کد خبر: ۱۰۹۷۹۵
تاریخ انتشار: ۰۷ ارديبهشت ۱۳۹۱ - ۰۹:۲۵

تحقيقات پر دامنه پليس براي رازگشايي از يک پرونده کلاهبرداري، بار ديگر کارآگاهان را به داخل يکي از زندان هاي اطراف تهران کشاند و نشان داد يک زنداني سابقه دار با استفاده مخفيانه از تلفن همراه از شهروندان کلاهبرداري کرده است. پيش از اين نيز چند زنداني توانسته بودند با استفاده از تلفن از داخل زندان دست به کلاهبرداري هاي کلان بزنند.

خراسان: تحقيقات پر دامنه پليس براي رازگشايي از يک پرونده کلاهبرداري، بار ديگر کارآگاهان را به داخل يکي از زندان هاي اطراف تهران کشاند و نشان داد يک زنداني سابقه دار با استفاده مخفيانه از تلفن همراه از شهروندان کلاهبرداري کرده است. پيش از اين نيز چند زنداني توانسته بودند با استفاده از تلفن از داخل زندان دست به کلاهبرداري هاي کلان بزنند.

 اولين شکايت در اين باره زماني به ثبت رسيد که يک فروشنده لوازم صوتي - تصويري به دادسراي رسيدگي به جرايم رايانه اي تهران رفت و مدعي شد مرد ناشناسي که قرار بود از او يک دستگاه تلويزيون ال اي دي بخرد فريبش داده و کاري کرده است تا با دستان خودش موجودي حسابش را که ۱۸ ميليون تومان بود به حساب او واريز کند.

اين مرد در تشريح اين ماجرا به داديار شعبه دوم گفت: چند روز قبل مردي با مغازه ام تماس گرفت و يک تلويزيون سفارش داد. اين مرد گفت چون نمي تواند به مغازه ام بيايد پول تلويزيون را به حسابم واريز مي کند و از من خواست يک روز بعد تلويزيون را برايش بفرستم. او چند ساعت بعد تماس گرفت و گفت به اينترنت دسترسي ندارد و مي خواهد پول تلويزيون را کارت به کارت کند. من اطلاعات زيادي در اين باره نداشتم و او گفت براي اين کار مقابل يک دستگاه خودپرداز بروم.

من هم به خودپردازي که در نزديکي محل کارم بود رفتم و منتظر شدم تا مشتري ام نحوه کارت به کارت شدن پول را به من بگويد. او که با تلفن راهنمايي ام مي کرد بعد از آن که رمز کارت را وارد کردم از من خواست زبان دستگاه را به انگليسي تغيير دهم. من هم همين کار را کردم. بعد او چند عدد را گفت و از من خواست آن ها را وارد کنم. او گفت اين عددها رمز حسابش است. او در ادامه شماره کارتش را اعلام کرد و بعد از وارد کردن آن کليد تأييد را فشار دادم و در حالي که فکر مي کردم پول تلويزيون به حسابم واريز شده آن را برايش فرستادم اما پيک موتوري چند ساعت بعد برگشت و گفت آدرس اشتباه است. اين موضوع باعث شد به اين ماجرا شک کنم. وقتي با اضطراب زيادي موجودي حسابم را کنترل کردم فهميدم هيچ پولي در حسابم باقي نمانده است. وقتي با کمک يکي از دوستانم صورتحسابم را کنترل کردم فهميدم مشتري تلفني ام سرم کلاه گذاشته است و من با دستان خودم همه پول هايم را به حساب او واريز کرده ام.

شگرد مرد کلاهبردار براي فريب فروشنده لوازم صوتي - تصويري ترفند آشنايي براي افسران پليس بود. او از ناآشنايي طعمه اش در استفاده از دستگاه خودپرداز سوء استفاده کرده و با گمراه کردنش به حساب بانکي اش دستبرد زده بود. در چنين شرايطي تحقيقات براي به دام انداختن اين مرد آغاز شد. نخستين اقدام پليس بررسي حسابي بود که مالباخته پول هايش را به آن واريز کرده بود. اين اقدام فاش کرد حساب متهم با استفاده از مدارک جعلي افتتاح شده است. در اين مرحله تير کارآگاهان به سنگ خورد اما رديابي تلفني متهم آن ها را به مقصودشان نزديک کرد.

رديابي تلفني که متهم با آن تماس گرفته بود نشان داد او از داخل يکي از زندان هاي اطراف تهران نقشه اين کلاهبرداري را طراحي و اجرا کرده است. بنابراين، مأموران با ادامه دادن تجسس هاي خود به يکي از سلول هاي زندان رسيدند و تبهکار سابقه داري به نام افشين را به دادسرا منتقل کردند. اين زنداني که به طور پنهاني در سلول اش از تلفن همراه استفاده مي کرد در جريان بازجويي ها ضمن پذيرش اتهامش گفت تا کنون از اين طريق از ده ها نفر کلاهبرداري کرده و ميليون ها تومان به جيب زده است.

او که به اتهام کلاهبرداري در زندان قزل حصار به سر مي برد در اين باره گفت: چند سال قبل زنداني شدم و براي آزادي بايد رضايت شاکيانم را جلب مي کردم. به همين دليل تصميم گرفتم تا با کلاهبرداري تلفني از داخل زندان پول شاکيان را پس بدهم و از زندان آزاد شوم. طي اين مدت توانستم بيشتر بدهي هايم را بپردازم و براي آزادي از زندان اميدوار بودم اما حالا با اين پرونده باز هم بايد در زندان بمانم.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: