کد خبر: ۱۱۶۵
تاریخ انتشار: ۰۱ فروردين ۱۳۸۸ - ۱۱:۱۳

مرحوم حاج سید احمد خمینی می گوید قصه را به آقای محمدی گفتم. به اقای محمدی گفتم اگر ایشان (مقام رهبری) به من دستور بدهند که از نظر عاطفی با والده مسئله ای نداشته باشم، بنده به والده می گویم که این یک دستور است و قصه حل می شود.

نقل ماجرایی از دوران پرشکوه تاریخ انقلاب به نقش بالا و ارزنده همسر امام راحل در انقلاب اسلامی اشاره می کند.

به گزارش «شفاف» زمانیکه برای یادگار امام راحل حکمی از سوی رهبر انقلاب صادر می شود، مرحوم حاج سید احمد خمینی چندی بعد در مصاحبه ای می گویند: سه روز که از اعلام حکم گذشته بود مادرم مرا خواست و گفت می خواهم چیزی بگویم. نمی دانم گوش می کنی یا نه؟ ... مادرم به من گفتند راضی نیستم تو بروی ... من گفتم بالاخره این مسئولیت را قبول کرده ام. این انعکاس دارد و حکم مقام رهبری چه می شود؟ ... قصه را به آقای محمدی گفتم. به اقای محمدی گفتم اگر ایشان (مقام رهبری) به من دستور بدهند که از نظر عاطفی با والده مسئله ای نداشته باشم، بنده به والده می گویم که این یک دستور است و قصه حل می شود.

در ادامه این ماجرا که به نقل از یادگار امام راحل (ره) در ویژه نامه اعتماد ملی چاپ شده آمده است اما از آنجا که مقام معظم رهبری والده ما را دوست دارند و هم به ما محبت می کنند ایشان گفتند نه، امام به گردن ما حق دارند و والده هم همینطور و فرد دیگری را انتخاب کردند.
 
به گزارش «شفاف» رهبر معظم انقلاب هنگام سخنرانی در جمع زائران حرم امام رضا (ع) نیز از این بانوی بزرگ تجلیل به عمل آوردند و به نیکی از ایشان یاد نمودند.
 
آیت الله العظمی خامنه ای ایشان را یک شخصیت برجسته دانستند که نقش مهمی در تاریخ انقلاب داشتند.

گفتنی است همسر گرامی حضرت امام (ره) در اولین روز سال جدید به رحمت ایزدی پیوستند.

یادش گرامی و روحش شاد
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار