کد خبر: ۱۰۰۶۲
تاریخ انتشار: ۲۶ مهر ۱۳۸۸ - ۱۴:۲۸
استفاده از شیوه مبارزه از درون نمادهاي مطلوب به منظور غائله آفرینی جدید در کشور بصورت مدون در دستور کار جریان برانداز و مخالف داخلی و خارجی قرار گرفت .

به گزارش جهان ،با گذشت چند ماه از انتخابات ریاست جمهوری و تحولات پس از آن موضوع استفاده ابزاری از مناسبت ها و نمادهاي ديني و سياسي‌ مانند روز قدس ، روز مبارزه با استکبار جهاني ،نمازجمعه و شب‌هاي احيا برای ابراز وجود و نمایش مخالفت خود با نظام همچنان در دستور کار طراحان اصلی و پشت صحنه جریان مخالف و برانداز قرار دارد . این در حالی است که هدایت کنندگان اصلی آزادانه در حال طراحی و اجرای سناریوهای جدید خود برای شروع دور تازه اغتشاشات و ناآرامی در کشور هستند .

جریان برانداز ومخالف نظام در شیوه "نمادسازي معکوس" بر آن است تا نظام اسلامي را بر سر يک دوراهي بغرنج قرار دهد: در يک طرف نمادها و ارزش‌هايي قرار دارد که گفتمان جمهوري اسلامي ايران صيانت از خود و استمرار مشروعيتش را مديون و مرهون آنهاست و در طرف ديگر همين نمادها قرار دارند که به ابزاري براي فربه شدن جنبش موسوم سبز و اپوزيسيون داخلي عليه حاکميت ديني- سياسي جمهوري اسلامي ايران بدل شده‌اند.

بر اساس اين تکنيک، نمادهاي در خدمت يک نظام يا سيستم سياسي - ايدئولوژيک به مدد رسانه‌هاي مخالف،درست عليه‌آن نظام يا ساختار سياسي‌به‌خدمت گرفته مي‌شوند.

در آستانه 13 آبان روز تسخیر لانه جاسوسی آمریکا جریان شکست خورده در انتخابات پس از ناکامی در اجرای اولیه این سناریو در روز قدس با تدوین برنامه ای در قالب بهره گیری از نمادسازی معکوس تلاش دارد تا موج جدیدی از ناآرامی در کشور را شکل دهد . در این برنامه حرکت در چارچوب نمادهاي عقيدتي، ديني و سياسي مورد قبول نظام اسلامي براي ضربه زدن به خود نظام بهترین استراتژی برای جریان به اصطلاح جنبش سبز تعریف شده است .

برنامه ریزان و طراحان این استراتژی در تلاشند تا به کارگیری آن گفتمان مشحون و مملوء از نمادها و سمبل‌هاي زماني، ايدئولوژيکي و فکري مدنظر نظام را از درون تهي کرده و در نهایت از قدرت اقناعي و مشروعيت کاريزماتيک آن بکاهند .
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: