کد خبر: ۱۱۸۶۷۷
تاریخ انتشار: ۲۵ خرداد ۱۳۹۱ - ۰۹:۲۶
گزارشي تكان دهنده از يك مخدر
بررسي افراد معتاد به اين ماده مخدر نشان داده است كه مخدر كروكوديل باعث مي‌شود تا "پوست بدن" به رنگ سبز درآيد و پس از مدتي گوشت بدن به طور كامل پوسيده شده و از بين برود.
شفاف:«كروكوديل» ماده مخدر نسبتا جديد و خطرناكي است كه مرگ به عنوان اصلي عوارض آن برشمارده مي شود.

  بنابر گزارش‌هاي غيررسمي اين ماده اكنون وارد بازار مصرف كشور شده است و اگرجه هنوز تاتيدي از سوي مسئولان صورت نگرفته است اما تهديد جدي به نظر مي رسد.

علي علي‌اكبريان ـ مديركل مقابله با عرضه ستاد مبارزه با مواد مخدر ـ  درباره ورود و مصرف مخدر جديد «كروكوديل» به كشور به ايسنا گفت:"ورود اين مخدر به كشور را نه تائيد مي‌كنيم و نه رد".

وي تاكيد كرد: شنيده‌ايم چنين مخدري وارد بازار شده، اما وجود آن را نه تائيد مي‌كنيم و نه رد و اين موضوع در دست بررسي و تحقيق است.

علي‌اكبريان افزود: شنيده‌ايم اين مخدر جديد از دسته آمفتامين‌هاست، اما اينكه از كجا وارد كشور شده و آيا صحت دارد يا خير؟ در دست بررسي است و بزودي جزئيات آن را اطلاع‌رساني خواهيم كرد.

همچنين فريد براتي‌سده ـ مديركل پيشگيري و درمان اعتياد سازمان بهزيستي كشور ـ با اعلام دريافت گزارش‌هاي غيررسمي از مصرف ماده مخدر جديد كروكوديل، گفت: هنوز از مراكز درماني اعتياد سازمان بهزيستي گزارش رسمي در اين زمينه دريافت نكرده‌ايم.

بي خبري مسئوليني كه در صدر سازمان هايي قرار دارند كه مي تواند نقش موثري در اطلاع رساني و انجام اقدامات ژيشگيرانه با اين موضوع داشته باشند ،موضوعي كه ابهامات بسياري را در ذهن بر جاي مي گذارد.

خرده اي كه صدا و سيما را هم به عنوان رسانه ملي در برمي گيرد.اين درحالي است روز پيش معاون فرهنگی و پیشگیری ستاد مبارزه از اقدامات پيشگيرانه در خصوص مسئله اعتياد در كشور سخن گفت.

 این ماده جدید در روسیه ساخته می شود و اکنون گزارش هایی در اروپا مبنی بر فروش و استفاده از این ماده مخدر وجود دارد. این ماده بسیار خطرناک در درون بدن افراد معتاد به صورت عمقی نفوذ کرده و باعث به وجود آمدن زخم هایی شبیه به قانقاریا می شود .

گفته مي شود افرادي كه از اين ماده مخدر استفاده مي كنند ظرف مدت يكسال جان خود را ازدست مي دهند.

ماده مخدر كروكوديل از تركيب "قرص كدئين" با "بنزين"، "تينر"، "يد"، "اسيد كلريدريك" يا همان "جوهر نمك" و "فسفر قرمز" توليد مي‌شود.

بررسي افراد معتاد به اين ماده مخدر نشان داده است كه مخدر كروكوديل باعث مي‌شود تا "پوست بدن" به رنگ سبز درآيد و پس از مدتي گوشت بدن به طور كامل پوسيده شده و از بين برود.

توليدكنندگان اين ماده مخدر، از بنزين به عنوان ماده حلال و از ساير مواد تركيبي به عنوان واكنش دهنده استفاده مي‌كنند تا قرص دارويي كدوئين به اين ماده مخدر تبديل شود.

مهمترين دليل گسترش توليد و توزيع اين ماده مخدر در روسيه، دسترسي آسان افرد به قرص كدوئين بدون نياز به نسخه پزشك، گزارش شده است.

برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید
نام:
ایمیل:
* نظر:
چند رسانه ای صفحه خبر