کد خبر: ۱۲۰۴۷۶
تاریخ انتشار: ۰۲ تير ۱۳۹۱ - ۲۳:۰۵
مشاور عالی سازمان سنجش آموزش کشور با تشریح جزئیات توزیع و رفع نقص کارت ورود به جلسه کنکور سراسری 91، از آغاز توزیع کارت ورود به جلسه این آزمون از روز یکشنبه 4 تیر خبر داد.
پانا: مشاور عالی سازمان سنجش آموزش کشور با تشریح جزئیات توزیع و رفع نقص کارت ورود به جلسه کنکور سراسری 91، از آغاز توزیع کارت ورود به جلسه این آزمون از روز یکشنبه 4 تیر خبر داد.

حسین توکلی در گفت و گو با پانا، با اعلام این خبر اظهار داشت: توزیع اینترنتی کارت ورود به جلسه آزمون سراسری سال 91 از روز یکشنبه چهارم تیرماه از طریق سایت سازمان سنجش به نشانی www.sanjesh.org آغاز می شود.

مشاور عالی سازمان سنجش آموزش کشور اضافه کرد: توزیع کارت ‌های‌ شرکت در‌ آزمون‌ کلیه‌ داوطلبان‌ گروه ‌های‌ آزمایشی‌ علوم‌ ریاضی‌ وفنی، علوم‌ تجربی‌، علوم‌ انسانی‌، هنر و زبان‌ های خارجی‌ تا روز چهارشنبه 7 تیرماه ادامه دارد.

وی تصریح کرد: داوطلبان باید با وارد کردن اطلاعات مندرج بر روی کارت اعتباری ثبت ‌نام خود و شماره شناسنامه و یا شماره پرونده و کدرهگیری و شماره شناسنامه یک نسخه پرینت از کارت شرکت در آزمون تهیه کنند.

توکلی ادامه داد: داوطلبانی که در 2 یا 3 گروه آزمایشی متقاضی شرکت در کنکور شده‌ اند، می بایست علاوه بر پرینت کارت شرکت در آزمون گروه آزمایشی اصلی، برحسب مورد نسبت به پرینت کارت گروه آزمایشی دوم و یا گروه ‌های آزمایشی دوم وسوم خود اقدام کنند، ضمن اینکه برای شرکت در جلسه آزمون همراه داشتن پرینت کارت شرکت در آزمون و همچنین اصل کارت ملی و یا اصل شناسنامه عکسدار و ارائه آن الزامی است.

نحوه رفع نقص کارت کنکور

مشاور عالی سازمان سنجش آموزش کشور با اشاره به نحوه رفع نقص کارت ورود به جلسه این آزمون گفت: چنانچه هر یک از داوطلبان موفق به پرینت کارت شرکت در آزمون نشوند و یا اطلاعات کارت اعتباری را در اختیار ندارند، باید با همراه داشتن کارت ملی و یا شناسنامه عکسدار شخصا از روز دوشنبه پنجم تا هفتم تیر ماه91 از ساعت 8 تا 12 و 14 تا 18 به باجه رفع نقص حوزه ذیربط مراجعه کنند.

وی در ادامه افزود: چنانچه داوطلبان مغایرتی در اطلاعات مندرج در بندهای نام خانوادگی و نام ، سال تولد، شماره شناسنامه‌، سال اخذ و نوع دیپلم ، شماره ملی، سری و سریال شناسنامه، محل تولد، شماره دانش آموزی، منطقه اخذ دیپلم ، سهمیه، معدل کتبی نهایی دیپلم، محل اخذ مدرک ماقبل دیپلم، محل اخذ مدرک دیپلم، سال و محل اخذ مدرک دوره پیش دانشگاهی، استفاده از بورسیه آموزگار، کارمندی، مدرک کاردانی و رشته‌های ویژه فرهنگیان کارت شرکت در آزمون مشاهده کنند، باید برای اصلاح مورد یا موارد مذکور با مراجعه به سایت سازمان سنجش حداکثر تا 10 تیر ماه اقدام کنند.

توکلی خاطرنشان کرد: البته داوطلبانی که سال اخذ مدرک دیپلم آنان سال 1384 به بعد است، چنانچه خواستار ویرایش اطلاعات مندرج در بندهای 1، 3 ، 4، 7، 12، 13، 15، 16 و 18 کارت شرکت در آزمون خود هستند، با توجه به اینکه در زمان ثبت‌ نام اولیه نسبت به تایید بندهای فوق اقدام و کد سوابق تحصیلی دریافت کرده‌اند در این مرحله هرگونه ویرایشی درخصوص اطلاعات فوق انجام دهند، اعمال ویرایش اطلاعات منوط به هماهنگی سازمان سنجش و تایید اداره آموزش و پرورش محل اخذ مدرک دیپلم داوطلبان است.

وی افزود: همچنین داوطلبانی که سال اخذ مدرک دیپلم آنان سال 1383 و قبل از آن است، چنانچه خواستار ویرایش سال اخذ مدرک دیپلم کارت شرکت در آزمون خود به سال 1384 و بعد از آن هستند و در یکی از رشته‌ های ریاضی فیزیک، علوم تجربی، ادبیات و علوم انسانی و علوم و معارف اسلامی دیپلم خود را اخذ کرده‌ اند و یا به یکی از رشته ‌های مذکور تغییر می ‌دهند، باید کد پیگیری آموزش و پرورش را از سایت سازمان سنجش دریافت کنند و آن را در محل مربوط در صفحه ویرایش اطلاعات وارد و سپس نسبت به اصلاح سال اخذ مدرک دیپلم خود اقدام کنند.

مشاور عالی سازمان سنجش آموزش کشور با اشاره به نحوه اصلاح مواردی چون جنس، دین ، زبان خارجی امتحانی، معلولیت و بهیار در صورت مغایرت در کارت شرکت در آزمون، گفت: داوطلبان می توانند برای اصلاح از روز دوشنبه پنجم تا هفتم تیر ماه با به همراه داشتن کارت شناسایی معتبر شخصا به نماینده سازمان سنجش مستقر در باجه رفع نقص حوزه مربوطه مراجعه کنند.

توکلی ادامه داد: همچنین چنانچه کارت شرکت در آزمون داوطلب دارای اشکالاتی از جمله فاقد مهر بودن عکس، واضح نبودن عکس و . . . است باید در مهلت مذکور با به همراه داشتن 2 قطعه عکس 4*3 ، کارت ملی یا شناسنامه عکسدار شخصاَ به نماینده سازمان سنجش مستقر در باجه رفع نقص‌حوزه مربوطه مراجعه کنند و موضوع را پیگیری کنند تا مشکل رفع شود.

وی در پایان با اشاره به زمان برگزاری کنکور هر یک از گروه‌ های آزمایشی پنجگانه، گفت: آزمون گروه آزمایشی علوم ریاضی و فنی در صبح و داوطلبان گروه آزمایشی هنر در بعدازظهر روز پنج شنبه هشتم تیر ماه، گروه آزمایشی علوم تجربی در صبح و گروه آزمایشی زبان های خارجی در بعدازظهر روز جمعه 9 نهم تیر ماه و گروه آزمایشی علوم انسانی در صبح روز شنبه 10 تیر ماه در 346 شهرستان و بخش مختلف برگزار می شود.
برچسب ها: کنکور ، سازمان سنجش
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید
نام:
ایمیل:
* نظر:
چند رسانه ای صفحه خبر
پر بیینده ترین عناوین