کالری ها
از آنجایی که آب لیمو یک نوشیدنی کم کالری است و می تواند به روشی مشابه با آب معمولی احساس سیری را افزایش دهد، نوشیدن آن می تواند روشی موثر برای کمک به کاهش کالری های دریافتی باشد.

dot مصرف پروتئین را از سبد غذایی خود حذف نکنید/تخم مرغ، غنی‌ترین منبع پروتئین حیوانی

مصرف پروتئین را از سبد غذایی خود حذف نکنید/تخم مرغ، غنی‌ترین منبع پروتئین حیوانی
رئیس کمیته صنایع غذایی انجمن مدیریت کیفیت ایران گفت:پروتئین موتور محرکه و عامل اصلی افزایش مقاومت بافت ماهیچه‌ها و عضلات بدن است.

dot صدای بدن و تشخیص زودهنگام سرطان

صدای بدن و تشخیص زودهنگام سرطان
دانشمندان اعلام کردند با استفاده از یک تکنولوژی جدید به زودی امکان تشخیص زودهنگام تومور از طریق صدای خود بدن امکان پذیر می شود.

dot همه دلایل از دست دادن قدرت بویایی

همه دلایل از دست دادن قدرت بویایی
آسیب وارد شده به مغز اغلب موجب از دست دادن حس بویایی می شود که می تواند برای یک دوره زمانی کوتاه یا بلند مدت باقی بماند. به طور ویژه، آسیب دیدن لوب فرونتال مغز، جایی که بو پردازش می شود، می تواند به از دست دادن حس بویایی منجر شود.

dot بدن ما کمبودهایش را به این شکل بروز می دهد

بدن ما کمبودهایش را به این شکل بروز می دهد
بدن ما مکانیسمی است که در آن خیلی چیزها در یک زمان اتفاق می افتد. و خیلی وقت ها با اخطارهایی کمبودهایش را به ما نشان می دهد. اگر این اخطارها نادیده گرفته شوند منجر به مشکلات جدی تری می شوند.

dot تاثیر آلاینده های محیطی بر سلامت مادر و جنین

تاثیر آلاینده های محیطی بر سلامت مادر و جنین
ما در دنیای صنعتی و ماشینی زندگی می‌کنیم و با دستان خودمان ترکیباتی را وارد محیط زندگی‌مان کردیم که نه‌تنها به خودمان آسیب می‌زنند، بلکه سلامت نسل‌های بعدمان را هم مورد تهدید قرار می‌دهند.

dot خبرنگاران حوزه سلامت در دانشگاه های علوم پزشکی تربیت می شوند

خبرنگاران حوزه سلامت در دانشگاه های علوم پزشکی تربیت می شوند
معاون فرهنگی دانشجویی وزارت بهداشت گفت: با راه اندازی کمیته های مفدا در دانشگاه های علوم پزشکی دانشجویان می توانند در حوزه خبر فعالیت کنند.

dot آنتی اکسیدان‌هایی که محافظ بدن می‌شوند

آنتی اکسیدان‌هایی که محافظ بدن می‌شوند
یکی از مهم‌ترین اثرات مفید ویتامین‌ها، خاصیت ضد اکسیده شدن آنها است که این ویتامین ها را تبدیل به آنتی‌اکسیدان‌های محافظ بدن می کند.

dot ۹۰ درصد ایرانی‌ها گروه خونی مثبت دارند

۹۰ درصد ایرانی‌ها گروه خونی مثبت دارند
سخنگوی سازمان انتقال خون ایران شاخص اهدای خون در ایران را ۲۷ در هزار نفر عنوان کرد و افزود: از هر هزار نفر در کشور، به طور متوسط ۲۷ نفر خون خود را اهدا می کنند که شاخص بسیار خوبی در سطح دنیا است.

dot با این تست ها سلامت خود را ارزیابی کنیم

با این تست ها سلامت خود را ارزیابی کنیم
اگر به دلیل تنفر از بیمارستان و مطب همیشه مراقب سلامت تان هستید بد نیست این مطلب را هم بخوانید مطمئنا برایتان مفید خواهد بود. این مطلب به شما یاد می دهد که با چند نمونه تست سلامت خود را ارزیابی کنید.

dot درمان‌های خانگی برای رفع گوش درد

درمان‌های خانگی برای رفع گوش درد
برخی افراد درد گوش را مشکلی جزئی در نظر می‌گیرند اما این مشکل به ظاهر جزئی می‌تواند به دردهای آزاردهنده‌ای تبدیل شود.
عضو هیأت مدیره انجمن داروسازان ایران مطرح کرد؛

dot نظام دارو درمانی خسته از دستخط بد پزشکان/ بازی نسخه‌های بدخط با سلامت مردم

نظام دارو درمانی خسته از دستخط بد پزشکان/ بازی نسخه‌های بدخط با سلامت مردم
عضو هیأت مدیره انجمن داروسازان ایران گفت: نسخه الکترونیک می‌تواند موجب کاهش چشم‌گیر احتمال بروز خطای نسخه خوانی شود، ضمن اینکه سابقه دارویی بیمار در سیستم ذخیره می‌شود که این موضوع می‌تواند کمک شایانی به ثبات روند دارودرمانی کند.

dot خوراکی های مردانه را بشناسید

خوراکی های مردانه را بشناسید
شکلات تلخ، یکی از خوراکی‌هایی است که جریان خون را تقویت می‌کند. فلاونول‌های موجود در شکلات تلخ می‌توانند سطح کلسترول بد خون را کاهش بدهند، نقش موثری در تقویت گردش خون ایفا کنند و فشار خون را هم در وضعیت عادی نگه دارند.

dot موارد ضروری در سفر با بچه‌ها (2)

موارد ضروری در سفر با بچه‌ها (2)
وقتی قرار است با بچه‌ها به سفر بروید، نکات زیادی را باید رعایت کنید. برایتان لیستی را آماده کرده‌ایم که با توجه به آن، سفر خوشایندتر و لذت‌بخش‌تری را تجربه خواهید کرد.

dot موارد ضروری در سفر با بچه‌ها (1)

موارد ضروری در سفر با بچه‌ها (1)
وقتی قرار است با بچه‌ها به سفر بروید، نکات زیادی را باید رعایت کنید. برایتان لیستی را آماده کرده‌ایم که با توجه به آن، سفر خوشایندتر و لذت‌بخش‌تری را تجربه خواهید کرد.

dot هشدار: بلافاصله بعد از روشن کردن خودرو کولر نگیرید!

هشدار: بلافاصله بعد از روشن کردن خودرو کولر نگیرید!
دبیر انجمن سرطان شناسی ایران گفت: بلافاصله بعد از وارد شدن به داخل خودرو سیستم تهویه هوا را روشن نکنید. ابتدا پنجره‌های خودرو را پایین کشیده و صبر کنید تا هوای داخل خودرو عوض شود، بعد از چند دقیقه می‌توانید کولر خودرو را روشن کنید در غیر این به تدریج ممکن است درگیر بیماری‌های جدی شوید.
تازه های سلامت