصر

کشف قدیمی‌‎ترین و بزرگ‌ترین سنگ‌نوشته‌های هیروگلیف مصر
محققان و باستان‌شناسان در تفحص مصر باستان، موفق به کشف چندین سنگ‌نوشته با حروف تصویری بزرگ شدند که قدمت آنها دست‌کم به 5200 سال پیش باز می‌گردد.

dot گران‌ترین عطرهای دنیا

گران‌ترین عطرهای دنیا
در این مطلب با 10 برند معروف عطر که جزو گران ترین ها هستند آشنا می شوید.

dot اقامت واقعی در یک داستان تخیلی

اقامت واقعی در یک داستان تخیلی
افسانه ها تنها در کتاب های داستان نیستند، ظاهرا بسیاری از آن ها در دنیای واقعی هم وجود دارند. قلعه فوق العاده زیبای لیختن اشتاین در جنوب آلمان یکی از این مکان است.

dot کباب کردن مرغ با نور خورشید در تایلند

کباب کردن مرغ با نور خورشید در تایلند
او نیز مانند بسیاری از فروشندگان خیابانی دیگر، از آتش زغال چوب برای طبخ مرغ استفاده می کرد، اما از سال ۱۹۹۷ میلادی او وقتی سوار اتوبوس شده بود به ایده ی درخشانی رسید. یک روز او به وسیله ی نور خورشیدی که از پنجره ی اتوبوس به درون می تابید احساس گرماس شدیدی کرد و با خود گفت: ...

dot لباس فضانوردی چیست؟

لباس فضانوردی چیست؟
لباس فضایی چیزی فراتر از یک دست لباس است که فضانوردان به هنگام راهپیمایی فضایی برتن می‌کنند. یک لباس فضانوردی کاملا مجهز در واقع یک سفینه‌ی فضانوردی تک نفره است.

dot مرکز کیهان؛ عجیب‌ترین نقطه زمین

مرکز کیهان؛ عجیب‌ترین نقطه زمین
مرکز کیهان شامل یک دایره کوچک از جنس بتون است که اطراف آن را دایره ای از ۱۳ آجر پوشانده است. مساحت دایره بتونی ۷۶ سانتیمتر بوده و با احتساب دایره آجری بیرونی، قطر آن به ۲٫۵ متر می‌رسد.

dot این پسر ایرانی یک شعبده باز ایلوژنیست است

این پسر ایرانی یک شعبده باز ایلوژنیست است
با لبخند وارد سالن می شود و روی استیج راه می رود. هنوز با حضار سلام و احوالپرسی نکرده که در مقابل چشم آنها ناپدید می شود و بعد از چند ثانیه در یک حفاظ شیشه ای آکواریوم شکل ظاهر می شود. زنگ آغاز برنامه همین جا می خورد.
خرت‌وپرت‌های نجومی چهره‌های مشهور؛

dot احمقانه‌ترین وسایلی که به مزایده گذاشته شد!

احمقانه‌ترین وسایلی که به مزایده گذاشته شد!
چهره های سرشناس به واسطه شهرت مورد توجه همگانی اند. توجهی که باعث می شود تا افراد معمولی از آنها موجودات استثنائی بسازند و حاضر باشند برای خرید دوریختنی های این افراد پولهای هنگفت بپردازند.

dot بلندترین دیوار صخره نوردی دنیا

بلندترین دیوار صخره نوردی دنیا
اکسکالیبور Excalibur به ارتفاع 37 متر در مرکز صخره نوردی Bjoeks شهر گرونینگن هلند قرار گرفته و به نظر می رسد که بلندترین دیوار صخره نوردی دنیا باشد. علاوه بر ارتفاع زیاد، آنچه بالا رفتن از اکسکالیبور را به چالش تبدیل می کند انحنای دیوار به طول 11 متر می باشد که یک برآمدگی مصنوعی ایجاد نموده و شرایط صعود از یک قله ی واقعی را شبیه سازی می کند. دقیقا به دلیل وجود همین منحنی است که می توان از جهات مختلف از این دیوار بالا رفت و در هر حالت نیز چالش های جدیدی را تجربه نمود.
دزدان دریایی اروپا؛

dot وایکینگ‌ها، نماد ترس و دلهره در اروپا

وایکینگ‌ها، نماد ترس و دلهره در اروپا
این دریانوردان به دلیل حملات و تهاجمات خشن و بی رحمانه ی خود به شهرت رسیدند. وایکینگ ها در جستجوی گنج بودند، دزدی می کردند و خانه ها را میسوزاندند و بومیان مناطق مورد حمله خود را می کشتند و یا به اسارت می گرفتند، به عبارتی دیگر آنها چیزی فراتر از دزدان دریایی بودند.

dot فیلمبرداری از ترکیب رنگ، روغن، شیر و صابون مایع!

فیلمبرداری از ترکیب رنگ، روغن، شیر و صابون مایع!
«توماس بلنشارد»، فیلم ساز هنرمندی است که در جدیدترین ویدئوی خود، رنگ، روغن، شیر و صابون مایع را با یکدیگر مخلوط کرده و از حرکات آن ها در زیر لنز ماکرو فیلم برداری نموده است.
جدیدترین مطالب