کد خبر: ۱۲۰۱
تاریخ انتشار: ۰۵ فروردين ۱۳۸۸ - ۱۲:۳۴

هرچه بيشتر در اين موضوع غور كردم دخالت خود در اين صحنه را درهم تنيده با مشكلات و پيچيدگي‌هايي يافتم كه نافي مصالح جمهوري اسلامي و ناقض نيت‌هاي پاك دعوت كنندگان از اينجانب است.

مهندس میرحسین موسوی ، نامزد امروز انتخابات ریاست جمهوری در سالهای 1376 و 1384 نیز با اصرار و درخواست های مکرر هوادارانش برای حضور در صحنه انتخابات ریاست جمهوری مواجه بود و در تاریخ 25 اردیبهشت 1384 در واپسین فرصت قانونی برای ثبت نام در انتخابات ریاست جمهوری نهم، با صدور بیانیه ای "اعلام انصراف" کرد.

به گزارش پارسینه، مهمترین فراز این اعلام انصراف، چیزی بود که میرحسین آن را "فقدان ابزار و امکانات لازم" برای تصدی مقام ریاست جمهوری نامیده بود، بعدها اخباری منتشر شد که نخست وزیر سابق از مقامات ارشد نظام، درخواست کرده بود مدیریت یکی از شبکه های تلویزیونی به وی واگذار شود، تا کاندیداتوری را بپذیرد.

اما اینک که میرحسین موسوی پا به عرصه انتخابات دهم ریاست جمهوری گذاشته است، سئوال مهمی که می تواند مطرح شود، این است که آیا درخواست و پیش شرط مهم میرحسین موسوی در سال 84 یعنی "ابزار و امکانات رسانه ای" ، امروز محقق شده است که نخست وزیر شصت و هشت ساله دهه شصت، پا به میدان گذاشته است؟

متن کامل بیانیه انصراف میرحسین موسوی در سال 1384 چنین است:

بسمه تعالي

انتخابات رياست جمهوري به مثابه بزرگترين صحنه حضور و اعلام راي مردمي ، نزديك شده است و همه مي‌دانند كه بخش مهمي از حساسيت‌ اين رويداد به دليل نقش تعيين كننده و پراهميت مقام رياست جمهوري در نظام اسلامي ماست. بديهي است كه در عرصه اين گزينش بزرگ، كساني بايد داوطلب شوند كه علاوه بر شايستگي‌هاي فردي، متناسب با اين مسؤوليت عظيم از ابزارها و امكانات لازم جهت اداي حق اين منصب برخوردار باشند. حسن ظن و ابراز لطف اقشار مردم اعم از خانواده معزز شهدا و ايثارگران، روحانيت و طلاب، اساتيد، دانشجويان، دانش آموزان، رسانه‌ها، شخصيت‌ها، احزاب و گروه‌هاي مختلف كه موجب دعوت آنها از اينجانب براي شركت در صحنه رقابت انتخاباتي شد از يك سو مرا منفعل كرد. از خداوند متعال مسالت دارم آن مقدار از كاستي‌هاي من كه از ديدگان هنرور و زيبابين آنان دور مانده است ببخشايد و در من جبران كند.

از طرف ديگر همين گمان نيك آنان تا واپسين ساعات مرا به تامل و تعمق چندين‌باره در اين موضوع واداشت. هرچه بيشتر در اين موضوع غور كردم دخالت خود در اين صحنه را درهم تنيده با مشكلات و پيچيدگي‌هايي يافتم كه نافي مصالح جمهوري اسلامي و ناقض نيت‌هاي پاك دعوت كنندگان از اينجانب است.

مضمون دعوت‌هاي اخير نشان مي‌دهد كه در ميان اقشار گوناگون ملت بزرگمان به ويژه اساتيد و دانشجويان، معتقدان به خط اصيل پير جماران به صورت يك سرمايه گرانقدر و قابل اتكا حضور قدرتمندانه خود را حفظ كرده اند. آنهايي كه بين عدالت و آزادي و بين حمايت مصرانه از آرمان‌هاي مردمي انقلاب و توسعه و همچنين بين اسلام و مصالح ملي تناقضي نمي‌يابند. برخود لازم مي‌دانم، در اين فرصت از ابراز لطف‌هايي كه طي اين مدت نسبت به اينجانب شده است ، سپاسگزاري كنم و اطمينان دهم كه اين سرباز كوچك امام و انقلاب هركجا كه باشد از خيرخواهي براي نظام اسلامي و مردم بزرگوار كوتاهي نخواهد كرد، هيچ فرصتي را براي خدمت به آنان فروگذار نمي‌كند و در اين راه تفاوتي ميان تلخ و شيرين و عافيت و مسؤوليت نمي‌بيند.

ميرحسين موسوي

25/2/84 "
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۱
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۰
ناشناس
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
۱۳:۳۶ - ۱۳۸۸/۰۱/۰۵
0
0
کاندیداتوری پیش شرط ندارد. هر کسی می خواهد کاندید شود، خودش هم باید امکاناتش را هم فراهم کند. گذاشتن پیش شرط مانند آن است که من و شما در رقابت شرکت کنیم و من از شما بخواهم که برای پیروزی من، ابزارتان را در اختیارم قرار دهید!
آخرین اخبار