کد خبر: ۱۰۹۷۷۸
تاریخ انتشار: ۰۷ ارديبهشت ۱۳۹۱ - ۰۸:۲۰

جواني که با معرفي خود به عنوان يک زن مبالغي را از طريق فيسبوک کلاهبرداري کرده بود، توسط ماموران پليس فتا دستگير شد.

خراسان: سرهنگ سيدمحسن عرفاني رئيس پليس فتاي خراسان رضوي در اين باره گفت: چند روز پيش مردجواني با تسليم شکايتي به پليس اعلام داشت که در محيط فيسبوک با يک زن آشنا شدم و پس از آن ارتباطاتم از طريق فيسبوک با وي بيشتر شد و به ارتباط تلفني منجر شد.

وي افزود: پس از مدتي که با او از طريق ارسال پيام و گفت وگوي تلفني ارتباط داشتم به وي اعتماد کامل پيدا کردم تا اين که يک روز از من تقاضاي مقداري پول کرد و گفت مشکلي برايم پيش آمده است و قول مي دهم در اسرع وقت پولت را برگردانم.

شاکي عنوان کرد: من نيز که فريب حرف ها و چرب زباني هاي او را خورده بودم مبلغي را از طريق عابر بانک به حسابش واريز کردم اما او پس از برداشت پول ديگر نه به پيام هايم پاسخ داد و نه جواب تلفن هايم را داد.

سرهنگ عرفاني رئيس پليس فتاي خراسان رضوي اظهار داشت پس از اين شکايت گروهي از ماموران زبده پليس مامور شناسايي و دستگيري فرد کلاهبردار شدند. ماموران پس از بررسي هاي انجام شده از اکانت مورد استفاده متهم، با شگردهاي فني و پليسي به جعلي بودن عکس متهم پي بردند و از طريق فيسبوک با وي ارتباط برقرار کردند اما پس از برقراري ارتباط دريافتند که وي مردي کلاهبردار است که خود را به عنوان زن در صفحه فيسبوک معرفي کرده است و حتي در مکالمات تلفني خود نيز با استفاده از نرم افزارهاي تغيير صدا، با صداي زنانه صحبت مي کرده است.

سرهنگ عرفاني افزود: با استفاده از منابع اطلاعاتي متهم مورد نظر شناسايي و دستگير شد. وي در اعترافات خود گفت: در شبکه اجتماعي فيسبوک خود را به عنوان يک زن معرفي مي کردم و با قراردادن عکس خانمي در پرو فايل شخصي خويش پس از جلب اعتماد مردان از آن ها کلاهبرداري مي کردم. ادامه خبر حاکي است که متهم مذکور توانست رضايت شاکي را جلب کند اما پرونده وي براي تعيين تکليف تقديم مقام قضايي شد.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: