کد خبر: ۱۱۱۷۷۶
تاریخ انتشار: ۱۹ ارديبهشت ۱۳۹۱ - ۰۸:۱۹

در حالی که مجلس تاکید دارد که بر اساس قانون هدفمندسازی یارانه‌ها، تصمیم‌گیری درباره نرخ حامل‌های انرژی در سال جاری بر عهده دولت است و دولت باید در سقف درآمدی مشخص شده در زمینه افزایش دادن یا ندادن آن‌ها نظر بدهد، سناریوهای مختلفی درباره قیمت بنزین به...

جوان امروز: علاوه بر این مجوز به دولت برای تغییر در قیمت حامل‌های انرژی، نمایندگان مجلس همچنین سقف افزایش قیمت حامل‌های انرژی در قانون هدفمند کردن یارانه‌ها را تعیین کردند تا دولت تنها در یک رنج قیمتی مشخص قدرت مانور داشته باشد.

بر این اساس و با توجه به مصوبه مجلس مبنی بر اینکه قیمت فروش داخلی انواع سوخت با لحاظ کیفیت حامل‌ها و با احتساب هزینه‌های مترتب به تدریج تا پایان برنامه پنجم توسعه کمتر از ۹۰ درصد قیمت و بیشتر از قیمت تحویل روی کشتی (فوب) در خلیج‌فارس نباشد، می‌توان گفت که حداکثر قیمتی که می‌توان برای بنزین متصور بود ۱۸۹۰ باشد. چرا که پیش از این جلیل سالاری ـ مدیرعامل شرکت پخش فرآورده‌های نفتی ایران ـ عنوان کرده بود که قیمت هر لیتر بنزین سوپر فوب خلیج‌فارس ۲۱۰۰ تومان است.

بر اساس این دیدگاه و با توجه به افزایش سالانه ۲۰ درصدی بهای سوخت دولت باید برای پر کردن فاصله ۷۰۰ تومانی کنونی تا ۱۸۹۰ تومانی سقف طی چهار دوره باقی مانده تا اجرای کامل هدفمندی یارانه‌ها امسال حدود ۲۹۰ تومان قیمت بنزین را افزایش دهد و قیمت آزاد آن به ۹۹۰ تومان برسد.

اما از آنجا که قیمت فوب شامل بنزین سوپر است و بهای آن بسیار بالا‌تر از قیمت بنزین معمولی است می‌توان گفت که قیمت ۱۸۹۰ تومان برای بنزین عددی دور از انتظار است هر چند که چندی پیش رییس مجلس عنوان کرده بود دولت در پی عرضه بنزین با بهای دو هزار تومان است.
با این حال و از آنجا که مجلس تاکید دارد که بهای سوخت باید در یک دوره پنج ساله به حداکثر خود برسد در سناریوی دوم می‌توان گفت که در آغاز مرحله دوم هدفمندی، ۲۰ درصد دیگر به قیمت کنونی بنزین افزوده خواهد شد و بهای آن از ۷۰۰ به ۸۴۰ تومان می‌رسد که به نظر می‌رسد این عدد معقول‌تر باشد.

در حال حاضر هر لیتر بنزین معمولی با سه قیمت ۱۰۰، ۴۰۰ و ۷۰۰ تومان و ۱۵۰، ۵۰۰ و ۸۰۰ تومانی برای بنزین سوپر عرضه می‌شود. پیش از این بنزین معمولی با دو قیمت ۱۰۰ تومانی سهمیه‌ای و ۴۰۰ تومانی آزاد و بنزین سوپر نیز با دو قیمت ۱۵۰ تومانی سهمیه‌ای و ۵۵۰ تومانی آزاد عرضه می‌شد.

البته با توجه به اینکه مصوبه مجلس بر کیفیت حامل‌های سوخت تاکید می‌کند و قیمت بنزین سوپر فوب خلیج فارس معیار افزایش قیمت بنزین قرار گرفته است، مشخص نیست، که قیمت هر لیتر بنزین معمولی تولید داخل با استاندارد یورو ۲ نیز قرار است با نرخ بنزین سوپر فوب خلیج فارس محاسبه شود یا خیر؟

از سوی دیگر در حال حاضر ماهانه ۶۰ لیتر بنزین ۴۰۰ تومانی در کارت سوخت خودرو‌ها شارژ می‌شود که مشخص نیست در مرحله دوم هدفمندی یارانه‌ها با وجود افزایش نرخ بنزین، سهمیه‌بندی این فرآورده نفتی ادامه می‌یابد یا خیر؟
برچسب ها: قیمت بنزین
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۱۱۶
در انتظار بررسی: ۱۹
غیر قابل انتشار: ۳۸
ناشناس
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
۰۸:۲۱ - ۱۳۹۱/۰۲/۱۹
1
9
حکایت این روزای ما اینه که میگن: یه شاهی به وزیرش گفت چرا من هر کاری می کنم مردم صداشون در نمی آد؟ سر ورودی شهر یه سری نگهبان بذارید که مردم می رن و می آن هر بار کتکشون بزنه شاید صداشون دراومدَ! وزیر می گه خیلی خطرناکه قربان اعتراض می کنن و از این حرفا شاه راضی نمی شه و وزیر دستور میده اجرا بشه! چند وقت بعد شاه به وزیر می گه چی شد بازم که صداشون در نیومد! وزیر می گه چرا قربان دراومده ولی یه طور دیگه !!! می گه چطوری؟
می گه مردم می گه تعداد نگهبونا کم هستن تا ما رو بزنن ما همش توی صفیم می خواهیم که تعداد نگهبونا زیاد بشه که تند و تند بزنن ما توی صف معطل نشیم وقتمون تلف بشه!!!!!
ناشناس
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
۱۴:۵۵ - ۱۳۹۱/۰۲/۱۹
خوب اصطلاحات و عوض كردي
دبیر ریاضی
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
۲۲:۰۱ - ۱۳۹۱/۰۲/۱۹
آقا من براتون به راحتی ثابت میکنم بنزین 700 تومنی ما ده برابر گرون تر از بنزین 2000 تومانی ژاپنه!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
چطوری؟
فقط کافیه بسنجید ببینید با حقوق یک ماهتون چند کیلومتر می توانید برانید.....
متوسط مصرف در 100 کیلومتر:
ایران 9لیتراز قرار700تومان=6300تومان(6000فرض میکنیم)
ژاپن 3لیتراز قرار2000تومان= 6000 تومان
متوسط حقوق ژاپنی 6میلیون
متوسط حقوق ایرانی 600 هزار
این یعنی ژاپنی با بنزین 2000تومنی 1000 تا 100کیلومتر میره و ایرانی فقط 100 تا!!!!!!!
تازه بنزین 2000تومنی بنزین درچه یک سوپره و بنزین ما بنزین آشغال بی مصرف
اونا با ده میلیون بهترین ماشین رو سوار میشن و ما پراید
حالا متوحه شدین ما بی کیفیت ترین بنزین دنیا را به گرون ترین قییمت ممکن میزنیم
خودم
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
۱۱:۰۳ - ۱۳۹۱/۰۲/۲۰
زدن در کار نبوده؛ اونا کار دیگه که دارای سوئ تفاهم فرهنگی بوده انجام میدادن با مردم.
سعید
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
۰۹:۱۳ - ۱۳۹۱/۰۲/۲۳
اینو تنهایی گفتی یا با کمک اساتید دانشگاه !!!!!
بابا تو نابغه ای !!!!!
چرا تو رو زودتر کشف ت نکردند !!!!!! ؟؟؟؟
ناشناس
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
۱۵:۴۹ - ۱۳۹۱/۰۲/۲۳
ميدونيد چرا اين ديبر رياضي تا حالا كشف نشده آقا سعيد؟ چون افراد .... مثل تو مسئول كشف استعدادهاي درخشان هستند!
محمد
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
۰۹:۰۱ - ۱۳۹۱/۰۲/۱۹
0
36
بنظر من اين موضوع اينقدر بحث ندارد. ما مردم حقمان همينه وبيشتر نيست شما برويد تحقيق كنيد كدام كشوري هست كه مثل ما روي منابع عظيم نفتي وگازي نشسته باشد و مردم در تهيه مواد نفتي وسوختي اين مشكلات را داشته باشند . آقاي عزيز ژاپن بغل گوش ما داره بهترين خودروهاي سواري با سوخت گازويل توليد ميكنه شما نميتوانيد براي نياز كشور بنزين توليد كنيد حداقل يكبار بخاطر مردم ورود اين خودرها را آزاد كنيد تا هم خوردتان وهم مردم راحتر زندگي كنند. ميدانم كه اين موضوع را هم روي پخش نميگذرايد
hamidreza
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
۱۶:۱۵ - ۱۳۹۱/۰۲/۲۰
ما همه ی ملت ایران از به هدر رفتن منابع طبیعی مان توسط عده ای ناتوان به ستوه آمده ایم و بر ماست که به پیروی از منش ظلم ستیزانه ی بزرگانی همچون کوروش و بابک خرمدین و امثالشان ،دست کم محض خاطر آیندگانمانم هم که شده دیگر بیش از این را بر نتابیم.
ناشناس
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
۰۹:۰۶ - ۱۳۹۱/۰۲/۱۹
2
0
غلط کردن مردم ایندفعه قبول نمی کنند
ناشناس
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
۱۰:۳۲ - ۱۳۹۱/۰۲/۱۹
بهت قول میدم هیچ اتفاقی نمی افته، 2 هفته همه غر غر میکنن بعد هم انگار هیچ اتفاق نیافتاده، مگر بنزین 80 تومانی در مدت 3 سال شد 700 تومان(یعنی نزدیک 9 برابر) کسی چیزی گفت؟
ناشناس
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
۱۱:۱۸ - ۱۳۹۱/۰۲/۱۹
اول از همه خودت قبول میکنی ومیری تو صف جایگاه
مادام
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
۱۲:۲۰ - ۱۳۹۱/۰۲/۲۰
من هم همین فکر و می کنم . ولی اینکه چطور اعتراض کنند را کسی نمیدونه!واین هم بهتره تا غافلگیر بشن
سعید
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
۰۹:۴۲ - ۱۳۹۱/۰۲/۱۹
0
0
بله خوب باید پول یه مزدا3 بدیم 206 سوارشیم و به همون قیمت هم بنزین بزنیم، عوارض و بیمه و درآمد هنگفت مردم هم که بزاریم کنارش فکر کنم قیمت بنزین رو رو 10هزار تومان باید بست
محمد
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
۰۹:۴۳ - ۱۳۹۱/۰۲/۱۹
0
2
اگه مجلس همين مجلس و مردم همين مردم هستند هيچ اتفاقي نمي افته يادش بخير چه مردمي داشتيم چقدر به امورات اهميت ميدادند ؟؟؟؟
وضع حجاب و اسلامي بودن شهرها كه عالي ؟؟؟
گراني هم كه نداريم ؟؟
دولت و مجلس هم كاملا در سلامت ؟/
راستي جشن دوهزارو پانصد ساله شاهنشاهي داشت به فراموشي سپرده ميشد اخيرا سري به مشهد بزنيد و از مقدمات جشن صدمين سفر رييس جمهور و هزينه هايي كه ميشه اطلاع پيدا كنيد شايد افزايش قيمت بنزين براي تامين اين هزينه هاست ؟؟؟؟
دوست دار مردم
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
۰۹:۴۹ - ۱۳۹۱/۰۲/۱۹
0
1
خدارا شکر که تولید بنزین وفراورهای نفتی مال کشور خودمان است به هرحال هرکاری را که آقایان دوست دارند بکنند و مردم را به مرگ بگیرید تا به تب راضی شوند فقط به امید آن روزی که بخواهید جواب پس بدهید .
الان دوره دوره شماست تامی توانید بتازانید
عباس
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
۱۰:۱۵ - ۱۳۹۱/۰۲/۱۹
0
1
قیمت فوب خلیج فارس با دلار 1226 تومانی 1500 هستش 2100 تومان را از کجاتون در اوردید.
نيما
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
۱۰:۲۲ - ۱۳۹۱/۰۲/۱۹
0
5
اگه دولت راست ميگه بياد قيمت حقوق و دستمزد كارگران و قيمت خودروها رو هم مانند كشورهاي خليج فارس كنه ما از خدامونه حقوق 5 ميليوني بگيريم و بهترين ماشين با بالاترين ايمني رو به قيمت پرايد سوار شيم و حاضريم بزين 2100 توماني بزنيم .
بعنوان مثال مزدا 3 در منطقه آزاد اروند ( آبادان ) كه در داخل آبادان خريد و فروش ميشه در آبادان حدود 9 ميليون تومان است حتي كمتر از قيمت پرايد مرواريد.
لطفا دوستان ديگه در اين باره نظر بدن.
علی
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
۱۰:۴۳ - ۱۳۹۱/۰۲/۱۹
0
0
حق با هم وطنمان نیما است شما را به خدا کمی هم به فکر مردم باشید
ناشناس
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
۱۱:۲۰ - ۱۳۹۱/۰۲/۱۹
ادما یا باید به فکر خودشون باشن یا به فکر بقیه.....
اگه تو برای رسیدن وماندن در قدرت این همه تلاش وهزینه میکردی کدوم گزینه رو انتخاب میکردی ؟؟؟؟
ناشناس
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
۱۱:۱۸ - ۱۳۹۱/۰۲/۱۹
0
13
خودم كردم كه لعنت بر خودم باد.
ناشناس
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
۱۱:۳۰ - ۱۳۹۱/۰۲/۱۹
2
1
یادی از امام عزیز که فرمود به فکر فقرا باشید
ناشناس
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
۱۱:۴۰ - ۱۳۹۱/۰۲/۱۹
1
2
مردم؟؟!! چه واژه غریبی.بهتر است بگوییم رعیت!
ناشناس
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
۱۱:۴۲ - ۱۳۹۱/۰۲/۱۹
0
27
ما رو به مرگ میگیرن تا یه تب راضی بشیم.......حقمون!!!
ناشناس
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
۱۴:۵۹ - ۱۳۹۱/۰۲/۱۹
0
2
اگر اين ملك است و اين روزگار ويرانه دهم به تو صد هزار متاسفانه در اين چند ساله اخلاق و دين و انسانيت با هم به قربانگاه رفتند
اگر كمي انسانيت و دين و اخلاق بود وضعمان اين نبود. فعلا دولت دارد بزرگترين كلاهبرداريها را ميكند
سعيد
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
۱۵:۰۹ - ۱۳۹۱/۰۲/۱۹
0
10
با سلام... متاسفانه تمامي هزينه هاي زندگي بر اساس دلار هست . تمامي نيازهاي زندگي در تمامي كشورهايي كه من سفر كردم از ايران ارزان تر است و در ضمن تمامي كشورها درآمدهايي براساس دلار يا يورو دارند. ما بر اساس دلار خرج ميكنيم و براساس ريال درآمد داريم .. اين كار يعني هر روز دولت پول دار تر و مردم عادي فقير تر ..... خدا بخير كنه
ناشناس
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
۱۵:۵۹ - ۱۳۹۱/۰۲/۱۹
0
6
مگه اقایون نمیگن تو تولیدبنزین خودکفاشدیم مگه بنزین از همین نفتی که توسرزمین من وشما هست بدست نمیاد پس قیمت داخل خلیج فارس به ما چه ربطی داره جوری حرف میزنن انگار نفت خام رو از جای دیگه میارن وبنزینش میکنن بابا به خدا این معادن و ذخایر برای ما ملتیه که برای همین خاکیم از مریخ که نیومدیم
ناشناس
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
۱۷:۳۰ - ۱۳۹۱/۰۲/۱۹
16
10
وقتی یارانه را با هول وولا میگیری خرج میکنی فکر بنزینت هم باش دست اقای احمدی نزاد درد نکنه ما که راضی هستیم چون با اژانس میریم این ور واونور مسکن مهر مونم که دارن میدن چشم بعضیها اره
taras
UNITED KINGDOM
۲۳:۱۴ - ۱۳۹۱/۰۲/۱۹
نابغه! مگه يارانه چند درصد گروني ها رو پوشش ميده ؟ ببخشيد چند درصد نه چند در هزار؟
ناشناس
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
۱۲:۲۷ - ۱۳۹۱/۰۲/۲۰
به زودی چشم خودت اره میشه!مگر فکر کردی قیمت بنزین روی بقیه اقلام زندگی تاثیر نمی ذاره که اینو میگی؟
ik
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
۰۸:۴۲ - ۱۳۹۱/۰۲/۲۱
متاسفم که فقط به فکر خودتی و آینده الباقی مردم
رو حساب نمیکنی
ناشناس
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
۰۲:۱۵ - ۱۳۹۱/۰۲/۲۲
واقعا دست آقا محمود درد نکنه. دم شما هم گرم دوست عزیز
محمد
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
۱۶:۲۰ - ۱۳۹۱/۰۲/۲۲
البته اگه شما با خر این ور اون ور میری قیمت کاه یونجه هم خیلی بالا رفته .جیگر!!!
ناشناس
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
۱۷:۳۵ - ۱۳۹۱/۰۲/۱۹
0
1
شفاف عزیز چرا پیام بنده رو سانسور کردی من که سئوالم توهین آمیز نبود ، سئوالم این بود که چرا در فرانسه به خاطر تورم 4 درصدی رییس جمهور عوض شد ولی تو مملکت ما که تورم بیش از 150 درصده چرا اتفاقی نمی افته ؟ مشکل کجاست ؟ تا کجا باید تحمل کنیم ؟
ایرانی
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
۰۰:۲۹ - ۱۳۹۱/۰۲/۲۰
خب معلومه! برای اینکه اونا شورای نگهبان ندارن!!
ناشناس
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
۱۵:۰۶ - ۱۳۹۱/۰۲/۲۳
برای اینکه مردم اونجا مردمن، نه رعیت و نوکر ... ما حقمونه!
محمد
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
۱۴:۳۶ - ۱۳۹۳/۰۲/۰۴
متاسفم
خدابنده
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
۲۱:۲۱ - ۱۳۹۱/۰۲/۱۹
0
1
دولت خادم ملت است ولی متاسفانه این خام ازنجابت ملت سواستفاده کرده ومطمئن باشید تاانجایی که می تونه شیره ی ملت را می مکه هیچی از آن باقی نمی زارد مگر خدا به داد مابرسد
بدبخت
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
۲۱:۵۱ - ۱۳۹۱/۰۲/۱۹
0
0
شاید این جمعه بیاید شاید
ناشناس
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
۱۲:۲۸ - ۱۳۹۱/۰۲/۲۰
اومده خبر نداری. مگر از تیر84 تا حالا خدمتتون نیست
ناشناس
UNITED STATES
۱۵:۲۱ - ۱۳۹۱/۰۲/۲۰
یعنی هنوز نفهمیدی اینا فیلمه؟!
علی
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
۰۰:۰۰ - ۱۳۹۱/۰۲/۲۱
در انتظار فرج ننشینید ، به پا خیزید
یا علی
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
۲۲:۵۵ - ۱۳۹۱/۰۲/۱۹
1
0
خدا لعنت کند مسبب گرانی ها را . از خون شهدا خجالت بکشید.
ناشناس
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
۱۱:۰۴ - ۱۳۹۱/۰۲/۲۰
حالا برو رای تو بده تا بعد...........
صالح
UNITED STATES
۲۳:۳۴ - ۱۳۹۱/۰۲/۱۹
0
2
خدا کنه مجلس جدید یه قانون بذاره که آقای احمدی نژاد بازم بتونه وا سه 4 سال دیگه ریس جمهور بشه اخه هنوز واسه نفس کشیدن پول ازما نمیگیرن 4 سال دیگه بمونه احتمالا هر دم 1226 تومان بازدم 1235 تومان همه هم خوشحالن که با نرخ دولتی حساب شده...
ناشناس
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
۱۲:۲۹ - ۱۳۹۱/۰۲/۲۰
تا پایان سال همین کار را خواهد کرد
مهدی
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
۰۰:۱۱ - ۱۳۹۱/۰۲/۲۰
0
27
خدارحمت امام خمینی رو که فرمود اگر این مردم نبودند ما یا در حبس بودیم یا در تبعید و یا در انزوا شما رو به خدا ببینید این دولتمردان ما با کسانی که اونا رو از حبس و تبعید و انزوا در آوردن چکار میکنند دستمون درد نکنه
ناشناس
GERMANY
۰۱:۲۸ - ۱۳۹۱/۰۲/۲۰
0
1
بنزین داریم اما عرضه نداریم اگر داشتیم وضعمون این نبود
پوریا
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
۰۱:۴۸ - ۱۳۹۱/۰۲/۲۰
0
0
خوب خدا رو شکر مشکل بنزین رو هم که حل کردید. آقایان فکر به حال اسلامی کردن دانشگاهها بکنید اسلام در خطر است!! آقا من یک سوالی دارم نماینده ها و مسولین مملکت سهمیه بنزین دارن؟تا آخر عمر حقوق میگیرن؟چرا انتظار داریم نماینده مجلس مثل ما مردم عادی فکر کنه و به فکر مشکلات ما باشه. تا زمانیکه نمایندگان ما در آسایش و رفاه باشند چطوری می تونند بفهمند مشکلات مردم چیه؟
ناشناس
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
۰۲:۳۶ - ۱۳۹۱/۰۲/۲۰
0
0
شکر نعمت نعمتت افزون کند
کفر نعمت از کفت بیرون کند

خود کرده را تدبیر نیست
e-m
-
۰۸:۵۰ - ۱۳۹۱/۰۲/۲۰
0
0
to mamlekat ma sokht qhachaqh meshe bayad fekeri barash kard vale na injor fekr. khahesh mekonam fekry be in rostaea bokonen ke bayad mesl pol maleyat bar arzesh afzoodeh kerayeh mavad avaleyh bedan.
علی
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
۰۹:۳۵ - ۱۳۹۱/۰۲/۲۰
0
0
هنوز محتاج نون شب نشده ایم . تا اونموقع شاید به پنج هزار تومان هم برسد.
ناشناس
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
۰۹:۴۹ - ۱۳۹۱/۰۲/۲۰
0
25
ابتدا ارزان‌ترين كشورها را مورد بررسي قرار مي‌دهيم:
1- ونزوئلا هر لیتر 40 تومان
2- عربستان سعودي، هر ليتر 160 تومان عرضه مي‌شود.
3- در كشور ليبي 180 تومان
4- در كشور تركمنستان، معادل 240 تومان
5- در بحرين 360 تومان است.
6- كويت 280 تومان است.
7- در كشور قطر، 300 تومان است.
8- در كشور مصر، 380 تومان است.
9- در كشور عمان، 400 تومان است.
10- در كشور الجزاير 400 تومان است.

http://www.donya-e-eqtesad.com/Default_view.asp?@=298187

تمامی این کشورها خودشان نفت دارند و در منطقه خلیج فارس هستند
جزئیات بیشتر در ادرس بالا
ناشناس
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
۰۹:۵۶ - ۱۳۹۱/۰۲/۲۰
اصلاحیه
نیمی از این کشورها در منطقه خلیج فارس هستند
ناشناس
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
۰۹:۵۹ - ۱۳۹۱/۰۲/۲۰
0
8
شمارا به خدا اين نظرات مردم را پرينت كنيد بدهيد مسئولين بحوانند تاكمي بخودشان بيايند
ناشناس
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
۱۷:۵۰ - ۱۳۹۱/۰۲/۲۲
دل خوش سیری چند؟
فکر میکنی یک مسئول مهم این ها رو میخونه؟
عجب باب ...چه ساده دلی همشهری...هم وطن.....
ساده لوح
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
۱۰:۰۱ - ۱۳۹۱/۰۲/۲۰
0
0
دو سه سال پيش دوستي به شوخي مي گفت آقاي احمدي نژاد اعلام كرده با برگزاري كامل طرح هدفمندي يارانه ها و توليد شغل ساليانه دو ميليون شغل به حول و قوه الهي تا قبل از پايان دور دوم رياست جمهوري كليه مردم ايران به عضويت كميته امداد امام خميني در خواهند آمد !!!
الان مي بينم دقيقا داره اين اتفاق مي افته ، خط فقري را كه دوسال پيش يك ميليون و دويست هزار تومان مشخص كردند و ديگه هم صداشو در نياوردند را اگر در نظر بگيري ، توي مملكت ما كه حداقل 60 درصد كارگر و كشاورز و ... هستيم و امسال تازه حقوق ماهيانه مان شده 390 هزارتومان يعني اينكه حداقل اين افراد واجد عضويت كميته امداد هستند و به همت مسئولين محترم و دلسوز تا خرداد 92 به صد درصد جمعيت هم ميرسيم.
ناشناس
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
۱۰:۰۷ - ۱۳۹۱/۰۲/۲۰
0
1
فوب خلیج فارس 2100 تومان؟

ایا این قیمت ثابت می ماند؟ تا کی ؟

هر روز ارزش پول ما در حال کاهش است

قیمت دلار در۳۳سال

سال تومان
۱۳۵۷ ۱۰
۱۳۵۸ ۱۴
۱۳۵۹ ۲۰
۱۳۶۰ ۲۷
۱۳۶۱ ۳۵
۱۳۶۲ ۴۵
۱۳۶۳ ۵۸
۱۳۶۴ ۶۱
۱۳۶۵ ۷۴
۱۳۶۶ ۹۹
۱۳۶۷ ۹۶
۱۳۶۸ ۱۲۰
۱۳۶۹ ۱۴۱
۱۳۷۰ ۱۴۲
۱۳۷۱ ۱۴۹
۱۳۷۲ ۱۸۰
۱۳۷۳ ۲۶۳
۱۳۷۴ ۴۰۳
۱۳۷۵ ۴۴۴
۱۳۷۶ ۴۷۸
۱۳۷۷ ۶۴۶
۱۳۷۸ ۸۶۳
۱۳۷۹ ۸۱۳
۱۳۸۰ ۷۹۲
۱۳۸۱ ۷۹۹
۱۳۸۲ ۸۳۲
۱۳۸۳ ۸۷۴
۱۳۸۴ ۹۰۴
۱۳۸۵ ۹۲۲
۱۳۸۶ ۹۳۵
۱۳۸۷ ۹۶۶
۱۳۸۸ ۱۰۰۰
۱۳۸۹ ۱۱۰۰
۱۳۹۰ ( بهمن ماه) ۱۹۰۰

تیتر قیمت در سایت های رسمی قابل پیگیری می باشد
مرگ بر آمریکا وقتی محقق می شود
که یک تومان معادل یک دلار شود
ناشناس
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
۱۲:۲۱ - ۱۳۹۱/۰۲/۲۰
پس مرگبر فتنه گر
آشنا
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
۱۰:۱۷ - ۱۳۹۱/۰۲/۲۰
0
0
یه بنده خدایی که یه زمانی رییس جمهور این مملکت بود می خواست از مجلس اجازه بگیره یه چند تومن به قیمت بنزین در سال اضافه کنه و این روندو تویه چند سال ادامه بده تا هم به ملت فشار نیاد هم قیمت واقعی بنزین در نظر گرفته بشه. می خواست نزدیک 20 تومان افزایش قیمت بده که همین برخی از آقاییون مجلسی که اتفاقا از حامی های اصلی دولت هستن خودشونو خفه کردن که آقا دولت عرضه نداره بودجه ببنده ملت چرا باید تاوون پس بدن. دولت غلط کرده می خواد 20 تومان بنزینو گرون کنه. حالا این وضع ماست. بنزین به قیمت فوب خلیج همیشه پارس. گوشت قرمز به قیمت چند برابر قیمت کشورهای حوزه خلیج همیشه پارس. قیمت لبنیات و غیره هم همین طور . اون وقت حقوق من در حد .... خلیج همیشه پارسم نیست.
ناصر
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
۱۱:۰۸ - ۱۳۹۱/۰۲/۲۰
0
13
خدا لعنت کنه باعث و بانی این فلاکت
مجيد
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
۱۱:۴۵ - ۱۳۹۱/۰۲/۲۰
0
0
مهدي جان امام خميني فرمودنداگراين ملت نبودندشماها(مسئولين)يادرزندانها بوديديادرقبرستانها يعني اينكه بدست ديكتاتورپهلوي كشته ميشديد پس قدراين مردم رابدانيدانصافا هم فدراين ملت خوب دانسته ميشوديكي ازدوستان ميگفت بايدشكرخداراكنيم كه مثل عراق وافغانستان نيستيم الان امنيتي كه دركشورهست هيچجاي دنيانيست حالااين امنيت به بنزين ليتري 2100توماني نميارزد بعبارتي شماحاضربوديدبنزين 100توماني بزني ولي مثل عراق باشي؟البته منم بهش گفتم چراعراق مثال ميزني چيزي نگفت
رویا
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
۱۱:۴۵ - ۱۳۹۱/۰۲/۲۰
0
0
ای بابا ماهرچی بگیم فایده ای نداره .
ناشناس
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
۱۱:۴۸ - ۱۳۹۱/۰۲/۲۰
0
0
اون قديما وقتي يك مثل رايج مي شد مصداق آن وجود داشت .حلا هم مصدان مثل ((با پنبه سر بريدن)) دارد اجراء مي شود
نيمان
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
۱۱:۵۰ - ۱۳۹۱/۰۲/۲۰
0
0
فقط پيش خودمون اعتراض مي كنيم
ايران بود محل امن و من درآن آسايشم كم مي خورم غذا كم مصرف مي كنم
مهران
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
۱۲:۰۰ - ۱۳۹۱/۰۲/۲۰
0
10
نصف حقمون نیست اینهمه غر میزینم آخرش هیچ. کسی به حرف مردم گوش نمیده. پدر صاحب مردم دراومد هیچکس اهمیت نمی ده. مجلس هم فقط حرف میزنه دولت هم که قربونش برم انگار نه انگار که مردمی هم هست. اینقدر قیمت ها رو بالا ببرید تا بترکید. ببنیم کجار و می خواین بگیرد. من که دیگه اصلا اهمیت نمی دم . وقتی مدیرعامل یه جایی 19 سال سنشه دیگه چه انتطاری داریم. من که دیگه برام مهم نیست قیمت بالا باشه پایین باشه گور بابای گرونی . تا حالا هیچی پیشرفتی نداشتیم چند سال دیگه ی عمرمون روش.
ناشناس
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
۱۳:۰۰ - ۱۳۹۱/۰۲/۲۰
0
1
اگر همه نروند بنزين بزنند .........
Reza
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
۱۳:۰۲ - ۱۳۹۱/۰۲/۲۰
0
1
دوستان تحقیق کنند لطفا منظور از بنزین چه نوعی است اکتان ۷۵ خودمان - اکتان ۸۵ و یا اکتان ۹۵ ؟ قیمت فوب برای کدامیک است ؟
چرا الکی این نظرات نوشته میشه (ایا فقط برای دلخوشی خودمانه ؟)
تا حالا من نشنیدم که یکی از مقامات دولتی بگه نظرات مردم در خبرگزاری ها!؟!؟
jamshid
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
۱۳:۳۴ - ۱۳۹۱/۰۲/۲۰
0
9
همه اقایون در همه جا سخنرانی میکنند چرا مردم مستضعف باید هزینه بنزین ماشین سوار ها را بدهند اولا الان از خود خادمین مستضعفین گرفته تا اکثریت خانوادهای ایرانی حداقل یک ماشین دارند پس از مردم مایه نگذارید .دوما اگه این حرف هم درست باشد اخه دولت اینقدر کنترل ندارد که از گران شدن بقیه کالاها جلوگیری کند متاسفانه در کشور ما قیمت اکثر کالا ها از قیمت حامل ها نئشت میگیره.خلاصه تا وعده های دور اول هنگام شروع یارانه ها محقق نشود مردم نمیتوانند به اینده خوش بین باشند.واما گرانی بیداد میکنه حتی تومحل رئیس جمهور .اقای رئیس جمهور مراقب ظرفیت مردم باشید اگه فقر از در وارد شود دین وایمان از پنجره بیرون میرود.
ناشناس
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
۱۳:۵۷ - ۱۳۹۱/۰۲/۲۰
0
0
درود بر شفاف عزیز و عرض خسته نباشید به تمامی کارکنانش ، فقط مواظب باشید که سایت رو فیلتر نکنن
ناشناس
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
۱۳:۵۸ - ۱۳۹۱/۰۲/۲۰
0
0
يكي ميگفت:هميشه خدارا شاكر باشين كه بدترازاينا سرتون نياد.
خدايا شكرت داريم ميميريم از گرسنگي.....
ناشناس
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
۱۴:۰۱ - ۱۳۹۱/۰۲/۲۰
0
1
بنزين در دبي 1 درهم است يعني350 تومان اونهم بنزين سبز پاور ................... خودتان كرديد كه لعنت بر خودتان باددددددددددددددد
hamidreza
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
۱۵:۴۱ - ۱۳۹۱/۰۲/۲۰
0
0
پس از پیروزی انقلاب امیر عباس هویدا را به پای میز محاکمه کشاندند.پرسیدند تو در طی زمان نخست وزیری ات چه خدمتی به مردم کردی؟او یک خودکار را از جیبش بیرون آورد و گفت:"من برای ده سال قیمت این خودکار را ثابت نگاه داشتم..".رییس دادگاه خندید،شاید به رنجی که مردم در سی سال آینده و پس از آن متحمل خواهند شد..
رها
SWITZERLAND
۱۶:۰۳ - ۱۳۹۱/۰۲/۲۰
0
0
چرا همه نشستین و منتظرید این پیامها کاری کنه/اعتصاب کنین شاید این خدا نشناس ها به خودشون اومدن
ماهان
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
۱۶:۰۷ - ۱۳۹۱/۰۲/۲۰
0
0
مردم یونان باید بیان وضعیت ما رو ببینن تا اینقدر سوسول بازی درنیارن بگن ریاضت اقتصادی!!!
10 درصد حقوقشون کم شد چند ماه ریختن تو خیابونا.
خوشا به غیرتشون
ناشناس
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
۱۷:۰۰ - ۱۳۹۱/۰۲/۲۰
0
0
شاید از جرم دیروز که به این روز افتادیم
ناشناس
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
۱۷:۰۳ - ۱۳۹۱/۰۲/۲۰
0
0
جالبه که سطح زندگی را با ژاپن مقایسه میکنیم.اما دقت نداریم که ما یک دهم آنها کار میکنیم و باید یک دهم آنها هم سطح زندگی داشته باشیم
مسعود
UNITED STATES
۱۷:۱۳ - ۱۳۹۱/۰۲/۲۰
0
1
خدایا چکار کنیم
reza
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
۲۰:۰۲ - ۱۳۹۱/۰۲/۲۰
0
1
خیلی بی انصافیه
چرا دولت حقوق کارمند هارو افزایش نمی ده
vahid
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
۲۰:۱۱ - ۱۳۹۱/۰۲/۲۰
1
1
ولش کن می خواستم نظر بدم ولی بخدا می بینم این مسولیین ما به غیر رهبرمون ارزش حتی یه نظر رو ندارن.
davood
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
۲۰:۲۲ - ۱۳۹۱/۰۲/۲۰
0
0
باسلام .میکم ماچه وقت پس قیمتهامون ثابت خواهد ماند.اصلا دولت مردامون میتونن خودشون با ایکرانی وتورم زندکی کنن امروز بنزین فردامسکن پس فردا کوشت دیکر فردا قند وشکر روغن تخم مرغ وموتد شوینده وروغن وکرایه هاولباس و پوشاک وای بابامیکم بس نیس. بیایی یکبار هم که شده با هم یکصدا بکوییم.بیایین ارزان کنیم.ویا ارزانترش کردیم یعنی ایخدا میشه.؟
arsalan
UNITED STATES
۲۰:۳۳ - ۱۳۹۱/۰۲/۲۰
0
1
نمیدونم چی مون به کشور های اروپایی میخوره که باید پول بنزینمون بهشون بخوره
مخصوصا ماشینامون

ما هنوز 405 سوار میشیم
ناشناس
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
۲۰:۳۵ - ۱۳۹۱/۰۲/۲۰
0
0
آقایون از خدا که نمیترسید بابا آواره شدیم اشتباه کردیم تورم شده هزار درصد وااااااااااا اگه بنزین گران بشه جه میششششششششششششه
ناشناس
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
۲۲:۱۰ - ۱۳۹۱/۰۲/۲۰
0
0
تا زمانیکه تمرکز درآمد ها در کشور ما بجای تولید روی نفت ، حقوق بگیری از دولت ، دلالی و . . است هر روزمان بدتر از دیروز است . تخلفات اقتصادی رانتخواران و عدم یرخورد شایسته قوه قضاییه نیز در تخریب روحیه مسئولیت پذیری مردم نیز بسیار میکاهد . ریشه مشکلات اقتصادی ما فرهنگی است
ناشناس
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
۰۰:۰۱ - ۱۳۹۱/۰۲/۲۱
0
1
بابا با این وضعیت از همه چیز افتادیم ومتاسفانه فساد اخلاقی که فراوان ما که زندگی نمی کنیم بزار قیمت بشه هرچه از ما بهتران دوست دارند
آزاد از هلند
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
۰۰:۴۳ - ۱۳۹۱/۰۲/۲۱
0
0
سلام : خودتون رو هذیت نکنین " ایرانی جماعت سازگاره " بخصوص ایرانی ها الان ؟؟؟؟ یادش بخیر ؟ واسه کی ما به خیابونها ریختیم . پدر شاه رو در آوردیم ؟ من امیدوارم مردم نخوان به خشم اون زمان برگردن ؟ با مردم غیرتی و سازگار ایران باید درست رفتار بشه ؟ حکومتیها می دونن ؟ الان در تحریمیم .
همراه مردم باشید تا روز مبادا غیرت و شجاعتشون رو برای شما و مملکتشون به نمایش بزارن .
زنده باد ایران " درود بر ایرانی
ناشناس
GERMANY
۰۲:۰۲ - ۱۳۹۱/۰۲/۲۱
1
3
ای آقا ایناها فقط برای سرگرم کردن مردمه این دولت هر کاری دلش خواسته تا حالا کرده و میکنه مردم هم اصلا براشون اهمیت یندارند مطمئن باشید
كارگر
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
۰۹:۰۴ - ۱۳۹۱/۰۲/۲۱
0
0
ممنون از اين همه لطف اين دولت خودشان خط فقر رو يك ميليون و دويست هزار تومان تعيين ميكنن بعد ميان در كمال پرروئي حقوق كارگران رو 390هزار تومان تعيين ميكنن و تازه منت هم ميزارن كه افزايش داديم بابا ايول به شما
ناشناس
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
۱۰:۱۹ - ۱۳۹۱/۰۲/۲۱
0
1
آقا مشکلي نيست فقط تعداد ....... اضافه کنيد
احمد
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
۱۳:۵۶ - ۱۳۹۱/۰۲/۲۱
0
0
فکرنمیکردم دولت مردان ما اینقدر بی مسئولیت ودورو باشند
دلسوز انقلاب امام خمینی
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
۲۳:۵۳ - ۱۳۹۱/۰۲/۲۱
0
1
مسئولین محترم باملت اینطورمعمله نکنیدکهعاقبت اشک کباب باعث طغیان آتش است
ک.ش
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
۰۰:۰۱ - ۱۳۹۱/۰۲/۲۲
0
0
خلایق هر چه لایق
سید
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
۰۲:۲۳ - ۱۳۹۱/۰۲/۲۲
0
0
شما رو به خدا قسم میدم پرینت این نارضایتی ها رو به مسءولین بدید تا بدانند پا روی خون شهدا گذاشته اند.
حسینعلیی
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
۰۹:۱۰ - ۱۳۹۱/۰۲/۲۲
0
1
فقط میتونم بگم خدایا اینها جدی مسلمان هستند ؟
حسن
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
۱۱:۳۵ - ۱۳۹۱/۰۲/۲۲
0
3
من همه مطالب که توسط هم میهنان عزیزم گفته شد تایید می کنم
افسانه
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
۲۲:۲۸ - ۱۳۹۱/۰۲/۲۲
0
2
ای کاش حرفی هم از آخرت بود
اکنون سارا انار دارد
دارا ایمان ندارد
ما خودمان مسئول انتخابمان هستیم
مص
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
۰۰:۱۱ - ۱۳۹۱/۰۲/۲۳
59
42
گرونی ها کار خاتمی و موسویه اگرم گرون بشه کار کار خودشونه ،برنامه خودشون بوده .
میرقوام
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
۰۰:۲۵ - ۱۳۹۱/۰۲/۲۳
0
0
وقتی یاد دورانی می افتم که آقای خاتمی زمانی که نفت به کمترین قیمت در طول تاریخ فروخته میشد چطور مملکت را میچرخاند بنزین لیتری 80تومان بود اکثرمردم به برکت اون زمان یه کمی خودشان رابالا کشیدند مملکت پر بود از خیروبرکت از گرانی خبری نبود اما حالا که آقای احمدی نژاد دارند نفت رابه بالا ترین قیمت در طول تاریخ می فروشند هروزمان بدتر از دیروز است این هم از وضع بنزین وگرانی یک نفر از مسیولان مردانه پاسخ بدهد دوران کدام یک ازاینها خیانت به مملکت ومردم بود ؟
بیستون
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
۰۰:۳۷ - ۱۳۹۱/۰۲/۲۳
0
3
آقای دبیرریاضی یک موضوع روفراموش کردی ژاپنی های بدبخت بنزینشون وارداتی است وما ایرانی های خوشبخت دارای چاه نفت هستیم.
علی
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
۰۵:۰۲ - ۱۳۹۱/۰۲/۲۳
4
6
انشاااااااله نون تو این مملکت بشه دونه ای 5000 هزار تومن این ملت حقشونه
ناشناس
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
۱۶:۵۸ - ۱۳۹۱/۰۲/۲۳
خوب تو بلند شو اعتراض کن
ناشناس
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
۱۵:۰۵ - ۱۳۹۱/۰۲/۲۳
0
6
مسئولین! کدوم مسئولین! مسئولی که خودش حقوقش رو سر وقت با کلی پاداش و اضافه کار و حق جلسه و مسئولیت و ... هزار و یک فاکتور دیگه میگیره و اصلاً براش فرقی نمی کنه که ما با این هزینه های سرسام آور با یه حقوق بخور نمیر اونم با کلی تاخیر ، چیکار می کنیم! بیچاره اونایی که کارم ندارن... خدا بدادشون برسه .
مهدي از كرج
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
۱۸:۲۵ - ۱۳۹۱/۰۲/۲۳
0
14
به خدا قسم كه اين دستور دين ما نيست كه ملت زير دستو پاي اين ادمهاي به ظاهر خدمت گزار نابود بشن من اگر قرار باشه همه ي زندگيمو بدم نميگزارم بچه ام تو اين مملكت بمونه بره تو مملكت غريب درس بخونه كار كنه بهتر از اين خراب شده هست . يكي هم نيست بگه اقاي دكتر چي از جون مردم ميخواهي اخه رحم داشته باش. خداي شفاف سانسور نكن بزار مردم نظر بدن
خوشحال
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
۲۳:۲۲ - ۱۳۹۱/۰۲/۲۳
0
9
همه چی آرومه من چقدر خوشحالم .... !!! به به از این مملکت گل وبلبل!!!
فرانک
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
۰۸:۳۰ - ۱۳۹۱/۰۲/۲۴
0
1
یار من مهدی (عج) بیا بنگر زمین را محشر است...قلب من از دوریت بگرفته و چشمم تر است ... جای تسبیح و دعا و ذکر تعجیل فرج ... هر کجا بحث دلار و سکه و انگشتر است. الهم عجل لولیک الفرج
مردم
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
۰۹:۰۵ - ۱۳۹۱/۰۲/۲۴
0
1
خب برويم عضلات خودمونو قوي كنيم كه انگاري ديگه سوار ماشين هم نمي تونيم بشيم!!!!!

يوسف گم كشته باز آيد به كنعان غم مخور
خانه احزان شود روزي گلستان غم مخور
الهي ديدگان ما را به قدوم مبارك صلاله زهرا(ُس)منور كن
رها
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
۱۳:۰۳ - ۱۳۹۱/۱۱/۰۲
0
1
ما كه همه داريم درد مي كشيم؛ احتمالا مسئولين ازما نيستند.
یوسف
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
۱۳:۲۰ - ۱۳۹۲/۰۱/۲۱
0
0
خیــــــــــــــــــلی ممنون!
احمد
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
۲۱:۵۶ - ۱۳۹۲/۰۲/۰۳
0
1
زلزله های اخیر نشانه های خشم خداوند است -انقدر به این مردم بیچاره فشار نیاورید از خدا غافل شده اند -از خشم خدا بترسید
سعید
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
۰۹:۴۳ - ۱۳۹۳/۰۱/۱۹
0
1
سلام لطفا بنزین را تغیر ندهید
کسرا
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
۲۲:۲۱ - ۱۳۹۳/۰۲/۰۵
0
0
حقوقه من به اندازه اینه که با بنزین ازاد برم مشهد و برگردم اصفهان و صدو پنجاه تومن باقی بمونه اخه این انصاف یک ماه کار کنم که فقط بتونم تا مشهد برم و به خانوادم سر بزنم ای خدااااااااااااااااااااااااا
سردارخان
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
۱۵:۴۱ - ۱۳۹۴/۰۳/۰۴
1
0
کمی تقوا داشته باشید . LOL
بی نشان
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
۰۰:۳۴ - ۱۳۹۴/۰۳/۰۵
1
0
هرکی هرچی میخواهد بگه.به نظرمن مدیریت بسیار ظعیف است بنزین بایدنرخ واقعی پیداکندوبشودلیتری2000 تومان امادرعوض گازاعیل بایدبشه لیتری100تومان .یدکی ماشین سنگین بایبشه یک چهارم قیمت فعلی اماماشین سبک بشه چهاربرابراگه چنین مدیریتی اجرا بشه انوقت میبینیدتورم سقوط میکنه.من یک کشاورزم زردالوی درجه یک راباتمام هزینه هاش میدم کیلویی5000تومان رفتم توبازاریکی ازشهرهای بزگ کشورمون زردالورامیگه کیلویی15000تومان اگرحمل ونقل داخل کشورارزان انجام میشدخیلی ازمشکلات برطرف میشد.پس گازاعیل به اقتصاد همه مردم گره خورده.امابنزین اینطورنیست اگه بنزین گرون بودباوسایل عمومی میشه حرکت کرد.تمام خودروهای سبک برای خودنمایی واردکشورمیشه ولی ماشینهای سنگین برای کاروحرکت درچرخه اقتصاد.اگرمدیرتواناداشتیم به راحتی میشداقتصادرامدیریت کرد.برای گفتن زیاد دارم گوش شنوانیست.
محمد
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
۰۷:۴۲ - ۱۳۹۴/۰۳/۰۵
1
0
ای بابا اینم ازشانسه ماجووونا س مث اینکه تا آخرعمرمون باید مث خرکارکنیم
امید
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
۱۱:۳۴ - ۱۳۹۴/۰۳/۰۵
1
0
به نام خدا.باید قبول کنیم انتخاب روحانی به عنوان ریسس جمهور بزرگترین اشتباه ما بوده خیلی احساسی رای دادیم الان هم همه چی گرون شد هم عزتمون تو جهان از بین رفت.تو مذاکرات..............قرار بود هم نون بیاد سر سفره مردم هم سانتریفیوزا بچرخه فعلا که هیچکدومش محقق نشده خدایا این دو سال زود بگذره یه انتخاب درس کنیم
ناشناس
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
۱۹:۴۵ - ۱۳۹۴/۰۳/۰۵
1
0
دولت تدبیر و امید تو رو خدا تعارف نکن
یه شماره حساب بده مردم پول دستی هم بهت بدن !!!!!!
ایرانی
ROMANIA
۱۶:۰۰ - ۱۳۹۴/۰۳/۰۶
1
0
خدا به دولتمردان انصاف بده .که هیچ وقت خرج و دخلمون همخونی نداره .وای از دولت تدبیر