کد خبر: ۱۱۷۳
تاریخ انتشار: ۰۲ فروردين ۱۳۸۸ - ۱۹:۰۶

وی از کاکا، میشل پلاتینی و فرانتس بکن باوئر به عنوان الگوهای ایده‌آل دنیای فوتبال نام برد.

اسطوره فوتبال برزیل در صحبت‌هایی جنجالی، دو نفر از بازیکنان سال‌های اخیر تیم ملی این کشور را به مصرف مواد مخدر متهم کرد.

به گزارش مهر و به نقل از سایت گل، پله، اسطوره فوتبال برزیل، صحبت‌هایی انجام داده که قطعا بازتاب گسترده‌ای در دنیای فوتبال خواهد داشت. او اعلام کرده که رونالدو و روبینیو، در محفلی خصوصی در سائوپائولو همراه با تعدادی بازرگان در شاخه توریسم، مواد مخدر مصرف کرده‌اند.

این در حالی است که پله این روزها درگیر دادگاهی است که در واقع به پسرش ادینیو مربوط می شود. ادینیو در اعترافاتی اعلام کرده که به کوکائین معتاد است. به نقل از رادیو "Jovem pan" پله در این دادگاه گفته است: "این کاملا ناعادلانه است که بخواهیم در مورد مواد مخدر در فوتبال حرف بزنیم، چرا که به عنوان مثال رونالدو و روبینیو هم با این مشکل دست و پنجه نرم می کنند".

پله همچنین دیه گو آرماندو مارادونا را نیز به باد انتقاد گرفته و از او به عنوان الگویی منفی یاد کرد. اسطوره فوتبال برزیل در مورد مارادونا گفت: "وی بازیکن خارق العاده‌ای بود اما متاسفانه همه دیدند که با زندگی اش چه کرد".

وی در ادامه از کاکا، میشل پلاتینی و فرانتس بکن باوئر به عنوان الگوهای ایده‌آل دنیای فوتبال نام برد و گفت: "کاکا یک الگوی بسیار بزرگ است و در کنار او می توان از پلاتینی، بکن باوئر و افراد دیگری نیز یاد کرد. انسا‌ن‌های بسیار خوبی وجود دارند و این بسیار ناعادلانه است که بخواهیم تنها بر روی یک قضیه کوچک تمرکز کنیم".
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: