سایت خبری تحلیلی شفاف

سرگرمی
اخبار مهم
جدید‌ترین کشور جهان کدام است؟

جدید‌ترین کشور جهان کدام است؟

بنابراین کشور‌های جدید چگونه به وجود می‌آیند؟ اگر چه هیچ قاعده رسمی خاصی وجود ندارد، اما معیار‌های قابل قبول، ریشه در حقوق بین الملل دارند. کنوانسیون مونتویدو در سال ۱۹۳۳ یک واحد حاکمیتی را به شرط برآورده کردن چهار معیار به عنوان کشوری مستقل تعریف کرد:داشتن یک جمعیت ثابت، تعیین مرز‌های سرزمینی، داشتن دولت و توانایی انعقاد قرار داد با سایر کشور ها.
مرد یخی ایرانی است

مرد یخی ایرانی است

مهدی عاشوری در سال 89 کاری کرد، کارستان، او در مدت دو ساعت و 15 دقیقه حضور در غار یخی، رکورد مرد چینی را شکست،
چگونگی ساخت دیوار چین ؟

چگونگی ساخت دیوار چین ؟

یکی از زیباترین ساخته های دست بشر که همواره تحسین برانگیز است ، دیوار چین است و سالانه هزاران جهانگرد از اقصی نقاط دنیا برای دیدن این اؤر تاریخی به چین سفر می کنند
چرا به همدان سفر کنیم؟

چرا به همدان سفر کنیم؟

به گزارش شفاف ، از این شهر با عنوان پایتخت تاریخ و تمدن ایران یاد می شود در سال 2018 به عنوان پایتخت گردشگری کشورهای آسیایی انتخاب شد. یکی از قدیمی ترین شهرهای ایران است و جاذبه های تاریخی ارزشمندی را در خود دارد. آرامگاه تعدادی از مشاهیر ایران در این شهر قرار دارد که از جمله آنها می توان به ابوعلی سینا اشاره کرد. طبیعت همدان و اطراف آن از مقاصد جذاب و پرطرفدار طبیعت گردی هستند و وجود کوه الوند باعث شده تا این دیار به مقصدی محبوب برای کوهنوردی نیز تبدیل شود. تفریحات هیجان انگیز و جذابی در این شهر انتظار شما را می کشند. اطراف همدان روستاهای زیبا و معروفی مانند ورکانه وجود دارند که گردش تان را تکمیل می کنند.
۱۰ شگفتی عجیب و زیبای طبیعت

۱۰ شگفتی عجیب و زیبای طبیعت

هر گوشه‌ از سیاره ما پر از پدیده‌های طبیعی چشمگیر است. برخی مانند شفق‌های شمالی معروف و شناخته شده هستند و برخی مانند اعماق جنگل‌های بارانی و اقیانوس‌ها هنوز چیزهای زیادی برای کشف شدن دارند. برخی از این پدیده‌ها تنها در سرزمین‌های عجیب و دورافتاده دیده می‌شوند. اما همیشه مجبور نیستید برای دیدن آن‌ها سفر کنید. خوشبختانه برخی از آن‌ها را در حیاط خانه تان هم می‌توانید ببینید.
طبیعت نفس می‌کشد

طبیعت نفس می‌کشد

در گرماگرم همه‌گیری جهانی ویروس کرونا، ممنوعیت سفر و فرمان‌های قرنطینه خانگی سطح آلودگی هوا در زمین کاهش چشمگیری داشته، گاز مونواکسید کربن که عمدتا توسط اتومبیل‌ها تولید می‌شود، در مقایسه با سال ۲۰۱۹ تقریبا ۵۰ درصد کاهش یافته است. تولید گاز دی‌اکسید کربن که از طریق گرم کردن کره زمین در تغییرات آب وهوایی سهم دارد، نیز در روز‌های اخیر کاهش یافته است. جنگل‌ها همچنین از پراکنده کردن زباله‌های آلاینده کمی آسوده شده اند. طبیعت مطمئنا قدر این فرصت که در فصل زیبای بهار برایش رخ داده را می‌داند.
محبوب‌ترین شهر‌های جهان در سال ۲۰۱۹

محبوب‌ترین شهر‌های جهان در سال ۲۰۱۹

هر ساله، MasterCard بر اساس تحقیقات شخص ثالث، تجزیه و تحلیل اختصاصی و داده‌های عمومی از بین ۲۰۰ شهر جهان، محبوب‌ترین کلانشهر‌های جهان برای بازدید و گردشگری را معرفی می‌کند. در این مطلب محبوب‌ترین شهر‌های جهان در سال ۲۰۱۹ را به شما معرفی می‌کنیم.
گران‌ترین کتاب‌های دنیا کدام‌اند؟

گران‌ترین کتاب‌های دنیا کدام‌اند؟

قیمت کتاب‌ها به تازگی افزایش یافته؛ اما تا به حال فکر کرده‌اید که کتاب‌هایی در جهان وجود دارند که قیمت‌شان به ۳۰ میلیون دلار هم می‌رسد؟ کتاب خطی نوشته داوینچی، منشور کبیر، انجیل سنت‌کاتبرت و چند کتاب دیگر از جمله گران‌ترین کتاب‌های جهان‌اند.
جدیدترین مطالب