کد خبر: ۱۰۳۰۶۸
تاریخ انتشار: ۲۲ اسفند ۱۳۹۰ - ۱۵:۲۲

وی بیان کرد: فردی که اقدام به فروش این سمندر‌ها کرده بود به دلیل ازدحام مردم توانست فرار کند و حیوانات به پارک پردیسان منتقل شدند تا بعد از آن به محل‌های نگه‌داری خود در لرستان و شمال کشور منتقل شوند.

 فارس: فرمانده یگان حفاظت محیط زیست استان تهران با اشاره به جمع‌آوری ۲۰۰ سمندر لرستانی در میدان میوه و تره‌بار در شهر تهران گفت: در آستانه سال نو فروش سمندر لرستانی افزایش چشمگیری می‌یابد چرا که مردم از اینجانور برای تکمیل سفره هفت سین استفاده می‌کنند.

اسماعیل میران‌زاده اظهار داشت: یگان حفاظت محیط زیست استان تهران تعداد زیادی از افرادی را که به خرید و فروش جانوران غیر مجاز مشغول بودند، بازداشت کرد.

وی افزود: اکثر این افراد فاقد مجوز برای فروش این حیوانات بودند بنابراین آن‌ها را به مراجع قضایی معرفی کردیم.

فرمانده یگان حفاظت محیط زیست استان تهران با بیان اینکه با نزدیک شدن به ایام سال نو پایش‌های ما تشدید یافته، گفت: ‌در ایام منتهی به سال نو برخی افراد جانورانی مثل سمندر، مار آبی و لاک پشت را برای فروش عرضه می‌کنند بنابراین از اوایل اسفند تا کنون در حدود ۲۰ سمندر لرستانی را که برای فروش عرضه شده بودند ضبط کردیم.

می‌ران‌زاده ادامه داد: یگان حفاظت محیط زیست استان تهران روز گذشته در میدان میوه و تره‌باری در خیابان آزادگان ۲۰۰ سمندر لرستانی و ۲۵۰ حلقه مار آبی را که برای فروش عرضه شده بودند جمع‌آوری کرد.

وی بیان کرد: فردی که اقدام به فروش این سمندر‌ها کرده بود به دلیل ازدحام مردم توانست فرار کند و حیوانات به پارک پردیسان منتقل شدند تا بعد از آن به محل‌های نگه‌داری خود در لرستان و شمال کشور منتقل شوند.

فرمانده یگان حفاظت محیط زیست استان تهران با اشاره به اینکه سمندر لرستانی به لحاظ اکولوژیکی اهمیت بالایی دارد، گفت: ‌این جانور جزء گونه‌های در معرض انقراض است که فقط در ایران زیست می‌کند.

میران‌زاده تصریح کرد: در ایام نوروز فروش سمندر لرستانی افزایش می‌یابد چرا که مردم این حیوان را بر سر سفره‌های هفت سین قرار می‌دهند باید گفت که اینجانور در معرض انقراض است بنابراین باید از خرید آن خودداری کرد.

وی در پایان عنوان کرد: هر یک از شهروندان که عرضه سمندر لرستانی را در سطح شهر مشاهده کردند با شماره تلفن ۷۷۳۵۹۵۶۴ تماس گرفته و این موضوع را اطلاع دهند.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۱
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۰
الی
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
۱۵:۴۸ - ۱۳۹۰/۱۲/۲۲
0
0
سمندر!!! سر هفت سین!!!! من که نه دیدم نه شنیدم!!!!