کد خبر: ۱۰۸۱۹۷
تاریخ انتشار: ۲۸ فروردين ۱۳۹۱ - ۲۳:۰۷

نتایج بررسی‌ها نشان می‌دهد زنانی که میزان مصرفی منگنز آنان پایین است دچار تغییر در خلق وخو قبل از قاعدگی و درد می‌شوند. دوم اینکه، آناناس نسبت به میوه‌ها و سبزیجات دیگر غنی از آب است و مانند مرکبات، هندوانه، خیار و فلفل دلمه‌ای با دفع کردن مایعات اضافه، نفخ دردهای ماهانه را از بین می‌برد. ۷ تا ۱۰ روز قبل از رسیدن تاریخ ماهانه، روزی یک پیمانه آناناس مصرف کنید.

 بسیاری از خانم‌ها سردرد و دردهای تکرارشونده‌ای را در طول هر ماه تجربه می‌کنند که مربوط به سیکل تخمک گذاری است. آن‌ها اگر بدانند که با استراحت و رژیم غذایی مناسب از شدت این درد‌ها کاسته می‌شود قطعا شیوه‌های مناسبی را برای این منظور به کار می‌گیرند. در این مطلب به نقل از نیوزویک مواد غذایی مناسب را به خانم‌ها پیشنهاد می‌دهیم که در کاهش درد موثر است.

سندروم درد قبل از قاعدگی:

* پنیر: نتایج بررسی‌ها نشان می‌دهد، زنانی که به این سندروم مبتلا هستند نسبت به دیگران در زمان تخمک گذاری با میزان پایین کلسیم روبه رواند. بنابراین اگر به درد مستعد هستید مصرف پنیر و فرآورده‌های لبنی را افزایش دهید. زنان زیر ۵۰ سال به هزار میلی گرم و بالای ۵۰ سال به هزارو ۲۰۰ میلی گرم کلسیم نیاز دارند. زنان زیر ۵۰ سال باید روزی ۳ وعده و زنان بالای ۵۰ سال روزی ۴ وعده رژیم غذایی غنی از پنیر و ماست داشته باشند. اگر هم نمی‌توانید این وعده‌ها را در برنامه غذایی خود بگنجانید، از پزشک خود در خصوص مصرف مکمل‌های کلسیم سوال کنید.

* آناناس: این میوه ۳ خاصیت دارد. اول اینکه منبع غنی منگنز است، نتایج بررسی‌ها نشان می‌دهد زنانی که میزان مصرفی منگنز آنان پایین است دچار تغییر در خلق وخو قبل از قاعدگی و درد می‌شوند. دوم اینکه، آناناس نسبت به میوه‌ها و سبزیجات دیگر غنی از آب است و مانند مرکبات، هندوانه، خیار و فلفل دلمه‌ای با دفع کردن مایعات اضافه، نفخ دردهای ماهانه را از بین می‌برد. ۷ تا ۱۰ روز قبل از رسیدن تاریخ ماهانه، روزی یک پیمانه آناناس مصرف کنید.

* بادام: این نوع مغز منبع عالی منیزیم و ماده معدنی دیگر است که این نوع سندروم را تسکین می‌دهد. منگنز علاوه بر تسکین سردرد، خلق و خوی فرد را بهبود می‌دهد و یک تا ۲ هفته قبل از زمان قاعدگی تجمع آب در بدن را کاهش می‌دهد. بنابراین روزی ۲۸ گرم بادام (حدود ۲۲ عدد)، تخم گل آفتاب گردان، سبزی با برگ‌های سبز و لوبیای سبز مصرف کنید.

سردردهای میگرنی:

* تخم کتان آسیاب شده: سرشار از امگا ۳ است و با کاهش دادن التهاب مدت و شدت سردرد‌ها را کاهش می‌دهد. می‌توان روزی یک قاشق غذاخوری دانه کتان آسیاب شده را به ماست و غذا افزود.

* اسفناج: میزان بالای منیزیم و ریبوفلاوین نوعی ویتامین B در کاهش سردرد موثر است. کافی است هفته‌ای حداقل ۳ وعده اسفناج یا گوشت بدون چربی گاو، غلات سبوس دار و قارچ به برنامه غذایی خود اضافه کنید.

منبع: روزنامه خراسان
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار