کد خبر: ۱۱۷۴
تاریخ انتشار: ۰۲ فروردين ۱۳۸۸ - ۱۹:۴۶

از اينکه نوروز منشاء خدمت و اثرگذاري بوده است خوشحاليم و از اينکه پيام نوروز پيام همزيستي، صلح و دوستي در تمام جهان منتشر ساخته است نيز خرسنديم.

وزير خارجه کشورمان در واکنش به پيام تلويزيوني اوباما گفت: از اينکه نوروز منشاء خدمت و اثرگذاري بوده است خوشحاليم و از اينکه پيام نوروز پيام همزيستي، صلح و دوستي در تمام جهان منتشر ساخته است نيز خرسنديم.

به گزارش مهر ، منوچهر متکي در مصاحبه مطبوعاتي مشترک وزراي خارجه ايران، افغانستان و تاجيکستان پيرامون جايگاه نوروز و مشترکات فراوان سه کشور اظهار داشت: نوروز همواره نقطه حيات و شکوفايي طبيعت و انسان بوده است. نوروز نقطه تلاقي آموزه هاي ديني است و ما در تعاليم اسلامي مفاهيمي همچون صله ارحام را داريم که از توصيه هاي دين مبين اسلام بوده و در ايام عيد نوروز اين رويکرد را در تمامي خانواده ها و مردمان فارس زبان متجلي مي يابيم.

وزير امور خارجه کشورمان با تشريح جايگاه مولفه هاي فرهنگي و آثار آن بر ديگر زمينه هاي مراودات سه کشور گفت: وقتي پيوندهاي معنوي و قلبي و زباني کشورها به همديگر متصل بوده و فرهنگ آنان را متاثر مي سازد، تجارت، مواصلات و اقتصاد نيز همسان ديگر مولفه ها بايد همدل و همجنس شوند و ما در اين رابطه اراده رؤساي سه کشور را که در حاشيه اجلاس سران اکو بار ديگر آن را مورد تاکيد قرار دادند به عنوان راهبردهايي مهم در سرلوحه کار خويش داشته و اميدواريم که ساز و کارهاي تحقق اين اهداف متعالي را به سرعت عملي سازيم.

متکي در خصوص پيام تلويزيوني اوباما به جمهوري اسلامي ايران اظهار داشت: از اينکه نوروز منشاء خدمت و اثرگذاري بوده است خوشحاليم و از اينکه پيام نوروز پيام همزيستي، صلح و دوستي در تمام جهان منتشر ساخته است نيز خرسنديم.

متکي در خصوص مشارکت ايران در اجلاس لاهه پيرامون افغانستان اظهار داشت: جمهوري اسلامي ايران در اجلاسهاي گذشته در خصوص کمک به ثبات و امنيت افغانستان نقش مثبت و سازنده اي ايفا کرده است و همواره سياست جمهوري اسلامي ايران در قبال افغانستان مبتني بر آن بوده است که بخشي از راه حلها بوده باشد.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: