کد خبر: ۱۰۱۰۶۴
تاریخ انتشار: ۱۰ اسفند ۱۳۹۰ - ۱۱:۰۸

فردي که از طريق اينترنت و در فضاي چت روم تعدادي از دختران را فريب داده و سپس آن ها را تهديد و از آنان اخاذي کرده بود، دستگير شد.

خراسان: فردي که از طريق اينترنت و در فضاي چت روم تعدادي از دختران را فريب داده و سپس آن ها را تهديد و از آنان اخاذي کرده بود، دستگير شد.

چند روز پيش دختري با مراجعه به پليس فتاي زنجان شکوائيه اي را تسليم کرد و اظهار داشت: هنگامي که وارد فضاي چت روم در اينترنت شدم با پسر جواني آشنا شدم.

وي افزود: آشنايي ما در روزهاي اول در حد گفت وگو بود تا اين که پس از مدتي که روابط ما بيشتر شد و اعتمادم را جلب کرد، از من خواست تا تعدادي از عکس هاي خصوصي ام را برايش ارسال کنم. دختر جوان افزود: او با اين ترفند که قصد ازدواج با من را دارد اظهار داشت که براي اين منظور بايد حتما چهره ام را ببيند و من که فريب چرب زباني هاي وي را خورده بودم تصاويرم را برايش از طريق ايميل ارسال کردم. وي افزود: پس از آن که عکس ها را ارسال کردم پسر مذکور تقاضاي تعداد ديگري عکس و اين بار فيلم هاي خصوصي ام را کرد ولي من مخالفت کردم.

او پس از آن که مخالفت من را ديد تهديد کرد تصاويرم را در اينترنت منتشر مي کند و من هم براي حفظ آبرويم تن به اخاذي هاي او دادم و در چند نوبت مبلغ ۳۶ ميليون ريال به حسابش واريز کردم. ادامه گزارش حاکي است پس از شکايت اين دختر پرونده اي تشکيل شد و بررسي ها به منظور شناسايي و دستگيري متهم آغاز شد. کارآگاهان پليس فتا پس از انجام تحقيقات فني و بررسي ايميل هاي ارسالي از جانب متهم دريافتند که محل سکونت وي در شهر اردبيل است بنابراين وي را در يک اقدام غافلگير کننده دستگير کردند.

در بازجويي ها و تحقيقات انجام شده مشخص شد که اين متهم با دختران ديگر نيز از طريق اينترنت در ارتباط بوده و از آنان هم مبالغي اخاذي کرده است.يکي از کارشناسان پليس فتا در گفت وگو با خراسان اظهار داشت انتشار تصاوير و يا آدرس و تلفن افراد بدون رضايت آن ها در اينترنت جرم تلقي مي شود. وي افزود: افراد سودجو به دلايل و بهانه هاي مختلف عکس هاي خانوادگي و آدرس و شماره تلفن هاي ديگران را به صورت غيرمجاز منتشر مي کنند و زمينه هاي هتک حيثيت و ناامني را براي آن ها به وجود مي آورند بنابراين ضروري است که شهروندان توجه بيشتري نسبت به حفظ اطلاعات خود داشته باشند و تصاوير شخصي و تلفن هاي خود را از طريق سايت ها و وبلاگ ها به اشتراک نگذارند.

 وي افزود: افرادي که تصاوير و اطلاعات شخصي ديگران را در فضاي مجازي منتشر مي کنند يا باعث هتک حرمت ديگران مي شوند مجرم هستند و پليس با آن ها برخورد قاطع و قانوني خواهد داشت.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: