کد خبر: ۱۴۷۲۰۰
تاریخ انتشار:۱۴ آبان ۱۳۹۱ - ۱۷:۱۷
صدور چهارمین حکم اعدام علیه الهاشمی
دادگاه کیفری عراق امروز (یکشنبه) چهارمین حکم اعدام علیه طارق الهاشمی را به اتهام تلاش برای انفجار خودرویی در جمع زائران شیعه عراقی صادر کرد.
دادگاه کیفری بغداد امروز با برگزاری جلسه‌ای به طور غیابی طارق الهاشمی، معاون رئیس جمهوری عراق را به اتهام تلاش برای منفجر کردن یک خودروی بمب گذاری شده در جمع زائران شیعه عراقی و کشتار آنها در جنوب بغداد، به اعدام محکوم کرد.این حکم چهارمین حکم اعدام علیه الهاشمی است.

عبدالستار بیرقدار، سخنگوی شورای عالی قضات عراق گفت: دادگاه کیفری امروز الهاشمی و دامادش احمد قحطان را مطابق با قوانین مبارزه با تروریسم محاکمه و علیه آنها حکم صادر کرد.

وی افزود: حکم صادر شده علیه الهاشمی به خاطر اتهام‌های وارده علیه وی در تلاش جهت انفجار خودروی بمب گذاری شده در جنوب بغداد بود که زائران شیعه عازم کربلا را هدف قرار داده بود.

در یکم ماه جاری میلادی نیز دادگاه کیفری عراق الهاشمی و دامادش را به اتهام دست داشتن در عملیات تروریستی علیه شهروندان عراقی، به طور غیابی و برای سومین بار به اعدام با چوبه‌دار محکوم کرده بود.

پیشتر طارق الهاشمی در واکنش به صدور حکم دوم و سوم اعدام علیه خود ضمن به تمسخر گرفتن این حکم به استهزا گفت: صدور یک حکم هم کافی بود.