کد خبر: ۱۱۴۹۳۳
تاریخ انتشار: ۰۴ خرداد ۱۳۹۱ - ۰۸:۳۴

توكلي ادامه داد: داوطلبان مجاز پس از مطالعه دفترچه انتخاب رشته از روز دوشنبه 8 خرداد تا ساعت 24 روز پنج شنبه 11 خرداد ماه مي‌توانند نسبت به انتخاب كد رشته محل‌هاي انتخابي خود در سايت اقدام كنند.

ایسنا: مشاور عالي سازمان سنجش با اشاره به اعلام نتايج اوليه آزمون كارشناسي ارشد سال 91 در روز شنبه ششم خرداد ماه، از آغاز مهلت انتخاب رشته مجازين از 8 تا 11 خرداد ماه خبر داد.

حسين توكلي در گفت‌وگو با ايسنا، از پذيرش 85 هزار داوطلب نهايي در آزمون ارشد خبر داد و گفت: اسامي پذيرفته شدگان نهايي آزمون ارشد از 11 تا 13 شهريور ماه از طريق سايت سازمان سنجش اعلام مي‌شود تا پذيرفته‌شدگان در مهلت مقرر نسبت به ثبت‌نام خود اقدام كنند.

وي با اشاره به ثبت‌نام 930 هزار و 215 نفر در آزمون كارشناسي ارشد ناپيوسته 91 گفت: اين آمار نسبت به آزمون كارشناسي ارشد سال گذشته تعداد 58 هزار و 409 نفر افزايش داشته است.

انتشار كارنامه اوليه آزمون ارشد در روز شنبه

وي با اشاره به انتشار كليد پاسخ به سوالات داوطلبان از روز يكشنبه هفتم اسفند ماه بر روي سايت سازمان سنجش تصريح كرد: كارنامه نتايج اوليه آزمون ارشد 91 از روز شنبه شش خردادماه بر روي سايت سازمان قرار مي‌گيرد.

انتشار دفترچه راهنما از اوايل هفته آينده

وي تصريح كرد: داوطلبان شركت كننده مي‌توانند با استفاده از شماره داوطلبي و مشخصات شناسنامه‌اي خود به كارنامه نتايج اوليه دسترسي داشته باشند.

وي تصريح كرد:‌ دفترچه راهنماي انتخاب رشته تحصيلي اين آزمون شامل شرايط و ضوابط و پذيرش هر يك از كد رشته‌ها در اوايل هفته آينده و قبل از مهلت انتخاب رشته در سايت سازمان سنجش قابل دسترسي است.

آغاز مهلت انتخاب رشته از 8 خرداد

توكلي ادامه داد: داوطلبان مجاز پس از مطالعه دفترچه انتخاب رشته از روز دوشنبه 8 خرداد تا ساعت 24 روز پنج شنبه 11 خرداد ماه مي‌توانند نسبت به انتخاب كد رشته محل‌هاي انتخابي خود در سايت اقدام كنند.

توصيه سازمان سنجش به مجازين ارشد

وي به مجازين آزمون كارشناسي ارشد 91 توصيه كرد: پس از مطالعه دفترچه مذكور كد رشته محل‌هاي مورد علاقه خود را حداكثر تا 100 كد رشته محل از ميان كد رشته امتحاني مجاز انتخاب و ابتدا كد رشته محلهاي انتخابي را به ترتيب اولويت علاقه مرتب و سپس در فرم پيش نويس انتخاب رشته ثبت كنند.

وي تصريح كرد: داوطلبان بايد پس از اطمينان از صحت كد رشته محلهاي انتخابي از روز دوشنبه هشت خرداد لغايت ساعت 24 روز پنج شنبه 11 خرداد به منظور انتخاب رشته به سايت سازمان سنجش مراجعه و نسبت به ثبت كد رشته انتخابي خود اقدام كنند.

نحوه گزينش نهايي در كنكور ارشد

توكلي با اشاره به گزينش دانشجويان در هر كد رشته امتحاني بر اساس كارنامه اوليه و كسب حد نصاب نمره لازم اظهار كرد: گزينش نهايي در كليه كد رشته‌هاي تحصيلي بر اساس 80 درصد نمره آزمون در هر رشته گرايش و 20 درصد معدل تراز شده دوره كارشناسي انجام مي‌شود.

وي در عين حال تصريح كرد: تعداد مجازين انتخاب رشته تا حدود سه برابر ظرفيت پذيرش استخراج مي‌شود.

تشريح آمار كنكور ارشد 91

توكلي همچنين با تشريح آمار كنكور ارشد 91 با بيان اينكه 87 هزار و 318 داوطلب نسبت به علاقمندي به يكي از 64 كد رشته شناور به عنوان كد رشته امتحاني دوم اقدام كردند، گفت: با توجه به اينكه آزمون هر كد رشته جداگانه برگزار شده و هر داوطلب بايستي كارت ورود به جلسه آزمون را داشته باشد، حدود يك ميليون و 17 هزار و 533 كارت صادر شد.

وي با اشاره به برگزاري آزمون كارشناسي ارشد از 26 بهمن تا 28 همين ماه در سال 90، گفت: از ميان 930 هزار و 215 داوطلب واقعي، تعداد 785 هزار و 13 داوطلب در جلسه آزمون حاضر بودند كه از اين تعداد، 718 هزار و 956 داوطلب در جلسه آزمون يك كد رشته امتحاني و 66 هزار و 57 داوطلب ديگر در جلسه آزمون دو كد رشته حاضر بودند.

وي با اشاره به غايب بودن 145 هزار و 202 داوطلب از ميان داوطلبان واقعي آزمون كارشناسي ارشد 91 اظهار كرد: به عبارت ديگر 15،61 درصد داوطلبان واقعي در جلسه غايب بودند.

توكلي در خاتمه تصريح كرد: از ميان تعداد داوطلبان واقعي غايب، 78 هزار و 673 نفر براي دريافت پرينت كارت اقدام نكرده‌اند و همچنين 66 هزار و 529 داوطلب واقعي كارت ورود را دريافت كرده‌اند ولي در جلسه حاضر نشده‌اند.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: