کد خبر: ۱۰۶۶۷۲
تاریخ انتشار: ۲۰ فروردين ۱۳۹۱ - ۱۶:۵۹

قرار بود این کاراکتر مترجم داشته باشد. یعنی کسی نفهمد که او چه می‌گوید و کلاه قرمزی مترجم او باشد و این کار مرا راحت کرده بود. بعد که گرم شدم و شخصیت آمد دستم و تیپ ساخته شد، دیدم که بعضی وقت‌ها پسرعمه زا باید حرف بزند. در تمرین‌ها هم همین مساله مطرح شد و تصمیم گرفته شد که حرف هم بزند، چون اگر قرار بود همه‌اش متکی به مترجم باشد کم می‌آوردم.

 یکشنبه: شاید پر بیراه نباشد که بگوییم کلاه قرمزی یکی از شخصیت‌های تاثیرگذار صداوسیما در دو دهه اخیر بوده است. کلاه قرمزی و پسرخاله، محبوب‌ترین و فراگیر‌ترین برنامه‌ای است که در چند سال اخیر از تلویزیون پخش شده. ایرج طهماسب و حمید جبلی کارهایی به اسم کودکان و به کام بزرگتر‌ها ساختند و ۳۰ سال مردم را خندانده‌اند. آن‌ها هر سال با شخصیت‌های جدیدی مخاطب خود را غافلگیر می‌کنند؛ شخصیت‌هایی که دیگر از ذهن پاک نمی‌شوند. بهتر است رمز این ماندگاری را از زبان یکی از شخصیت‌هایی که حدود سه سال است به این گروه پیوسته بشنویم؛ «پسر عمه زا». با محمدرضا هدایتی بازیگر همیشگی نقش پیرمردهای عبوس و غرغرو، راجع به همکاری با دو نابغه کارهای کودک، ایرج طهماسب و حمید جبلی و چگونگی متولدشدن شخصیت پسرعمه زا گفت‌و‌گو کرده‌ایم.

*آن قدر در نقش پیرمرد‌ها بازی کرده بودید که خیلی‌ها شاید به این باور رسیده بودند که شما فقط می‌توانید آن نقش‌ها را خوب بازی کنید، اما کاراک‌تر پسر عمه زا کاملا متفاوت از تمام نقش‌هایتان است. از چگونگی متولدشدن شخصیت پسرعمه زا بگویید...یک شانس بود. حبیب رضایی زنگ زد گفت آقای طهماسب و آقای جبلی می‌خواهند کلاه قرمزی را کار کنند. سر کار که نیستی؟ گفتم نه.

*از‌‌ همان اول حبیب رضایی زنگ زد، قرار بود پسرعمه زا باشید؟

حبیب رضایی هم برنامه ریز بود و هم در متن‌ها دخیل بود. گرچه متن‌های ما نوشته شده نبود، فقط موضوع بود. موضوع «عید دیدنی» یا موضوع «سیزده بدر». البته یکسری کد داشتیم که مثلا وقتی می‌خواهد بخوابد داستانی بخواند و پسرعمه زا خوشش نیاید. من رفتم دفتر صحرا فیلم. آقای طهماسب گفت امسال قرار است یک عروسک اضافه کنیم. این عروسک از روستایی آمده است، اسمش را هم گذاشته‌ایم پسرعمه زا. کار ما هم بیشتر بداهه است و متن نداریم و تو را هم به این خاطر انتخاب کردیم که حس کردیم تو هم می‌توانی بداهه کار کنی و با ما همراه باشی.

*چطور حس کرده بود که می‌توانید با آن‌ها همراه باشید؟ آیا سابقه همکاری داشتید؟

نه. تا حالا با هم کار نکرده بودیم، من هم سابقه کار عروسکی نداشتم. مرا در کارهای آقای مدیری دیده بودند.

*در کار آقای مدیری زیاد بداهه کار می‌کردید، اما با دیدن کار که معلوم نمی‌شود!

کسی که دستش در کار است می‌فهمد کجا بداهه است. مثل یک حرفی من زده‌ام و روال عادی طی شده اما یک وقتی پشت صحنه را نشان دادند و دیدند که من یک حرفی زدم و مهران مدیری خندیده، چون اگر در متن بود قبلا خنده‌هایش را کرده بود! کسی که کار کرده باشد می‌فهمد کجا‌ها مال بازیگر است و کجا‌ها مربوط به متن.

*چطور احساس کرده بودند شما که معمولا نقش پیرمرد را بازی می‌کنید، می‌توانید نقش یک بچه روستایی آن هم در کار عروسکی که تجربه‌اش را نداشتید بازی کنید؟

نمی‌دانم. شاید انتخاب‌های دیگری هم داشتند. من هیچ وقت این را نپرسیدم ولی تا آنجایی که می‌دانم انتخاب دیگری نداشتند. من اولین نفر بودم که قرار شد بیایم و آن‌ها امتحان کنند ببینند چه چیزی از آب درمی آید.

*وقتی رفتید هنوز نوع حرف زدن این عروسک درنیامده بود؟

نه. هنوز مشخص نبود. یادم هست اوایل هنوز عروسک هم نداشتیم. یک عروسک پیرمرد داشتند که نقش عموی کلاه قرمزی بود. در «کلاه قرمزی و سروناز»؛ من با آن عروسک تست می‌زدم تا عروسک اصلی ساخته شود. تحت تاثیر آن عروسک، صدای من پیر و خشن بود. اما بعدا که عروسک اصلی درست شد، صدای من جا افتاد.

*با این وجود مورد قبول واقع شد؟

در تست روزهای اول برای آقای طهماسب قابل قبول بود. پیشنهاداتی هم می‌دادند، حمید جبلی، حبیب رضایی نظر و من هم نظر می‌دادیم. با این حال مرا خیلی راحت گذاشتند. در تمرینات واقعا لذت می‌بردم. با اینکه هنوز قراردادی نداشتم دوست داشتم روز تمرین من برسد و بروم تمرین. روزی دو، سه ساعت تمرین می‌کردیم و من دلم برای آن تنگ می‌شد. این اتفاق از زمانی که در زاهدان کار تئا‌تر می‌کردم و دلم می‌خواست هرچه زود‌تر ساعت تمرین برسد و برویم با بچه‌ها تمرین کنیم، برای من نیفتاده بود. واقعا دلم برای تمرین‌های این کار تنگ می‌شد.

*تمرین‌ها؟

بله. من البته از قبل می‌دانستم که کار کودک کار سختی است، اما وقتی وارد این کار شدم فهمیدم کار کودک نیاز به روان‌شناسی عجیب و غریبی دارد. یادم هست یک چیزهایی را آقای طهماسب می‌گفت مثلا محمدرضا، این خوب است، این را انجام بده و من در ذهنم آن را بی‌می‌زه می‌دیدم. بعدا که می‌دیدم پسر من دارد به‌‌ همان جایی که آقای طهماسب می‌گفت انجام بده، می‌خندد. تازه فهمیدم که چقدر بچه‌ها را خوب می‌شناسند.


*یعنی فکر می‌کردید چون جوان‌تر هستید و بچه کوچک دارید، بچه‌ها را بهتر از آقای طهماسب می‌شناسید؟

بله. فکر می‌کردم بچه‌ها را خوب می‌شناسم، ولی دیدم نه، روان‌شناسی کودک چیز عجیب و غریبی است. تازه متوجه شدم چرا ایرج طهماسب و حمید جبلی اینقدر در کار کودک موفق هستند. ۳۰ سال است دارند کار می‌کنند؛ از مدرسه موش‌ها بگیرید تا کلاه قرمزی، همه کار‌هایشان موفق بوده. چون جنس بچه‌ها را می‌شناسند.

*معمولا برای تولید آثار سینما و تلویزیون ما، هرچه گروه سنی مخاطب کمتر می‌شود همه چیز کوچک‌تر می‌شود؛ اما آن‌ها کار کودک را هم با جدیت تمام انجام می‌دهند...

بله، حرفه‌ای هستند. به کسی که با آن‌ها کار می‌کنند احترام می‌گذارند، از آبدارچی گرفته تا بازیگر و بقیه عوامل، همه برایشان محترم هستند. به همین خاطر خودشان هم خیلی مورد احترام هستند. یک چیز دیگری هم بگویم من یک دوره، افسردگی بازیگری داشتم، کار نکردم و کارهایی که کردم را هم زیاد دوست نداشتم. طهماسب به من گفت ببین ما سال هاست که داریم کار می‌کنیم و خودمان را پیدا کرده‌ایم یعنی یکسری شخصیت پیدا کردیم که مردم آن‌ها را دوست دارند و خودمان هم از این کار لذت می‌بریم. وقتی به این حرفشان فکر کردم دیدم گر من در بازیگری دنبال چه می‌گردم؟ چرا همیشه افسرده هستم و فکر می‌کنم چرا در نقش طنز ثابت شده‌ام و کسی به من نقش جدی نمی‌دهد. نقش جدی بدهد که چه اتفاقی بیفتد؟ من در نقش جدی چه خلاقیتی را می‌توانم به کار ببرم که در این کار‌ها نمی‌توانم؟ من انگار ساخته شده‌ام برای آنکه یک تیپ بسازم، یکسری بداهه بگویم و کارهایی از این دست. این‌ها مرا موفق می‌کمند و من چرا باید اینقدر افسرده باشم که چرا به آرزو‌هایم در بازیگری نرسیده‌ام. این حالت را همیشه داشتم. بعد از این کار که با آقای جبلی و طهماسب داشتم این حس از بین رفت.

*یعنی به این رسیدید که با همین جایگاه می‌توانید موفق باشید و لذت ببرید؟

ببینید، ‌‌نهایت آرزوی یک بازیگر این است که نقش‌هایش با هم تفاوت داشته باشد. در کار کمدی هم این حالت و موقعیت وجود دارد که تو کار متفاوت انجام بدهی و این شخصیت با آن شخصیت فرق کند. اتفاقا برای کارهای جدی که داشتم به اندازه این کار زحمت نکشیده بودم. خودم بودم با یک کم کار روی شخصیت تا محمدرضا هدایتی نباشد. حالا به نظرم می‌رسد آن موقعیت که در کار کمدی به دست می‌آید در بقیه کار‌ها نیست. نه اینکه بخواهم بگویم این موقعیت‌ها در کارهای غیرکمدی به دست نمی‌آید، به دست می‌آید اما بسیار سخت. این موقعیت کم پیش می‌آید اما بسیار سخت. این موقعیت کم پیش می‌آید که به تو متن‌های متفاوتی پیشنهاد شود. سینما بیشتر بازیگرهای خودش را دارد و مردم هم آن بازیگر‌ها را همانطوری دوست دارند و مخصوصا دوست دارند سوپراستار‌ها را همانطوری که دوست دارند ببینند.

*این درست اما این هم هست که به طنزپردازان توجه زیادی نمی‌شود، بازیگر تلاش زیادی می‌کند تا به یک تیپ مشخص برسد. قبل از آن دیده نمی‌شود. فقط از وقتی که آن بازیگر با آن تیپ خاص جلوی دوربین قرار گرفت، معیار ارزیابی کارش قرار می‌گیرد و می‌گویند «اینکه تیپ است»...

بله. اجرای تیپ ساده اما ساختن آن مشکل است و به خلاقیت احتیاج دارد.

*فکر می‌کنم همه جای جهان هم همینطور است و بازیگران بزرگ طنز هم جایزه نگرفتند.

همینطور است. هیچ وقت ندیدیم که جیم کری به خاطر طنز اسکار گرفته باشد.


*آیا در کار با طهماسب و جبلی به این نتیجه رسیدید که می‌شود کار طنز کرد و راضی بود و لذت برد؟

بله. حداقل این است که از کارم لذت می‌برم و دیگر برایم حالت کارمندی ندارد. من سر خیلی از کار‌ها رفتم که خودم را بازیگر ندیدم، کارمند بازیگر دیدم. یعنی بروم آنجا صبح بنشینم، گریم بشوم و بازی کنم و غروب هم به خانه برگردم، سر ماه هم حقوق بگیرم. درست مثل یک کارمند؛ درصورتی که کارمند موقعیتش از بازیگر خیلی بهتر است، چون او بالاخره به یک جا وصل است و می‌داند بیمه است، بازنشستگی دارد و مزایای دیگری هم دارد و حقوق ثابت هر ماهش تا آخر عمر می‌رسد.

*انگار کلاه قرمزی مال آدم بزرگ هاست، یا به نوعی خاطرنشان می‌کند همه برنامه‌های کودک لزوما نباید مال بچه‌ها باشد. یک جاهایی هم مال بزرگترهاست که بچه‌ها را بهتر و بیشتر بفه‌مند.

بله. اینکه ما آدم بزرگ‌ها بچگی و بچه‌ها را فراموش نکنیم. ما در کشورمان کار با ارزشی که مال بچه‌ها باشد خیلی کم داریم و خیلی وقت‌ها بچه‌ها اصلا به حساب نمی‌آیند.

*دوست دارید باز پسرعمه زا بمانید؟

بله دوست دارم. البته این بستگی به این دارد که این شخصیت چقدر جا افتاده باشد و همینطور اینکه آقایان طهماسب و جبلی چه تصمیمی داشته باشند؛ من خودم که خیلی دوست دارم.

*شما خواننده هم هستید و آلبوم منتشر کرده‌اید. چرا در تیتراژ پایانی نمی‌خواندی؟

من هم بدم نمی‌آمد که باشم و آن‌ها هم بدشان نمی‌آمد که من به عنوان خواننده باشم، ولی با این مدل حرف زدن‌ها چه چیزی را می‌توانست بخواند؟

*دوست داشتید خودتان عروسک را می‌گرداندید؟

نه. خیلی کار سختی است. پشت صحنه، وقتی خانم فنی‌زاده را می‌دیدم که با این کلاه قرمزی چه کار می‌کند، فهمیدم که من اصلا این کاره نیستم. تجربه‌ای چندین ساله می‌خواهد. حمید جبلی نفس می‌کشید، دنیا فنی‌زاده افه‌اش را می‌داد. خیلی با هم هماهنگ بودند.

*عروسک گردان پسرعمه زا چه کسی بود؟

یک جوان بیست و چهار-پنج ساله به نام آقای امیرسلطان احمدی بود، با خانم فنی‌زاده کار می‌کند. ما خیلی با هم هماهنگ شده بودیم.

*از همکاری با حمید جبلی بگویید...

به نظر من حمید جبلی نابغه بداهه‌پردازی است. در تمرین‌ها و اجرا‌ها واقعا به او حسودیم می‌شد. آخر آدم مگر چقدر می‌تواند بداهه‌پرداز باشد؟! برای هر کلمه‌ای که طهماسب می‌گفت او کلمه را می‌پیچاند و بداهه‌ای می‌گفت. واقعا حسودیم می‌شد. بعضی وقت‌ها فکر می‌کردم که اگر قرار بود پسرعمه زا مثل کلاه قرمزی حرف هم بزند، اصلا دیده نمی‌شد. یعنی من خودم را پشت این کلمات نامفهوم قایم کرده بودم و اگر قرار بود حرف بزنم واقعا به گرد کلاه قرمزی هم نمی‌رسیدم. این تجربه همکاری برای من فوق العاده بود.


*شما انتخاب چه کسی بودید؟ طهماسب، رضایی یا جبلی؟

فکر می‌کنم طهماسب. چون کارگردان است، فکر اصلی و روح اصلی کار آقای طهماسب است. البته تا آنجایی که من خبر دارم و همانطوری که گفتم حبیب رضایی دستیار و برنامه ریز بود و در انتخاب شخصیت‌ها هم از او کمک می‌گرفتند.

*شما و حبیب رضایی با هم ارتباط نداشتید؟

نه. یک بار وقتی آقای حاتمی کیا داشت ارتفاع پست را کار می‌کرد، برای بازی در آنجا به من زنگ زدند. من رفتم و چند روزی دورخوانی و تست داشتیم و قبول نشدم. انتخاب بازیگر آنجا حبیب رضایی بود. ولی ما وارد کار نشدیم و اینجا اولین جایی بود که با هم کار می‌کردیم.

*چطور به این لحن رسیدی؟

قرار بود این کاراکتر مترجم داشته باشد. یعنی کسی نفهمد که او چه می‌گوید و کلاه قرمزی مترجم او باشد و این کار مرا راحت کرده بود. بعد که گرم شدم و شخصیت آمد دستم و تیپ ساخته شد، دیدم که بعضی وقت‌ها پسرعمه زا باید حرف بزند. در تمرین‌ها هم همین مساله مطرح شد و تصمیم گرفته شد که حرف هم بزند، چون اگر قرار بود همه‌اش متکی به مترجم باشد کم می‌آوردم. اگر قسمت‌های اول را با قسمت‌های آخر مقایسه کنید می‌بینید صدای پسرعمه زا هم نرم‌تر شده و کلمات حرف‌هایش را می‌شود فهمید. من یک چیزهایی به ذهنم می‌آمد که باید دیالوگ می‌گفتم و در قسمت‌های آخر کمتر احتیاج به مترجم داشتم.

*بعد از اینکه به حرف زدن نزدیک‌تر می‌شد، لهجه پیدا می‌کردید. منظورم لهجه‌های معروف قوم‌های ایرانی است و بیشتر مازندرانی.

در تمرینات من خیلی چیز‌ها را پیدا کردم. در آن قسمت‌ها آقای طهماسب گفت: دو تا چیز را حتما نگهدار و فراموش نکن. یکی مال وقتی است که صدایش می‌کنند و می‌گوید «هو» و دیگری خنده‌اش. موقع تمرین خیلی چیز‌ها به ذهن من می‌رسید و شاید فردا فراموش می‌شد، اما قرار شد این دو بخش را فراموش نکنم و من هم آن را نگه داشتم.

*به خنده پسرعمه زا هم در تمرین‌ها رسیدید؟

بله. در تمرین‌ها به دست آمد و همه بچه‌ها گفتند که بامزه است و می‌توانید این کاراک‌تر را بامزه کند، بنابراین آن را نگه داشتم. در مورد لهجه هم تاکید آقای طهماسب این بود که لهجه جای خاصی را نداشته باشم. البته من برای اینکه خودم را راحت کنم پیشنهاد کردم که از لهجه منطقه خودمان کمک بگیرم و یک میکس کنم. ولی آقای طهماسب گفت نه، به جای خاصی وصلش نکنیم. گفت: می‌توانی یک لهجه بسازی؟ و من باید این کار را می‌کردم. یک نکته دیگر را هم بگویم. حمید جبلی گفت که ما زمانی یک همسایه داشتیم که من صدای حرف زدن آن‌ها را از پنجره می‌شنیدم. این‌ها حرف زدنشان آکسان انتهایی نداشت. همین جوری ادامه داشت و من نمی‌دانستم کی حرفشان تمام می‌شود. از قول آقای جبلی ته آن به سختی پیدا می‌شد. من این حالت را نگه داشتم ولی نه آنقدر که ته آن مشخص نشود. این کمی شبیه لهجه مازندرانی می‌شود ولی من اصلا مازندرانی بلد نیستم و در تقلید لهجه‌ها هم مازندرانی آخرین لهجه‌ای است که من شاید بلد باشم. یک چیزهایی یک زمان‌هایی در ناخودآگاه آدم ثبت می‌شود که خودش فکر می‌کند مال خودش است، اما در حقیقت حمید جبلی چنین خاطره‌ای را برای من تعریف کرده بود و این در انتخاب این لهجه خیلی تاثیر داشت.

*همه این چیز‌ها به وجود آمد و پسرعمه زا برایتان جا افتاد.

در تمرین‌ها کاملا جا نیفتاده بود ولی در اجرا احساس کردم کم کم با آن راحت شده‌ام. مثلا در اولین روز هر کسی داشت می‌رفت من با او خداحافظی می‌کردم و می‌گفتم «خدا نگهدار... هووو...» از آنجا این حالت ماند. این برای اولین بار سر اجرا به دست آمد و همچنین این «‌ها» گفتن‌ها که حرف می‌زنی مثل گیج‌ها نگاه می‌کند و می‌گوید: «‌ها؟»

*گفتید متن هم نداشتید؟

نه. متن آنچنانی نداشتیم و چون متن نداشتیم همیشه اینجوری می‌شد که اول یک بار می‌گرفتیم و بعد دوباره اصلی را می‌گرفتیم. بعضی اجرا‌ها هم بود که اجرای اول آنقدر عالی بود که وقتی نگه می‌کردی و می‌گفتی‌‌ همان اولی خوب است. البته برای اینکه داستان کامل و خوب باشد دو برداشت و برداشت‌های بیشتر هم داشتیم.


*وقتی کلاه قرمزی از تلویزیون پخش می‌شد چند سالتان بود؟

فکر می‌کنم ۱۹ سال.

