کد خبر: ۱۱۷۰
تاریخ انتشار: ۰۲ فروردين ۱۳۸۸ - ۱۱:۰۴

تخلفاتی که باعث پانچ شدن گواهینامه می گردد عبارتند از سرعت غیر مجاز، سبقت غیر مجاز انحراف به چپ، عبور از جهت و مسیر ممنوع، عدم رعایت حق تقدم . نقص فنی وسیله نقلیه، عبور از چراغ قرمز، عدم توجه به فرمان پلیس و دور زدن در نقاط غیر مجاز است.

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی استان زنجان از پانج کردن گواهینامه رانندگان متخلف در ایام نوروز خبر داد .

سرهنگ حسین قاسمی تبار به خبرنگار مهر گفت: به منظور تامین نظم و امنیت و کاهش تخلفات رانندگی در ایام نوروز سال 88 راهنمایی و رانندگی طرح برخورد با رانندگان متخلف را به مرحله اجرا در می آورد .

وی ادامه داد : با اجرای این طرح و براساس ماده 14 آئین نامه اجرایی قانون نحوه رسیدگی به تخلفات و اخذ جرایم رانندگی مصوب 9/5/1350 گواهینامه رانندگان متخلف پا نچ یا منگنه (سوراخ ) می شود.

وی گفت : تخلفاتی که باعث پانچ شدن گواهینامه می گردد عبارتند از سرعت غیر مجاز، سبقت غیر مجاز انحراف به چپ، عبور از جهت و مسیر ممنوع، عدم رعایت حق تقدم . نقص فنی وسیله نقلیه، عبور از چراغ قرمز، عدم توجه به فرمان پلیس و دور زدن در نقاط غیر مجاز است.

این مقام مسئول به رانندگان توصیه کرد : همواره با رعایت مقررات راهنمایی و رانندگی حافظ جان خود و سرنشینان باشید و هرگز هنگام خواب الودگی . کسالت و بیماری رانندگی نکنید .
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار