کد خبر: ۱۱۲۲۸۲
تاریخ انتشار: ۲۳ ارديبهشت ۱۳۹۱ - ۰۸:۴۶
ماجرای سعید مرتضوی به مجلس نهم کشیده شد

سعید مرتضوی، متهم پرونده کهریزک، متهمی که به گفته مقامات قضاییه هنوز پرونده اش بسته نشده است، همچنان بر میز ریاست بزرگترین سازمان اقتصادی کشور جولان می دهد. دادستان سابق تهران حتی با وجود ...

شفاف: سعید مرتضوی، متهم پرونده کهریزک، متهمی که به گفته مقامات قضاییه هنوز پرونده اش بسته نشده است، همچنان بر میز ریاست بزرگترین سازمان اقتصادی کشور جولان می دهد.

دادستان سابق تهران حتی با وجود جنجال های خبری اخیر حکم انتصاب برای معاونینش می دهد و قول شرف خود مبنی بر استعفا را به طور کامل به دست فراموشی سپرده است.

قول شرفی که از همان ابتدا وزیر کار را از استیضاح نجات داد و روز استیضاح را برای وزیر کار شیرین کرد اما این قول هم مانند بسیاری از وعده های دولتی ها بی عمل بود تا ثابت شود دولتی ها حتی به قول خود هم پایبند نیستند.نامه غلام علی حداد عادل مبنی برپذیرش استعفا از سوی سعید مرتضوی مزید بر علت شد تا مجلس هشتم فریب بخورد و در دقیقه 90 شیخ الاسلامی  نفس راحتی بکشد.

حدادعادل در نامه‌ای خطاب به نمایندگان مجلس اعلام کرد: جناب آقای مرتضوی پیشنهاد استعفا از سوی اینجانب را که بر مبنای ضرورت همکاری و همدلی میان مجلس و دولت و با تأکید بر بیانات رهبر معظم انقلاب مطرح کردم، پذیرفت. تا به این ترتیب  ورق به نفع وزیر کار برگردد.

هر چند در همان روز محمود احمدی نژاد اعلام کرد تعهدی برای پذیرش استعفای مرتضوی و یا برکناری وی ندارد اما به نظر می رسید مرتضوی با وجود اظهارتش بر روی قول خود پایبند بماند و بر آن پافشاری کند اما ظاهرا میز ریاست بسیار جذاب تر از این حرف هاست.آخرین اخبار اما حکایت از این دارد که مجلس هشتمی ها اعلام کرده اند در صورت عدم برکناری و یا استعفای مرتضوی ، وزیر کار با توجه به وقت کم مجلس هشتم، در مجلس نهم استیضاح خواهد شد.

جمعی از استیضاح کنندگان وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در اطلاعیه ای خطاب به مردم ایران اعلام کردند با توجه به پیگیری حکم غیر قانونی مرتضوی در دیوان عدالت اداری منتظر رسیدگی به این حکم خواهند بود و در صورت به سرانجام نرسیدن این پرونده استیضاح را در مجلس نهم به جریان خواهند انداخت.

متن اطلاعیه نمایندگان استیضاح کننده عبدالرضا شیخ الاسلامی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی به این شرح است:

"ملت بزرگ ایران ، کارگران شریف؛

درباره استیضاح وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی که به علت صدور حکم سعید مرتضوی به مدیرعاملی صندوق تامین اجتماعی صورت گرفته بود به اطلاع می رسانیم که چون دیوان عدالت اداری در حال رسیدگی به شکایت نمایندگان در همین زمینه است و امید زیادی به لغو این حکم غیر قانونی توسط آن نهاد حقوقی وجود دارد و نیز چون اکثریت امضا کنندگان استیضاح به لطف خدا و به رای مردم در مجلس نهم خدمتگزار مردم شریف ایران و کارگران شریف خواهند بود در صورت لزوم استیضاح در مجلس بعدی قابل پیگیری خواهد بود.

والسلام

احمد توکلی، علی مطهری، محمد دهقان، الیاس نادران، علی رضا زاکانی،مسعود پزشکیان، حسین نجابت"

به این ترتیب پرونده استیضاح وزیر کار به مجلس بعدی کشیده خواهد شد هر چند که ممکن است دیوان عدالت اداری به شکایت نمایندگان پاسخ گوید و سعید مرتضوی را برکنار کند تا جنجال ها خاتمه یابد.

در هر حال این اولین باری است که یک استیضاح از یک مجلس به مجلس بعدی منتقل می شود .در صورت عدم برکناری مرتضوی ممکن است مجلس نهم آغاز کار خود را به یک استیضاح کلید بزند.باید منتظر ماند دید پایان ماجرای سعید مرتضوی و سازمان تامین اجتماعی چه خواهد بود؟

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۸
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۱
ناشناس
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
۰۹:۳۶ - ۱۳۹۱/۰۲/۲۳
0
0
دکتر ثابت کرد مجلس در راس امور نیست اونم مجلس هشتم با اون همه کپ کپه و دبدبه . حالا مجلس نهم که بخش عمدشون خام و بی اطلاع هستند کاری از دستشون بر نمی یاد
مری
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
۰۹:۳۸ - ۱۳۹۱/۰۲/۲۳
0
0
بنده خدا که استعفا داد پذیر فته نشد...ایشان برای این مملکت خدمت زیادی کرده...اگر من هم بودم همین کار را میکردم
نامي
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
۱۰:۳۳ - ۱۳۹۱/۰۲/۲۳
مري جان لطف فرموده ما را مس كنيد از افاضاتتان بهره مند شديم!!!!!!
با اون خدماتت
ناشناس
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
۱۰:۵۰ - ۱۳۹۱/۰۲/۲۳
0
0
از شما تقاضا دارم اين عكس مرتضوي را از سايت برداشته و يك عكس ديگري از اين اقا بگذاريد
ناشناس
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
۱۱:۳۸ - ۱۳۹۱/۰۲/۲۳
0
1
ولی این لکه ننگ بر مجلس ماند
مهران
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
۱۲:۵۲ - ۱۳۹۱/۰۲/۲۳
0
0
اين ادم شرفش كجا بود كه بتونه قول شرف بده
حسن
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
۱۳:۵۸ - ۱۳۹۱/۰۲/۲۳
0
0
احسنت مهران
ناشناس
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
۰۹:۳۵ - ۱۳۹۱/۰۲/۲۵
0
0
مجلس هشتم بی عرضه ترین مجلس تاریخ ایران