کد خبر: ۱۱۶۱
تاریخ انتشار: ۰۱ فروردين ۱۳۸۸ - ۱۲:۳۲

با توجه به این‌که چهره‌های خدوم،‌ با سابقه و شناخته‌شده‌ای همچون حجت الاسلام والمسلمین حاج شیخ مهدی کروبی و جناب آقای مهندس میرحسین موسوی؛ نخست وزیر دوران دفاع مقدس، حضور خود را در صحنة‌ اعلام کرده‌اند، بر این باوریم که با حضور این عزیزان بزرگوار رسیدن به خواست‌های اصلاح‌طلبانه و تحول‌خواهانه دور از دسترس نخواهد بود.

مجمع روحانیون مبارز در بیانیه‌ای نامزدهای باقي‌مانده را به نگاه‌ جمع‌گرایانه و اعتماد به خرد جمعی دعوت کرد.

به گزارش پایگاه خبری یاری، در این بیانیه که به مناسبت حلول سال نو و شرایط جدید منتشر شده است،‌ مجمع روحانیون مبارز تمامی صاحبان اندیشه اصلاحی و تحول‌خواهانه را به همگرایی و وحدت نظر دعوت کرد و از موسوی و کروبی نیز مصرانه خواست تا ملت را در رسیدن به اهداف متعالی خود یاری کنند.

در این بیانیه آمده است:

نوروز با پيام حيات و زندگي و رويش جوانه‌هاي اميد از راه مي‌رسد و ملّت زنده و تحوّل‌خواه ايران اسلامي با احساسي برآمده از ژرفاي جان، نياز به تغيير و تحوّل و بهبود زندگي مادي و معنوي خويش را به درگاه خداوند برده و عرض مي‌کند:

يا مقلّب القلوب و الابصار، يا مدبّر الليل و النهار، يا محول الحول و الاحوال، حوّل حالنا الي احسن الاحال.

مجمع روحانيون مبارز عيد سعيد نوروز را به تمامي هموطنان عزيز و نيز ساير اقوام و ملت‌هايي که نوروز را گرامي مي‌دارند، تبريک و تهنيت عرض نموده، براي ايرانيان پاسدار نور و روشنايي و وارثان فرهيخته تمدن ايراني و اسلامي، ايراني آباد، ملتي سرفراز و جامعه‌اي پيشرفته از درگاه پروردگار بزرگ مسئلت مي‌دارد.

از ماه‌ها پيش هر چه به پايان سال 87 نزديک و نزديک تر مي‌شديم، اهميت سال جديد و رويداد‌هاي آن، به ويژه انتخابات دهمين دوره رياست جمهوري نمايان تر مي‌شد. چشم ميليون‌ها ايراني تحول‌خواه که فردايي بهتر و روزگاري شيرين‌تر را شايسته خود مي‌دانند، به خرداد ماه سال 88 دوخته شده است، تا شاهد تحولی درخور شأن و جايگاه ايران اسلامي در تمامي عرصه‌هاي سياسي، اجتماعي، اقتصادي، فرهنگي و مديريتي باشد. انتخابات، آوردگاه بيم‌ها و اميد‌هاست و ميليون‌ها قلب تپنده در سينه‌هاي مالامال از اميد و آرزو و در انتظار فرداي 22 خرداد است تا شايد شرايطي فراهم شود که ظرفيت‌هاي بالفعل و بالقوه سرزمين ايران تحت تأثير حضور آگاهانه ملت در جهت توسعه و پيشرفت همه جانبه کشور و اعتلاي و سربلندي فرد فرد ايرانيان به کار آيد.

مجمع روحانیون مبارز با اذعان به این نیاز و با امید به تحقق این خواسته و آگاهی و شناخت دقیق از شایستگی‌های فرزند فاضل و شایسته حضرت امام،‌ جناب حجت‌ الاسلام و المسلمین آقای سیدمحمد خاتمی که دوران هشت ساله مدیریت هشت ساله ایشان برگی زرین از تاریخ پر شکوه ایران اسلامی به شمار می‌آید، وی را شایسته‌ترین و مناسب‌ترین فرد برای تحقق آرمان‌های ملت و سوق دادن جامعه به سمت توسعه و ترقی تشخیص داد و همگام با تمامی دلسوزان آینده‌نگر که در سراسر کشور مشوق حضور ایشان در رقابت‌های انتخاباتی بودند، وی را به پذیرش این راه پرمخاطره و پویش در آن دعوت کرد. قبول دعوت هزاران انسان فرهیخته از اقشار گوناگون روحانیان، دانشگاهیان و اصناف مختلف و خانواده‌های گرامی شهدا،‌ و از نهادها و ارگان‌ها و نیز از نهادهای مدنی و مذهبی و دهها تشکل سیاسی از طرف ایشان،‌ بارقة امیدی بود که نماد آن را در استقبال پر شکوه مردم استان‌های فارس و کهگیلویه و بویراحمد و مرزبانان غیور استان بوشهر مشاهده کردیم و بی‌تردید ذائقة تمامی کسانی که شهد حضور مردم را کام حس و با آمدن خاتمی امیدهای خود را تا حدودی دست‌یافتنی تلقی می‌‌کردند، از خبر انصراف ایشان تلخ و تلخ شد و این تلخ‌کامی تا رسیدن به تصمیمی خردورزانه و تدبیری دوران‌ساز از ناحیه عزیران باقی‌‌مانده در صحنه ادامه خواهد یافت.

مجمع روحانیون مبارز مقطع فعلی را برای چند و چون ماجراء و بازگشایی رمز و راز علل و عواملی که موجب انصراف آقای خاتمی شد، مناسب نمی‌داند و از تمامی ملت ایران به ویژه طیف وسیع اصلاح‌طلبان می‌خواهد واکاوی این موضوع را به زمان مناسب موکول کنند و به خلق ظرفیت‌های جدید برای ایجاد تغییر و تحول که هدف اصلی و مطالبة ملی ما در این مقطع است، بپردازند.

با توجه به این‌که چهره‌های خدوم،‌ با سابقه و شناخته‌شده‌ای همچون حجت الاسلام والمسلمین حاج شیخ مهدی کروبی و جناب آقای مهندس میرحسین موسوی؛ نخست وزیر دوران دفاع مقدس، حضور خود را در صحنة‌ اعلام کرده‌اند، بر این باوریم که با حضور این عزیزان بزرگوار رسیدن به خواست‌های اصلاح‌طلبانه و تحول‌خواهانه دور از دسترس نخواهد بود. شرط لازم این موضوع،‌ توجه به حساسیت شرایط،‌ نگاه‌ جمع‌گرایانه و اعتماد به خرد جمعی است که مطمئناً مورد عنایت آن دو بزرگوار خواهد بود. در صورت لحاظ شدن این موارد،‌ جذب و جلب افکار عمومی که کانون و محور هر موفقیت اجتماعی است،‌ مقدور و رسیدن به پیروزی نهایی تضمین خواهد شد.

مجمع روحانیون مبارز مشفقانه تمامی صاحبان اندیشه اصلاحی و تحول‌خواهانه را به همگرایی و وحدت نظر دعوت می‌کند و از برادران عزیز مهندس میرحسین موسوی و حجت الاسلام و المسلمین کروبی نیز مصرانه می‌خواهیم تا ملت را در رسیدن به اهداف متعالی خود یاری کنند.

29/12/1378

مجمع روحانیون مبارز
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار