کد خبر: ۱۱۱۱۸۲
تاریخ انتشار: ۱۶ ارديبهشت ۱۳۹۱ - ۰۴:۱۷
مجلس هشتمی هایی که مجلس نهمی نشدند

دور دوم انتخابات نیز با شکوه هر چه بیشتر در کشور برگزارشد تا تکلیف کرسی های باقی مانده بهارستان نهم مشخص شود. در این میان اما باز هم تعداد زیادی از چهره های شاخص مجلس هشتم از راهیابی به مجلس نهم بازماندند.

شفاف: دور دوم انتخابات نیز با شکوه هر چه بیشتر در کشور برگزارشد تا تکلیف کرسی های باقی مانده بهارستان نهم مشخص شود.
 
در این میان اما باز هم تعداد زیادی از چهره های شاخص مجلس هشتم از راهیابی به مجلس نهم بازماندند.
 
احمد ناطق نوری نماینده نور و محمودآباد، محمدمهدی مفتح نماینده رزن، ستار هدایت خواه نماینده بویر احمد و دنا، مصطفی کواکبیان نماینده سمنان، محمد رضا خباز نماینده کاشمر، علی  بنایی نماینده قم، قدرت الله علیخانی نماینده قزوین، حسن ملک‌محمدی نماینده دامغان، حشمت‌الله فلاحت‌پیشه نماینده اسلام آباد غرب، سید کاظم دلخوش نماینده صومعه‌سرا و جهانبخش محبی‌نیا نماینده میاندوآب، تکاب و شاهین‌دژ از جمله نمایندگانی بودند که در مرحله اول انتخابات از راه‌یابی به مجلس نهم بازمانده بودند.
 

در دور دوم انتخابات مجلس نهم که روز گذشته در 18 استان کشور برگزار شد نیز تعداد دیگری از نمایندگان فعلی مجلس هشتم و برخی از کاندیداهای شاخص و مطرح جواز ورود به مجلس نهم را کسب نکرده و متوقف شدند.

‌حجت‌الاسلام سیدکاظم موسوی عضو فعلی عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس هشتم کاندیدای حوزه اردبیل بود که به مجلس نهم راه نیافت.

در حوزه انتخابیه رشت نیز سید‌علی آقازاده که اکنون عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس هشتم است، در دور دوم انتخابات مجلس نهم متوقف شد و از ورود به مجلس آینده بازماند.

حسن ونایی نیز کاندیدای مجلس نهم در ملایر بود که آرای اکثریت را کسب نکرد. ونایی عضو کمیسیون برنامه‌ریزی و بودجه مجلس هشتم است.

عفت شریعتی عضو کمیسیون اجتماعی و جواد آرین‌منش نایب‌رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس نهم نیز از ورود به مجلس نهم از ‌حوزه انتخابیه مشهد بازماندند.

محسن کوهکن سخنگوی هیئت رئیسه مجلس هشتم نیز یکی دیگر از جاماندگان مجلس نهم است که کاندیدای حوزه انتخابیه لنجان بود.

بهروز جعفری عضو کمیسیون فرهنگی مجلس و کاندیدای حوزه سمیرم، محمد‌کاظم حجازی عضو کمیسیون عمران مجلس و کاندیدای حوزه انتخابیه ‌همدان، داریوش قنبری سخنگوی فراکسیون اقلیت مجلس هشتم و کاندیدای ایلام نیز جواز ورود به مجلس نهم را دریافت نکردند.

جهانبخش امینی عضو کمیسیون انرژی مجلس هشتم از کرمانشاه، بهمن محمدیاری عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس هشتم از تالش، هاشم سواری عضو کمیسیون انرژی مجلس هشتم از دشت آزادگان، احمدعلی کیخا عضو کمسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس فعلی از زابل، زهک و هیرمند و هادی مقدسی عضو هیئت رییسه کمیسیون اجتماعی مجلس هشتم از بروجرد نیز دیگر کاندیداهای مطرح دور دوم انتخابات مجلس نهم بودند که از راهیابی به مجلس آینده بازماندند.

مرتضی طلایی رییس پلیس سابق تهران بزرگ و عضو شورای شهر تهران که کاندیدای حوزه انتخابیه ‌اصفهان بود، در ورود به مجلس نهم ناکام ماند.

‌‌‌عشرت شایق نماینده مجلس هفتم و عضو کمیسیون اصل 90 این دوره مجلس یکی از این افراد است که کاندیدای انتخابات مجلس نهم از حوزه انتخابیه تبریز بود اما در کسب آرای اکثریت مردم ناکام ماند.

شبیب جویجری نماینده فعلی اهواز و عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس هشتم نیز در مرحله دوم انتخابات در حوزه انتخابیه اهواز شرکت کرده بود که از ورود به مجلس نهم بازماند.
 
داریوش قنبری نماینده ایلام و سخنگوی فراکسیون اقلیت مجلس نیز ورود به مجلس نهم بازماند.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۸
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۰
مسعود
AUSTRALIA
۰۴:۴۰ - ۱۳۹۱/۰۲/۱۶
0
0
خیلی باحاله....
تمام نماینده هایی که از بقیه بیشتر فعال بودن تو دوره قبلی و تلاش بیشتری داشتن تو این دوره حذف شدن...
آی مردم ملاک شما چیه تو رای دادن هان ؟؟؟
پلاک
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
۰۶:۲۰ - ۱۳۹۱/۰۲/۱۶
0
0
دوست عزیز مردم با کسی تعارف ندارن وقتی ببینن که دوره قبل کسی براشون کاری نکرده راحت اونو کنار میزنن.
(قابل توجه نمایندگان راه یافته)
یعقوب لطفی حسین آباد
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
۰۷:۴۴ - ۱۳۹۱/۰۲/۱۶
0
1
باسلام وتقدیر و تشکر از این حضور.دوستان ملت ایران روز به روز بینش سیاسی شون بیشتر وبیشتر میشه وخیلی خوب تشخیص میدن که چه کسی رو انتخاب کنن.پس به انتخاب ملت باید احترام گذاشت فرقی هم نمیکنه که که طرف چند دوره نماینده مجلس بوده یا ...باتشکر وبه امیدسربلندی ایران وایرانی
عبداله
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
۰۹:۱۴ - ۱۳۹۱/۰۲/۱۶
0
0
آی نماینده جدیدالورود مواظب باش خودتو گم نکنی وگرنه مثل بعضی ها که دوره قبلی هم زیادشون بودکنار زده می شوند
رسول
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
۱۰:۰۹ - ۱۳۹۱/۰۲/۱۶
0
0
من خیلی خوشحالم ازحضور حماسه ملت ایران من می خاهم ببینم اینها هم به حضور این ملت باعمل کردن خود به گولشان به رای مات احترام میگذارند یانه
نیما
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
۱۱:۳۰ - ۱۳۹۱/۰۲/۱۶
0
0
واقعا باید روی ملاک های رای دهی کار بشه
وظفه حکم میکنه به نماینده اصلح رای بدیم فقط هدف نباید رای دادن باشه
ملاک ها بعضی افراد واقعا فاجعه است
نیما
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
۱۱:۳۸ - ۱۳۹۱/۰۲/۱۶
0
0
واقعا باید روی ملاک های رای دهی کار بشه
وظفه حکم میکنه به نماینده اصلح رای بدیم فقط هدف نباید رای دادن باشه
ملاک ها بعضی افراد واقعا فاجعه است
m8m
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
۱۹:۲۷ - ۱۳۹۱/۰۲/۱۹
0
0
البته افراد دیگری بودن که نباید راه پیدا میکردن
که به هر علت ممکن دوباره اومدن