*یعنی جزو بینندگان آن برنامه‌ها نبودید؟

می‌دیدم، اما آن زمان اوج دورانی بود که من عشق تئا‌تر بودم و هر روز را در مرکز هنرهای نمایشی زاهدان می‌گذراندم. آن زمان از سن نوجوانی درآمده بودم و کم و بیش و اتفاقی کلاه قرمزی را می‌دیدم. بعدا که آمدم تهران، فیلمش را در سینما دیدم. بعدا که قرار شد در این مجموعه باشم در حد یک یا دوبار با پسرم فیلم‌های کلاه قرمزی را دیدم. مثلا تا حالا «کلاه قرمزی و سروناز» را ندیده بودم؛ به پسرم گفتم بنشینیم کلاه قرمزی ببینیم؟ گفت ببینیم و دیدیم. در همین حد. البته بعدا سر تمرین‌ها خود حمید جبلی بود.

*یعنی برای اینکه کاراک‌تر یا تیپ پسرعمه زا جا بیفتد آقای جبلی هم کمک می‌کرد؟

بله. همه کمک می‌کردند. درواقع این یک محصول مشترک است.

*تمرین‌ها را دوست داشتی؟

برای من مثل «اتود» بود. ما در تئا‌تر یکسری تمرین داشتیم به اسم اتود. اتود این است که یک نفر را بدون داستان و بدون هیچ چیزی می‌فرستند آن بالا و او شروع می‌کند به حرف زدن. چهار، پنج دقیقه بعد یکی دیگر را می‌فرستند که او هم به همین صورت است، البته او نفر اول را دیده و بخشی از داستان دستش آمده و بعد سومی می‌رود بالا بعد چهارمی و همینطور می‌روند بالا و یک داستان می‌سازند. ما به این‌ها می‌گفتیم اتود و در واقع ورزش بازیگری بود. اینجا هم همین حالت را داشت. یک موضوع می‌دادند و یا حتی موضوع هم نمی‌دادند و می‌گفتند برویم ببینیم چه پیش می‌آید و این تمرینی می‌شد برای اینکه من رفته رفته صدایم و کدهای شخصیتی را پیدا کنم.

*این تمرین‌ها باعث نمی‌شد که خسته شوید؟

نه. دقیقا برگشتم به ذوق و شوق کارهای تئا‌تر دوران دبیرستانم. یادم هست که در کارهای تئا‌تر دوران دبیرستان روزی سه، چهار تا آیتم می‌ساختم. دهه فجر عشق و حال من بود. ۱۰ روز کلاس نمی‌رفتم و فقط هر روز تئا‌تر درست می‌کردم. یک ساعتی کلاس را تعطیل می‌کردند و ما نمایش اجرا می‌کردیم. یادم هست که من روزی سه، چهارتا آیتم می‌ساختم.

*کار کودک باعث شده بود قضیه شیرین‌تر هم شود؟

بله. کار کودک هم بود و تیپ سازی هم جواب می‌دهد و خلاصه راحت بودم. یک کارهایی در بازیگری هست که تو در بازی جدی هیچ وقت آن‌ها را انجام نمی‌دهی چون لوس می‌شود؛ اما اینجا می‌دانی بود که من برای خودم حال کردم و هر ادایی که دلم خواست درآوردم. یعنی دوباره بچه شدم.

*مخصوصا هم اینکه این بخش از کاراک‌تر بازیگریتان، بخشی بود که در کارهای قبلی تجربه‌اش را نداشتید...

بله. این اولین بار بود. تجربه بسیار خوبی در کار حرفه‌ای من بود. کار با این دو آدم یعنی ایرج طهماسب و حمید جبلی بسیار بسیار لذت بخش است. واقعا آنقدر در این کار و محیط هنریشان لذت می‌بردم که چیزهای دیگری اصلا برای من اهمیتی نداشت، اصلا به بحث قرارداد فکر نمی‌کردم، دوست داشتم حال کنم و حال کردم. کارشان حرفه‌ای است.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۱۲
در انتظار بررسی: ۱
غیر قابل انتشار: ۲
ناشناس
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
۱۸:۳۳ - ۱۳۹۱/۰۱/۲۰
0
4
پسر عمه زا كاراكتر زيبا و جذابي بود
امير
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
۰۱:۱۷ - ۱۳۹۱/۰۶/۲۰
0
9
افرين به اين نجابت و افتادگي محمدرضا هدايتي. چقدر زيبا و صميمي و بي ادعا صحبت مي كند. هنرمند يعني اين.
ناشناس
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
۱۱:۰۴ - ۱۳۹۲/۰۲/۰۸
0
4
قربون پسر عمه زا برم من
امیرحسین
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
۱۷:۰۱ - ۱۳۹۲/۰۵/۲۷
0
1
موقعی خنده داره که پسرعمه زامی گه کلاه قرمزی هو
بن تن
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
۱۷:۳۸ - ۱۳۹۲/۰۵/۲۷
0
2
پسرعمه زاقشنگه
ناشناس
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
۱۷:۳۹ - ۱۳۹۲/۰۵/۲۷
0
2
عشق ما پسرعمه زا
محمدرضا
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
۲۱:۵۳ - ۱۳۹۲/۰۵/۲۹
0
1
پسرعمه زادرکلاه قرمزی وبچنه نه
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
۲۲:۰۹ - ۱۳۹۳/۰۲/۲۴
0
1
خنده ها پسر عمه یه چیز دیگس
اشکان
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
۱۵:۲۰ - ۱۳۹۳/۰۴/۲۰
0
1
سلام
واقعا همه کاراکترها عالی هستند
ولی پسر عمه زا با صدای اقای هدایتی یه چیز دیگه هست نمیشه علاقه خودم را با چند حرف بگم ولی
عاشق این مجموعه و اقای هدایتی هستم
امیدوارم سازندگان و صداپیشه ها و حتی عروسک گردانها صد ساله باشن و ما همیشه شاهد ساخت قسمتهای جدید باشیم
شاید کسی باور نکنه ولی من هر قسمت را بالای صد بار نگاه کردم و سیر نمیشم
دم همتون گرم گرم گرم
کلاه قرمزه هوووووووووووووووووووووووووو
اشکان
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
۱۵:۲۲ - ۱۳۹۳/۰۴/۲۰
0
1
سلام
واقعا همه کاراکترها عالی هستند
ولی پسر عمه زا با صدای اقای هدایتی یه چیز دیگه هست نمیشه علاقه خودم را با چند حرف بگم ولی
عاشق این مجموعه و اقای هدایتی هستم
امیدوارم سازندگان و صداپیشه ها و حتی عروسک گردانها صد ساله باشن و ما همیشه شاهد ساخت قسمتهای جدید باشیم
شاید کسی باور نکنه ولی من هر قسمت را بالای صد بار نگاه کردم و سیر نمیشم
دم همتون گرم گرم گرم
کلاه قرمزه هوووووووووووووووووووووووووو
اشکان
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
۱۷:۵۳ - ۱۳۹۳/۰۴/۲۰
0
1
سلام
واقعا همه کاراکترها عالی هستند
ولی پسر عمه زا با صدای اقای هدایتی یه چیز دیگه هست نمیشه علاقه خودم را با چند حرف بگم ولی
عاشق این مجموعه و اقای هدایتی هستم
امیدوارم سازندگان و صداپیشه ها و حتی عروسک گردانها صد ساله باشن و ما همیشه شاهد ساخت قسمتهای جدید باشیم
شاید کسی باور نکنه ولی من هر قسمت را بالای صد بار نگاه کردم و سیر نمیشم
دم همتون گرم گرم گرم
کلاه قرمزه هوووووووووووووووووووووووووو
اشکان
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
۲۰:۳۷ - ۱۳۹۳/۰۴/۲۰
0
1
سلام
واقعا همه کاراکترها عالی هستند
ولی پسر عمه زا با صدای اقای هدایتی یه چیز دیگه هست نمیشه علاقه خودم را با چند حرف بگم ولی
عاشق این مجموعه و اقای هدایتی هستم
امیدوارم سازندگان و صداپیشه ها و حتی عروسک گردانها صد ساله باشن و ما همیشه شاهد ساخت قسمتهای جدید باشیم
شاید کسی باور نکنه ولی من هر قسمت را بالای صد بار نگاه کردم و سیر نمیشم
دم همتون گرم گرم گرم
کلاه قرمزه هوووووووووووووووووووووووووو