کد خبر: ۱۱۷۹
تاریخ انتشار: ۰۳ فروردين ۱۳۸۸ - ۱۸:۳۴

این علمای تندرو در نامه خود با اشاره به مفسده های حضور زنان در محیط های مختلط با مردان از وزیر جدید اطلاعات و فرهنگ عربستان خواستند تا به حضور زنان در مشاغلی چون گویندگی اخبار و گزارشگری در تلویزیون عربستان خاتمه دهد.

35 تن از علمای دینی عربستان با ارسال نامه ای به وزیر جدید اطلاعات و فرهنگ عربستان خواستار ممنوعیت حضور زنان در تلویزیون شدند.

به گزارش عصر ایران این علمای تندرو در نامه خود با اشاره به مفسده های حضور زنان در محیط های مختلط با مردان از وزیر جدید اطلاعات و فرهنگ عربستان خواستند تا به حضور زنان در مشاغلی چون گویندگی اخبار و گزارشگری در تلویزیون عربستان خاتمه دهد.

در این نامه همچنین از وزیر جدید خواسته شده است تا چاپ تصاویر زنان را روی مجلات و روزنامه ها ممنوع کند و همچنین به پخش موسیقی ازتلویزیون عربستان خاتمه دهد.

ملک عبدالله پادشاه عربستان در راستای انجام اصلاحات جدید خود در ماه میلادی گذشته حدود نیمی از وزرای دولت پادشاهی سعودی را تغییر داده و وزرایی جدید را منصوب کرد.

"عیاد مدنی" وزیر برکنار شده اطلاعات و فرهنگ عربستان در سال های گذشته و در زمان تصدی پست وزارت خود ،اصلاحاتی را در جهت حضور زنان در تلویزیون در کارهایی چون گویندگی و اخبار و خبرنگاری به انجام رسانده بود که با مخالفت شدید برخی علمای دینی مواجه بود.

در نامه 35 تن از علمای دینی به وزیر اطلاعات و فرهنگ جدید از وی خواسته شده است با ممنوعیت حضور زنان در تلویزیون و عدم پخش موسیقی از تلویزیون از سیاست های سلف خود پیروی نکند.

عربستان یکی از محدودترین کشورهای جهان اسلام برای حضور اجتماعی زنان است و زنان در این کشور از بیشتر حقوق اجتماعی یک انسان محروم هستند.زنان در این کشور از حقوق متعارف و اولیه ای همچون حق رای و حق رانندگی محروم اند.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار