کد خبر: ۱۰۰۰۸۱
تاریخ انتشار: ۰۴ اسفند ۱۳۹۰ - ۰۷:۳۸
تعداد نظرات: ۸۰ نظر
وی با بیان اینکه از نظر طب سنتی، حجامت روشی برای دفع سموم بدن است، ادامه می‌دهد: با انجام حجامت سموم از بدن خارج می‌شوند و پس از انجام حجامت و حین درمان از داروهای گیاهی نیز استفاده می‌شود.
 ایسنا: حجامت یک روش درمانی آزموده شده است که بر اساس قدیمی‌ترین اسناد از ۱۳۰۰ سال پیش از میلاد مسیح در مقدونیه انجام می‌شده است. اما هم‌اکنون افراد ناآشنا و با استفاده از وسایل آلوده، حجامت را انجام می‌دهند که تهدیدکننده سلامت افراد است.

 «اسدالله پارسایی» یکی از شهروندان لرستانی در این‌باره به ایسنا می‌گوید: حجامت در میان ایرانیان سابقه‌ای طولانی دارد و به صورت معمول سالی دو بار، به ویژه پیش از عید به صورت سنتی انجام می‌شد و از آن به عنوان عید خون نام می‌بردند و مردم بهارشان را با حجامت آغاز می‌کردند.

وی با بیان اینکه از نظر طب سنتی، حجامت روشی برای دفع سموم بدن است، ادامه می‌دهد: با انجام حجامت سموم از بدن خارج می‌شوند و پس از انجام حجامت و حین درمان از داروهای گیاهی نیز استفاده می‌شود.

این شهروند لرستانی می‌افزاید: بر اساس اسناد تاریخی حجامت سابقه‌ای ۷۰۰۰ ساله دارد همچنین ۱۰۰۰سال پیش «بوعلی‌سینا» در کتاب «قانون» خود به صورت علمی درخصوص حجامت و جایگاه آن صحبت کرده و هم‌اکنون نیز محققان اروپایی از مطالب ۱۰۰۰ سال پیش بوعلی‌سینا استفاده می‌کنند.

براساس این گزارش، اطلاعات پیرامون حجامت در جامعه پزشکی محدود است به طوری که در دانشکده‌های پزشکی ایران این موضوع تدریس نمی‌شود، فقط در برخی دانشگاههای آمریکا، انگلیس، آلمان و چین این موضوع به شکل کلاسیک تدریس می‌شود.

طبیعی است که وقتی پزشکان از ویژگیهای درمانی آن بی‌اطلاع هستند همه حجامت را انجام نمی‌دهند. از سوی دیگر عمر اطلاعات بیش از ۵۰۰۰ سال نیست. همچنین شمار پزشکان ایرانی آشنا با این شیوه بیش از ۱۰۰۰ نفر نیستند.

 «امین آزادبخت»، یکی دیگر از شهروندان لرستانی می‌گوید: حجامت جزو طب سنتی و اسلامی است که فواید فراوانی دارد و ۷۰ نوع بیماری را از بین می‌برد.

وی با بیان اینکه حجامت را ماهیانه انجام می‌دهم، اظهار می‌کند: حجامت را برای برطرف کردن خستگی، خواب‌آلودگی، کسالت و رخوت از بدن، انجام می‌دهم.

این شهروند ادامه می‌دهد: البته انجام حجامت باید با رعایت موازین بهداشتی و استفاده از وسایل استریل تحت نظر پزشک طب سنتی انجام شود.

 «حدیث کلانتری» دیگر شهروند خرم‌آبادی می‌گوید: هیچ اعتقادی به انجام حجامت ندارم؛ چراکه افرادی را مشاهده کرده‌ام که به این امر اقدام کرده‌اند اما حجامت تاثیری در سلامت آن‌ها نداشته است.

به گفته وی، به نظر می‌رسد خراشیدن بدن برای حجامت اثر درمانی نداشته باشد.

 «زهرا رضایی»، شهروند دیگر خرم‌آبادی نیز به ایسنا می‌گوید: اطرافیانم حجامت می‌کنند اما تاثیری در سلامتی و برطرف کردن بیماری آن‌ها نداشته است.

وی ادامه می‌دهد: از لحاظ رعایت بهداشت از جانب پزشکان یا افراد گاهی این مهم جای تامل دارد که مبادا به علت حجامت به انواع بیماریهای پوستی و خونی مبتلا شویم.

رضایی یادآور می‌شود: یکی از علل عدم تمایل من به انجام حجامت عدم‌آگاهی و اطلاع کامل از این شیوه درمان است و این‌که این نوع درمان چند درصد تاثیرگذار است، از این‌رو حاضر به ریسک‌پذیری نیستم و اهدای خون را به‌ حجامت ترجیح می‌دهم.

دکتر «گرجی»، یک فوق تخصص هماتولوژی آنکولوژی با بیان اینکه تخلیه خون کثیف با حجامت، باور غلط رایج میان مردم است، به ایسنا می‌گوید: هم‌اکنون حجامت را افرادی ناآشنا و با استفاده از وسایل آلوده انجام می‌دهند و سلامت افراد را تهدید می‌کنند.

وی با اشاره به انجام حجامت که جزئی از طب سنتی است، در ادامه یادآور می‌شود: این مهم پیش از این انجام می‌شد اما حجامت چیزی نیست که براساس تصور عامیانه افراد مبنی بر تخلیه خون کثیف انجام شود.

این فوق‌تخصص انکولوژی ادامه می‌دهد: بدن در روز چندین بار توسط کبد و کلیه تصفیه می‌شود و خون کثیفی در بدن باقی نمی‌ماند تا اینکه ناگزیر باشیم براساس تصورات عامیانه این خون کثیف را با حجامت خارج کنیم.

براساس این گزارش، «دکتر امیرحسین تروند»، مدیر پایگاه منطقه‌ای انتقال خون لرستان هم با تاکید بر اینکه افراد سالم به هیچ وجه حجامت نکنند، اظهار می‌کند: حجامت یک روش درمانی اثبات شده برای برخی بیماری‌ها از جمله سردرد، بیماریهای عفونی، دردهای عضلانی، سردردهای عصبی و می‌گرنی و بیماریهای پوستی است.

وی ادامه می‌دهد: افرادی که خون اهداء می‌کنند همیشه حس نوعدوستی و انسان دوستانه‌ای در احیاء و اهداء زندگی مجدد به بیماران دارند.

مدیر پایگاه منطقه‌ای انتقال خون لرستان می‌افزاید: افرادی که مرتباً خون اهدا می‌کنند در مقایسه با افراد همسن و سال خود که اهداءکننده خون نیستند کمتر به بیماریهای قلب و عروق و به ریسک ابتلاء به سکته‌های قلبی و مغزی دچار می‌شوند.

دکتر تروند در خصوص افرادی که حجامت و تاتو می‌کنند، می‌گوید: افرادی که تاتو، حجامت، الکترولیز و گوش سوراخ کرده‌اند به مدت یک‌سال از اهدا خون معاف هستند.

وی اظهار می‌کند: البته این بدان معنا نیست که این افراد در جاهای غیر استریل اقدام کرده‌اند بلکه با ایجاد سوراخ و منفذ در پوست امکان ورود عوامل بیماری‌زا در این افراد وجود دارد.

مدیر پایگاه منطقه‌ای انتقال خون لرستان گفت: به افرادی که اقدام به تاتو، حجامت، الکترولیز و سوراخ کردن گوش می‌کنند توصیه می‌شود که این اقدامات را در مطب پزشکان انجام دهند تا از بروز بیماریهای تهدیدکننده در امان باشند.

دکتر تروند به افرادی که به حجامت اقدام می‌کنند توصیه می‌کند به جای حجامت خون اهداء کنند و به افراد سالم هم توصیه نمی‌شود که حجامت انجام دهند ضمناً افراد بیمار صرفاً با تجویز پزشک به این مهم اقدام کنند.

به گزارش ایسنا، دکتر «سیاوش بیرانوند»، معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی لرستان هم از پلمپ مطبهایی که اقدام به حجامت می‌کنند خبر می‌دهد و می‌گوید: حجامت مورد تایید ما نیست و مطبهایی که به انجام حجامت اقدام کنند پلمپ می‌شوند.

در این‌باره یک کار‌شناس مسائل مذهبی هم می‌گوید: برطرف کردن فضولات خون، دفع سموم و عفونت‌ها، تنظیم اخلاط چهارگانه در بدن انسان «دم، صفرا، بلغم و سودا»، دفع انسدادهای عروقی پدیدآمده در نقاط مختلف بدن، از جمله منافع حجامت از دیدگاه اسلام است.

حجت‌الاسلام «حمیدرضا حنان» ادامه می‌دهد: حجامت یک روش خونگیری است که برای پیشگیری و درمان بیماری‌ها انجام می‌شود و این نامگذاری احتمالاً به علت شیوه عمل آن است که از طریق تحجیم، گشایش و انبساط موضعی عمل می‌کند.

وی با اشاره به منافع حجامت از دیدگاه طب اسلامی، می‌گوید: تنظیم سیستم ایمنی بدن انسان به وسیله حجامت عام، تنظیم سیستم ایمنی محیطی به وسیله حجامت موضعی، تنظیم ترشح غدد درون‌ریز و برون‌ریز، دفع سموم و رفع انسدادهای موضعی و محیطی، تاثیر حجامت بر وناژلنف، تاثیر بر سمپاتیک و پاراسمپاتیک، تاثیر بر افزایش ترشح اندروفین و... از منافع حجامت از دیدگاه طب جدید است.

این کار‌شناس دینی به آثار درمانی حجامت بر اساس احادیثی از رسول اکرم (ص) و امام صادق (ع) اشاره می‌کند و می‌گوید: برخی احادیث حجامت را به‌طور کلی شفای بیماری‌ها و برخی دیگر دوای بیماریهای خاصی می‌دانند به‌طوری که حضرت رسول (ص) می‌فرمایند، حجامت داروی تمام بیماریهاست و امام صادق (ع) نیز می‌فرمایند که، حجامت سر شفای هفت بیماری از جمله جنون، جذام، برص، کسالت، خواب‌آلودگی، دندان‌درد، نابینایی و سردرد است.

وی یادآور می‌شود: با وجود قرائن و شواهد دیگری در خصوص حجامت، نمی‌توان منافع حجامت را رد کرد و این مقوله نیاز به تحقیقات بیشتری دارد به شرطی که تحقیق را تقلید بی‌چون و چرا از غربی‌ها ندانیم و به علت تردیدی بی‌جا از منافع آن چشم نپوشیم. با توجه به احادیثی که درباره فواید حجامت از ائمه معصومین (ع) نقل شده، می‌توان گفت حجامت یک سنت دینی است.
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۱۳
در انتظار بررسی: ۵۸
انتشار یافته: ۸۰
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۱۶ - ۱۳۹۰/۱۲/۰۵
9
21
به نظر من در کل خارج شدن خون از بدن و جایگزین شدن آن مفید است.
در زمان ابن سینا و رسول اکرم(ص) که سازمان خون نبوده که ایشان توصیه به این این کار کنند و فقط حجامت بوده است.
مثل اینکه ایشان فرموده اند از حقوق فرزند بر گردن پدر آموزش اسب سواری، تیراندازی و شنا است، در حالیکه امروزه معادل آن رانندگی و تیراندازی با اسلحه و شنا است.
حال ما بیاییم بگوییم نه حتما باید به جای رانندگی اسب سواری به فرزندمان یاد بدهیم چون پیامبر فرموده است.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۵۱ - ۱۳۹۰/۱۲/۰۵
10
21
بالاخره نفهميديم حجامت خوبه يا بد
حسن
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۲۵ - ۱۳۹۰/۱۲/۰۶
6
27
اين پزشكاي جديد هم كه فقط به فكر خودشون هستن... اگه حجامت منفعت داشت براشون مي گفتن بريد حجامت كنيد...
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۴:۰۴ - ۱۳۹۱/۰۸/۲۷
تا حالا کسی دکتری رو دیده که خودش خون داده باشه؟؟؟؟؟
علی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۴۲ - ۱۳۹۰/۱۲/۰۶
9
19
کلماتی نظیردفع سموم بدن!رفع 70 نوع بیماری و...ازنظرعلمی عامیانه بوده
وشنیدن آن ازبرخی ادمهای تحصیل کرده باعث ناراحتی می شود.باپیشرفت علمی عصرحاضرلطفا علمی ترصحبت کنید.
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۳:۰۴ - ۱۳۹۲/۰۱/۱۸
کاااااااااااش یه بار قبل از اینکه آقای پرفسوره بگه فلان دستور پیامبر درسته به حرف معصوم چشم بسته گوش بدیم
علمی که ما دیدیم نوک قله اش به کف علم متصل به وحی نرسیده
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۳۶ - ۱۳۹۰/۱۲/۰۶
3
13
من فکر می کنم نتایج حجامت با خون دادن متفاوت
مجتبی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۰۱ - ۱۳۹۰/۱۲/۰۶
11
22
باسلام خدمت دوستان
به نظر بنده حجامت معجزه می کنه
بنده یه سر درد داشتم که اصلا خوب نمیشد
حجامت ک کردم از بین رفت
حجامت رو به شدت توصیه میکنم به حرف این انتقال خونیا هم گوش ندید اونا فکر خودشونن حجامت هیچ منافاتی با خون دادن نداره کسی هم که دوس داشت میتونه اول خون بده بعدش هم حجامت کنه ببینه فرقش چیه قشنگ متوجه میشه
یه فرق کوچیکش اینه که توی خون دادن خون رو از شاهرگ میگیرن ولی تو حجومت از سطح پوست و مویرگ میگیرن که درصد اوره و ...توی خون حجامت خیلی بیشتره.
به هر حال فکر سلامتی خودمون باشیم.حجامت در مراکز بهداشتی تمیز به وفور یافت می شود.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۱۰ - ۱۳۹۰/۱۲/۰۶
7
12
حجامت واقعا کارسازه !!!تجربه کردم که می گم
محمد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۳۷ - ۱۳۹۰/۱۲/۰۶
11
16
دین ما دینی نیست که بگیم حرفاش مال همون دوره زمونه بوده و الان دیگه کاربرد نداره.
تمام سخنان معصومین علیه السلام با توجه به علم الهی ای که داشتن، برای تمام زمانها کاربرد داره.
من حدود 6 سال مرتب خون اهدا میکردم ولی از زمانی که حجامت میکنم حدودا 2 ساله واقعا تاثیر حجامت رو ترجیح میدم.
ببینید ما چقدر خاک بر سر شدیم که اروپاییها دارن از علم بوعلی سینای ما استفاده میکنن و حجامت میکنن، اونوقت همون آدمای نامرد اروپایی توی دهن دکترای ما انداختن که حجامت خوب نیست.
وای بر ما اگر بر دینمان شک کنیم.
که لحظه ای شک کردن جایز نیست.
سالم و سرفراز باشید.
یا حق
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۱:۳۶ - ۱۳۹۰/۱۲/۰۷
مسلما برخی لز فرمایشات معصومین (ع) معطوف به زمان و یا مکان خاصی است . نباید کلی قضاوت کرد و باید این مساله را علما تبیین کنند . ضمنا باید تحقیق کرد و از نظر علمی تکلیف حجامت مشخص شود . قطعا اگر بوعلی حالا زنده بود فقط برخورد علمی میکرد و تعصب نداشت
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۴:۲۱ - ۱۳۹۵/۰۳/۲۱
سلام نماز روزتون قبول
اگر قرار بود حجامت واسه نسل های آینده مشکلی داشته باشه مسلما دین اسلام میگفت که در آینده روشی میاد که از حجامت بهتره!
يلدا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۰۲ - ۱۳۹۰/۱۲/۱۴
12
8
اثرات خون دادن وحجامت متفاوت هست وحجامت كه بنده در مطب دكتر انجام دادم با تيغ يك بار مصرف كاملاً استريل انجام شده باعث سبك تر شدن من شد كه احساس مي كردم خلقم باز تره ديدم روشن تر و... اما خون دادن بيشتر حس نوع دوستي منو تحريك مي كنه واثر چنداني رو احساس نمي كنم
ناصرخیابانی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۲۴ - ۱۳۹۱/۰۲/۱۲
2
6
باسلام منطق حضرت رسول منطق وحی استاگردرموردحجامت کلامی فرموده اندحتمامفیدفایده است نه تنهاهیچ ضررینداردبلکه سیستم بدن رابهبودمی بخشدوبایداین راقبول کنیم که عقول ماازخیلی مطالب ادراکش قاصراست
لیلا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۵۲ - ۱۳۹۱/۰۲/۱۳
6
9
به نظرم حجامت بهتره
حسام
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۷:۱۳ - ۱۳۹۱/۰۲/۲۰
3
9
به نظر من هردوتاش خوبه اهداء خون يه كار انساني و خداپسندانه است وحجامت براي بدن وسلامتي مفيد هيچ وقت بين دو كارخوب يكي رو انتخاب نكنيد جفتشو انجام بديدضرر نداره .....پيروز باشيد
نوروز
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۰۸ - ۱۳۹۱/۰۲/۲۲
4
9
من حجامت کردم از اهدا خون بهتر است البته برای بدن خود
سلامت
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۰۹ - ۱۳۹۱/۰۳/۳۰
6
56
اگه حجامت بهتر نبود در آلمان برای cupping یا همون حجامت صفی طویل تشکیل نمیشد.
اینم برای کسانیکه حرفای اونوریها براشون سنده...
مرجان
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۲۳ - ۱۳۹۱/۰۴/۱۱
4
10
حجامت خیلی خوبه من انجام دادم صورتم پر جوش بود از 17 سالگی تا الان که 27 سالمه مدام جوش میزدم اطرافیانم خیلی می گفتند برو حجامت ولی وقتی از دکتر مشورت می گرفتم می گفت خرافاته تا اینکه هفته پیش رفتم حجامت خیلییییییییی خوبه صورتم خیلی خوب شده فقط حواستون باشه هر جائی نرید واسه حجامت و اینکه واسه اولین بار پشتتتون رو انجام بدین امتحانش ضرر نداره حداقل امتحانش کنید
هادي
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۲۲ - ۱۳۹۱/۰۵/۰۸
1
9
من نه بار خون اهدا كردم و دو بار هم حجامت كردم غلظت خونم 18.5 بود ك با اهداي خون مستمر به 15 رسيد اما اون دوباري هم كه حجامت كردم احساس سبكي مي كردم شايد كسي دقيقا نتونه بگه كه كدوم روش بهتره ولي اگه خونهايي كه اهدا مي كنيم واقعا به مردم خودمون كه نياز دارن برسه حس قشنگي به ادم دست ميده
ناصر انصاری
|
France
|
۰۰:۲۶ - ۱۳۹۱/۰۵/۲۱
46
13
من رفتم حجامت ایدز گرفتم حالا کی پاسخگووه.
پاسخ ها
حمید
| Iran, Islamic Republic of |
۲۱:۱۵ - ۱۳۹۱/۰۷/۲۸
خوب دوست عزیز حتما شما رفتی پیش افرادی که اصلا صلاحیت این کارو نداشتنو بهداشتو رعایت نکردن.باید حتما پیش یه پزشک بری.
دشتوی
| - |
۱۲:۱۵ - ۱۳۹۴/۰۳/۱۷
پس اگر کسی برود دندان پزشکی و از وسایل دندان پزشکی ایدز بگیرد پس علم دندان پزشکی رو باید گزاشت کنار؟؟
مسعود گلزاری
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۲:۵۵ - ۱۳۹۱/۰۵/۲۲
12
4
من رفتم حجامت ولی میخوام اهدای خون رو هم تجربه کنم تا ببینم کدومشون بهتره؟
احسان
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۱۰ - ۱۳۹۱/۰۶/۳۰
5
19
باعرض سلام خدمت دوستان حجامت یکی از سنت های حضرت محمد است که علاوه بر اینکه چندین بیماری را از بین می برد انجام دادن ان هم ثواب دارد و این عمل را باید همه مسلمانان انجام دهند
علی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۲۸ - ۱۳۹۱/۰۷/۱۷
6
9
من تشویق شدم برم حجامت انجام بدم
ولی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۲۲ - ۱۳۹۱/۰۸/۰۴
5
7
من یک کتاب 300 صفحه ای خوندم تا بفهمم عسل طبیعی چه طوره.آخر کتاب نوشته بود اگر عسلی رو خوردی و لذت بردی طبیعیه.حال دوستان تا شما هم حجامت نکنید تاثیراتشو احساس نمیکنید. والسلام
محسن
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۰۱ - ۱۳۹۱/۰۸/۲۰
5
6
سلام.بنده افرادرو حجامت کردم(ازلحاظ مالی.فقط رضای خدا)اولاهیچگاه نامنصفانه در خصوص احادیث و روایاتی که به لحاظ علمی بشر دراثباتش عاجز مونده رو رد نکنیم.ثانیاببینیدوقتی غربی ها(امریکا-انگلیس-...)دردانشگاههاشون مسئله حجامت داره به جد تدریس میشه و رفتن دنبال احادیث و روایات ما. خب چرا مابایدهمیشه.......... بدرود
ستوده محسن ازشهرخاتم یزد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۲۹ - ۱۳۹۱/۰۸/۲۱
3
4
سلام.انتقال خون=اهدای خون سلامتی جسم=حجامت
منظوراینکه به نیت سلامتی خون ندید.فقط به نیت اهداخون بدید..
"""""""حجامت هدیه شب معراج"""""""
زهره
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۰۶ - ۱۳۹۱/۰۹/۰۶
4
6
حجامت بهتره؛تجربه کردم
محمد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۴۳ - ۱۳۹۱/۰۹/۱۱
5
5
به نظر من حجامت خیلی برای بدن مخصوصا زیبایی خیلی مفیده.
رضا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۵۳ - ۱۳۹۱/۰۹/۱۲
4
6
سلام
27 ساله از بوشهر
تشویق شدم برای حجامت .چون دچار رخوت و خواب الودگی هستم .
سپیده
|
United States
|
۰۰:۲۹ - ۱۳۹۱/۰۹/۱۸
7
10
من کتفم خیلی دردمیکنه بهم پیشنهادکردن برو حجامت میخوام ببینم برم فاید داره یا نه؟
ايليا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۲۹ - ۱۳۹۱/۰۹/۱۹
4
6
به نظر من حچامت واقعا عاليه امتحان كنيد تا تاثيرش را ببينيد
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۰۲ - ۱۳۹۱/۰۹/۱۹
3
11
باسلام.به نظرمن یکم بی انصافی که سخنان پیامبر(ص)وامامان بزرگوارمون رو غیر علمی بدونیم.من21سالمه از15سالگی صورتم جوش های بسیار چرکی میزد وگرفتگی عضله دست هم داشتم.به من پیشنهادحجامت شد.وقتی که حجامت بین دوکتف انجام دادم وخون غلیظ بدنم(که مثل ماست چکیده بود دیدم واقعاوحشت کردم).الآن الحمدلله الرب العالمین دیگه نه صورتم جوش چرکی میزنه وهم گرفتگی عضله دستم درمان شد.(ضمنابرای انجام حجامت هرجانرید.حتمابه مراکز درمانی معتبر مراجعه کنید)
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۴:۲۴ - ۱۳۹۵/۰۳/۲۱
منم 23 سالمه دقیقا مثل شما
خوشبحالت زود متوجه شدی
جوونیم با این جوشا سوخت
سعید
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۴۹ - ۱۳۹۱/۱۰/۲۴
9
8
سلام.یک سوال دارم:اخه چرا هرچی تو این کشور اتفاق بیفته باید به روایت وحدیث وامام وپیامبر واسلام ربط بدیم؟مگه سابقه حجامت تو ایران 5تا7هزارسال نبوده پس بیخود به دیگران افتخار یا افترا نبندین!!!!!!!!!!!!مفهومه؟عقل وتاریخ وتجربه وعلم کافیه
پاسخ ها
ایکس- ایران
| Iran, Islamic Republic of |
۲۲:۰۹ - ۱۳۹۱/۱۰/۲۶
آخه علمتون تاریختون رو قبول نداره
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۳:۰۸ - ۱۳۹۲/۰۱/۱۸
با احساس افتخار می کنیم از داشتم اینچنین پیشوایانی ...

در ضمن علم الهی ازلیست و ابدی
وحید
| Iran, Islamic Republic of |
۲۰:۴۴ - ۱۳۹۳/۰۴/۲۲
گفتین کشورتون چند سال سابقه داره ایران که قدمتش به 500سال هم نمیرسه چه برسه به 7 هزار سال شما باید برین و بعد از 6 هزار سال دیگه بیاین این نظر رو بنویسین
جواد
|
United States
|
۲۱:۱۶ - ۱۳۹۱/۱۱/۲۷
3
5
باسلام اگر حجامت کار بدي بود ايمه اين همه سفارش نمي کردن حتما بريد با مطالعه در اين مورد حجامت کنيد
میثم
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۱۰ - ۱۳۹۱/۱۱/۲۹
4
4
من تاحالا حجامت نکردم.بعضی از قسمت های پوست بدنم تیره تر از بقیه قسمت هاست مثلا 2 تا کتفم.اگه حجامت کنم مثه بقیه قسمت های بدنم پوستم یکنواخت میشه؟در ضمن از حجامت میترسم چون فکر میکنم درد داره
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۳:۰۲ - ۱۳۹۲/۰۱/۱۸
دردش خیلی جزئیه
البته حتما جای مورد اطمینان برید
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۵۳ - ۱۳۹۱/۱۱/۳۰
7
7
چطور پیامبر بگه نماز بخون دعا بکن نذر بکن ... وقت و نیرو میذاریم نوبت به حجامت رسید بده پیف پیف بو میده حالا خوبه کوروش کبیر هم حجامت رو قبول داشته .. غربی بی قید و بند و دکتری که کیسه دوخته برای پول مردم
زهرا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۴۶ - ۱۳۹۱/۱۲/۰۶
2
4
سلام من دارم یهتحقیق جامع در مورد حجامت مینویسم اگه ممکنه چند تا کتا ب یا سایت معتبر بهم معرفی کنید ممنون میشم.
امین
|
Canada
|
۱۲:۳۸ - ۱۳۹۱/۱۲/۱۳
4
4
حجامت معجزه میکنه معجزه
طناز
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۲۱ - ۱۳۹۱/۱۲/۱۳
4
4
با سلام حجامت خوب نیست عاااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااالی هست.
قاسم
|
United States
|
۱۲:۲۸ - ۱۳۹۲/۰۱/۱۵
12
10
من با یک فوق تخصص خون مشورت کردم ایشان گفتند در حجامت و اهدا خون از سیاهرگ خون گرفته میشود و اصطلاح خون کثیف در حجامت خرافات است فرق حجامت با اهدا در این است که در حجامت خون کمتری از بدن گرفته میشود و خطر ابتلا به بیماریهای ایدز هپاتیت و عفونی به علت استریل نبودن وسایل بیشتر است
پاسخ ها
ناشناس
| United States |
۰۹:۳۷ - ۱۳۹۲/۱۱/۲۶
احتمالا اون فوق تخصص از ابوعلی سینا و پیامبر و خدا متخصص تر بوده.
محمود
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۳:۲۳ - ۱۳۹۲/۰۱/۲۵
7
7
من یکبار حجامت کردم و از جوش های عفونی راحت شدم ضمنا بعد از چند ماه ده کیلو وزنم اضافه شد.
ساسان
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۳۲ - ۱۳۹۲/۰۲/۰۳
4
5
من متوجه نشدم دکترها بخاطر اینکه مردم را برای سازمان انتقال خون از دست ندهند با حجامت مخالفند یا واقعاً از لحاظ علمی بهشون ثابت شده که حجامت بی تاثیره به هرحال خودم احساس میکنم به یک حجامت نیاز دارم تا تاثیراتش را ببینم و با توجه به رضایت دوستانی که حجامت انجام دادند فکر میکنم مفید باشه
روزبه
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۵۵ - ۱۳۹۲/۰۲/۰۷
5
5
سلام.حجامت خون از سیاهرگ می گیره اما اهدائ خون ازسرخرگ
محمود
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۰۱ - ۱۳۹۲/۰۲/۱۶
4
3
اینا همه حرفه ادم نمیدونه به حرف کی گوش بده.بهترین راه تجربست
مسعود
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۲۸ - ۱۳۹۲/۰۵/۲۰
14
3
من قبلا ایدز داشتم رفتم حجامت ،الان هپاتیت گرفتم.تازه دکتر گفته چربی وقند ات هم دو برابر شده .چرا مسولان جوابگو نیستننننننن.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۴۸ - ۱۳۹۲/۰۸/۰۲
3
3
سلام دوستان گوش كنيد من خودم طب سنتي خوندم و دارم كار حجامت و زالو درماني انجام ميدم.
شما حتما بايد جايي بريد كه تمامي وسايل استريل و محيط تميزي داشته باشه.آقا مسعود شما كه ميگي هپاتيت گرفتي ميدوني كه هپاتيت از گرد و خاك هستش بايد دستورات بهد از حجامت هم رعايت كنيد.
با اين درسايي كه بهمون ياد دادن (طب سنتي)من كه ميگم فوق العاده ترين را درماني براي تمامي بيماري ها حجامت و زالو درماني هستش..عاليه عاليه عاليه.
بهروز
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۵۵ - ۱۳۹۲/۰۸/۱۴
2
2
هر دوتاشو امتحان کردم و به هر دو اعتقاد دارم اما اهدا خون بیشتر از سالی دو بار خوب نیست
اسعد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۵۹ - ۱۳۹۲/۰۸/۱۷
2
1
با سلام من اکثرا بعد ظهرها سر درد دارم وکسل وبی حال میشم از طرفی چربی خون هم دارم وزنم 70 کیلو هستش به نظرتون حجامت برم یا خون اهدا کنم کدوم بهتره؟ از راهمایی تون ممنونم
احسان
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۰۲ - ۱۳۹۲/۰۹/۲۷
2
8
سلام من تازه ازمایش دادم،چربی خون 194است و تریگریسریت 178است مخواستم ببینم خون اهداء کنم بهتر است یااینکه حجامت،ممنون میشوم راهنمای کنید
سعید
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۴۵ - ۱۳۹۲/۱۰/۳۰
2
1
بهترین کار ورزش هوازی است من خودم چربی بالای داشتم بارژیم غذای نتیجه خوبی کرفتم امتحان کنید
بهروز
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۵۴ - ۱۳۹۳/۰۱/۳۱
2
4
با سلام
خون کثیف و خون تمیز و ... اینها چیه که عنوان میشه . طبق احکام الهی خون انسان نجس است و خونی که در بدن در گردش است توسط کبد و طحال و کلیه و روده و...
تسویه میشه .یک مثال اگر استکان چای شما پر رنگ باشد بهترین کار اینه که از سرش خالی کنید بعد آبجوش به آن اضافه کنید حالا خون هم همینطور است اگر فکر میکنید خونتان غلیظ شده خوب یک مقدار از آن را بیرون بکشید تا دومرتبه خون تازه در بدنتون ساخته بشه ، خوب برای اینکار بهتر است از راه بهداشتی و علمی استفاده کنید یعنی اهداء خون ، چرا زیر تیغ بدنتون را زخمی میکنید؟!
شهرام
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۴۹ - ۱۳۹۳/۰۲/۱۲
2
5
من خودم بعد از 40 سال سن دیروز برای اولین بار حجامت کردم و تاثیرش رو دیدم کتف و گردن من 2 هفته بود که به شدت درد می کرد و همه می گفتن آرتروز گردن هست که به کتف میزنه دردش دیروز با انجام حجامت خوب شدم بلافاصله هم خوب شدم و الان به این روش ایمان آوردم
حمید
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۱۵ - ۱۳۹۳/۰۴/۲۱
1
3
تا چه زمان می خواهن حجامت را مانع خون دادن قرار بدن ؟
بنده کسی هستم که مرتب خون میدادم.
اما مدت 4 سال است که به دلیل حجامت که فواید آن را در سیستم بدنم دیده ام اجازه خون دادن ندارم .
البته می توانم مانند خیلی از مردم با گفتن دروغ که حجامت نکرده ام خون بدهم .
ولی این مشکل باید از طرف سازمان اهدا خون حل شود .
میدونید الان چند درصد مردم حجامت می کنند ...
و یکی از علت های کم شدن امار خون دادن همین افراد مثل من هستند.
لطفا این مشکل را حل کنن و این قانون ضد بشریت که از دهه های گذشته مانده است را حذف کنید...
با تشکر .
امین
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۳۹ - ۱۳۹۳/۰۵/۲۶
1
5
هم حجامت کردم و هم خون دادم هیچ کدوم رو نمیخوام نفی کنم ولی فقط نظر شخصی خودم رو میگم که کمترین اثر حجامت واسم این بود که منو از خستگی و رخوت و خواب الودگی و بی حالی نجات داد جوری که سرحال و پر انرزی شدم و یه اثر بسیار جالب حجامت واسم این بود که ساعت خوابم هم تنظیم شد در یک کلام بخوام بگم انگار که بدنم ریست شد
نوید
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۴۹ - ۱۳۹۳/۰۹/۱۸
1
3
حجامت عالیه
نوید
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۴۱ - ۱۳۹۳/۰۹/۲۳
1
3
سلام به همه
من هم حجامت انجام میدم وهم طب سنتی خوندم .
اگه کسی میخواد بفهمه حجامت بهتره یا اهدای خون هم میتونه از نظرات استفاده کنه و هم میتونه یک بار امتحان کنه
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۲۱ - ۱۳۹۴/۰۳/۰۳
1
2
اگه نتونن انرژی هسته ای را از ما بگیرن، یه جوری دیگه یه روش به سلامتی رسیدن را از ما میگیرن و ...
خدا میدونه آخرش چی میشه...
نوید
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۴۹ - ۱۳۹۴/۰۳/۱۱
1
3
چندسال پیش پزشکا اعلام کردن که سفیدی زود رس مو بر اثر پوکی استخوان هست، در طب سنتی اعلام شده که وقتی کسی موهاش سفید میشه باید به پوکی استخوان شک کرد،ودر قرآن به همین بحث اشاره کرده ! به نظر من در قرآن به اطلاعاتی میشه رسید که بعد از صدها سال تازه پزشکای خارج کشور به اون میرسن!
مهدی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۳۴ - ۱۳۹۴/۰۳/۲۲
1
0
آخر من نفهمیدم کدام بهتر است
آیا خون داد برای کبد چرب هم مفید است یا نه؟
یوسف گلی
|
United States
|
۱۲:۲۱ - ۱۳۹۴/۰۴/۱۸
2
2
بنده تا حالا نشده از دکتری بشنوم که خون اهدا کرده چون خون دادن پوکی استخوان میاره اینو تحقیق نکردم ولی شنیدم
این دکترا هم بخاطر ماسیل مادی حجامت را منکر میشوند چون اگر حجامت در جامعه زیاد شود دیگر کسی نیاز به دکتر نخواد داشت که برای مداوا نزد دکتر برود و این یعنی کاهش درآمد دکترای جامعه ما خواهد شد
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۱:۵۷ - ۱۳۹۴/۰۴/۱۹
2
0
والا منم نفهمیدم حجامت خوبه یا نه ؟ بابا من بدم میاد تیغ بکشن رو بدنم. جاش میمونه آخه .
برنا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۳۴ - ۱۳۹۴/۰۴/۲۵
2
1
سلام دوستان من ترجیح میدم برم پایگاه های اهدای خون هم خون اهدا کرده باشم هم سلامت خودم رو حفظ کرده باشم روزه شک دار نمیگیرم.
موافق حجامت
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۰۱ - ۱۳۹۴/۰۴/۳۱
1
2
تنها کشوری که در جهان از اختراعهای خودش واسه کشورش استفاده نمیکنه و در اصل برای ایران تولید میشه (اسراییل)

نمونه ۱:صنعت آسفالت
خیابانهای ما اسفالت هستش در صورتی که کشور اسراییل سنگ فرشه.
چرا؟!
چون دیابت میاره...تولید سودا میکنه...عاملی که سودا رو در بدن کم میکنه بواسطه شتاب حرکت و گردش خون در سره که در تابستان بیشتر رخ میده.

نمونه ۲:لباسهای زیر زنان و مردان که از پلاستیک تشکیل شده...عفونت مردان و خانمها که عامل بعدی سرطانه از همیناست.

نمونه ۳:صنعت مایکروفر؛
واسه ما درست کردن. دیدی که چقدر آسان، خوراک زود آماده میشه! اما نمیدونی وقتی روشن میشه انگار ۲۰۰تا موبایل همزمان روشن شده و این امواج سرطان زا هستن

نمونه ۴:لوازم آرایشی
۹۸%لوازم آرایشی جهان زیر نظر یهود انجام میشه. درون همین رژ لبی که خانمها به کار میبرن سرب به کار رفته. چون خورده میشه و جذب بدن میشه، باعث سرطان مثانه میشه. اکنون حدود سه هزار سرطان مثانه تو ایران داریم.
امیدوارم کمتر استفاده کنید.

نمونه ۵:رابرت مورداک یهودی
کارگردان شبکه Farsi1
وقتی ازش پرسیدن: هدفت از راه اندازی این شبکه چی بوده؟!
گفت:میخوام از هر ۵ زوج ایرانی ۴تاش طلاق بشه و بنیان خانواده های شیعه رو بپاشونم.

نمونه ۶:بیماری دیابت
تنها بیماری که درمان نداره.
جالبه بدونی که داروهاشو خودشون دارن اما تنها یهودی ها استفاده میکنن واسه من و تو گفتن:
اول پرهیز غذایی....قرص بخور حالا...انسولین تزریق کن...آخی انگشتت سیاه شده؟؟ از مچ قطعش کن...از زانو...آخرشم مرگ به همین سادگی.
چون تلمود -پزشک یهودی- میگه:نباید جز یهودی کسی درمان شه.

نمونه ۷:آشپزخانه اوپن؛
اسلام میگه دستشویی باید بیرون از خونه باشه اما واست مدش کرد و وارد همه ساختمانها شد. از اون طرف وقتی آشپزخانه اوپنه، گازهای آلوده دستشویی وارد آشپزخانه میشه
قورمه سبزی میخوری با مخلفات.

نمونه ۸:حذف حجامت از دوره بوعلی سینا توسط یاکوپ پولاک یهودی.
چون حجامت باعث میشد کسی بیمار نشه. خیلی آسان دستور حذفشو از رضا شاه پهلوی میگیره. حالا چند ساله دوباره دارن میگن: باید حجامت کرد.
سرطان سینه زنان هم واسه نکردن حجامت بود.

اکنون به اولین هدفش رسید. پاول زیمت سال نود گفت:
تا سه سال آینده سونامی سرطان وارد ایران میشه.
همین هم شد. سالانه بیش از ۴۶هزار نفر فوت بر اثر سرطان تو ایران گزارش شده که بیشترم میشه.
تو فاصله ای که این مطلب رو خوندی یک نفر بر اثر سرطان تو ایران فوت کرد به همین راحتی... دوستان واقعیت اینه همش توطئه هستش باور نکنید،چرا قدیمی ها کمتر مریض میشدن بخاطر همین کار هاشون،،،همه چیز ب سبک قدیم بهتره والا هر چیز جدید در اومد شد بلای جان در ضمن در جواب دوستان بگم رد تیغ نمیمونه من خودم دوبار حجامت کردم ردش نموند ،باید هرروز روی رد زخم عسل بزنید کاملا ردش میره.تازه سودام هم کاملا از بین رفته
یوسف گلی
|
United States
|
۰۰:۳۱ - ۱۳۹۴/۰۷/۲۲
1
3
بنده خودم حاجم (حجامتگر ) هستم
با حجامت کاملا موفقم چون تاثیراتش را بر روی افراد مراجعه کننده به خودم شاهد بوده ام و روز به روز به افرادی که به ایه امر حجامت روی می اورند بیشتر میشود بخاطر تاثیرات مثبت آن
در مورد اهدای خون باید عرض کنم که اهدای خون منبع درامدی برای برخی افراد شده است . تا به حال از خودسوال کرده اید که چرا برای اهدای خون چند پزشک و پرستار و امکانات آنچنانی و به صورت کاملا مجانی و حتی پذیرایی بعد از اهدا به اهدا کنندگان صورت میگیر و .....
چرا ؟چرا ؟
بنده سه بار خون اهدا کرده ام ولی بعد از انکه با حجامت اشنا شدم از اهدای ان صرف نظر کرده ام و با تبلیغاتی از قیل اهدای خون اهدای زندگی که فقط در حد شعار میباشد مخالفم
یاشار
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۳۱ - ۱۳۹۴/۰۸/۳۰
0
1
سلام دوستان. به نظر من حجامت یکی از اعمال بهشتیه.
باور کنید دارو اینا همش چرته البته قبل از مریض شدن. اگه هر 3 ماه یبار حجامت کنید مریض نمی شید که بخواید از دارو استفاده کنید. البته تلاش متخصص و پزشکا مقدسه اما حجامت یچیز دیگست. من که تجربه کردم فرق بین خون دادن و حجامت رو می دونم. هرکی می تونه خون بده خون دادنم عالیه
پویا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۱۲ - ۱۳۹۴/۱۰/۱۴
1
0
چرا همه چیو به هم دیگه ربط میدن بعضیا
جدا از بحث دین و گفته های پیامبر
اصل کار اینه که یه مقدار خون از بدن خارج بشه و به همون مقدار خون تازه ظرف 48 ساعت جایگزینش بشه
که با اهدا خون میتونین یه عمل انسان دوستانه هم انجام بدین و به همنوع خودتون کمک کنین. در حالی که تو حجامت همون خون هم دور ریخته میشه.
من خودم شخصا جفتشو انجام دادم هیچ تفاوتی هم نداره فقط تو اهدا خون حجم بیشتری خون از بدن خارج میشه که هیچ ضرری هم نداره و واسه ی بدن مفیده
محمد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۲:۱۸ - ۱۳۹۴/۱۰/۲۰
1
1
چند بارخون دادم وچندبار حجامت بنظرمن اهدا خون بهتره چون اولا ازخون شما درحق دیگری استفاده میشود وهم اینکه درمرکزیکه برای این کارایجاد شده باکادر مجرب ویک سری اقدامات وآزمایشات درآنجا که استاندارد جهانی است صورت میگیرد ورایگان است اماحجامت به صورت بازار کسب وکار ودرمطب ومکانهایی که ازنظر بهداشتی واستاندارد موردسوال هستند صورت میگیرد ورایگان نیست واستاندارد خون نمیگیرند مهتراینکه خون وقتی ازبدن خارج شود خون تازه ساخته میشود واین سود خون ریخته شده در دوحالت است بس نتیجه این است خون اهدا کنیم که حسنات آن بیشتر است منکه تجربه کردم اهدا بهتر است
سوسن
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۲۱ - ۱۳۹۴/۱۰/۲۰
3
0
سلام به نظرمن اونهاي كه تو سايت گفتن كه حجامت خوبه وحجامت بهتر از خون دادن است اين افراد يا خوده دكترهاي حجامت كننده هستن يا پسراشون هستن كه شما رو رو به حجامت بياريد تا واسه خودشون منفعت. داشته باشه
هادی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۰۸ - ۱۳۹۴/۱۰/۲۹
1
0
سلام دوستان
من هم حجامت کردم و هم خون دادم
حجامت خوبه و ادم احساس سبکی مکنه
ولی خون دادن کمتر از حجامت نیست .هم احساس سبکی وهم احساس کمک به هم نوع
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۱۱ - ۱۳۹۴/۱۱/۰۱
2
0
اهدای خون می تواند منجر به کاهش خطر ابتلا به بیماری های قلبی عروقی، سرطان و نیز تقویت بدن گردد.گفتنی است اهدای خون سبب کاهش وزن شده و هر بار اهدای خون در حدود ۶۵ کالری انرژی می سوزاند در نتیجه افرادی که می خواهند لاغر شوند می توانند در صورت عدم ابتلا به بیماری خاص و ممنوعیت اهدای خون، از این روش برای کاهش وزن خود استفاده کنند.

بررسی ها نشان می دهند دانشمندان و پزشکان به افراد در سراسر جهان توصیه می کنند تا برای بدست آوردن سلامت بیشتر، حتما یکی از اهدا کنندگان خون باشند و این موضوع یک خبر خوب برای بانک های خون در سراسر جهان خواهد بود.

بررسی ها نشان می دهند پزشکان با بررسی بر روی افراد در محدوده سنی ۴۳ الی ۶۱ سال دریافته اند که افرادی که به طور متوسط هر۶ ماه خون اهدا کرده اند، کمترین سابقه را در حملات قلبی و مغزی و یا انواع سرطان ها داشته اند.این تحقیق بر روی ۱۲۰۰ نفر انجام شده است البته پزشکان توصیه می کنند افراد پس از اهدای خون سعی کنند تا با نوشیدن مایعات فراوان و غذاهای انرژی زا، انرژی از دست رفته را جبران کنند.
رضا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۱:۱۶ - ۱۳۹۵/۰۵/۳۱
0
0
با سلام من به شخصه اثر حجامت دیدم. کمر درد داشتم وسالها تحت درمان بودم . ولی بعد از چند بار حجامت کاملا خوب شدم. یا حق
نام:
ایمیل:
* نظر:
چند رسانه ای صفحه خبر