کد خبر: ۱۲۰۵
تاریخ انتشار: ۰۵ فروردين ۱۳۸۸ - ۱۵:۴۰

به نظر مي رسد سال 2009 سال گذار براي بخش مسكن دوبي خواهد بود . سال 2010 نيز سال ثبات و سال 2011 نيز سال رونق بخش مسكن است.

رييس موسسه تحقيقاتي گلف هاوسينگ تاكيد كرد: قيمت متوسط املاك در شهر دوبي بيش از 30 درصد كاهش داشته و اين روند طي سه سال آينده ادامه خواهد داشت.

به گزارش خبرگزاري فارس به نقل از گلف نيوز ، كريستوفر سيمس تصريح كرد: تا سه سال آينده پيمانكاران بار ديگر به فكر اجراي پروژه هاي بزرگ ساختماني و عمراني در دوبي خواهند افتاد.

كاهش قيمت مسكن و مستغلات در دوبي تاثير زيادي در افت سرمايه گذاري هاي داخلي و خارجي در پروژه هاي ساختماني داشته است.كاهش قيمت مسكن در دوبي فراتر از حد تصور بوده است و كمتر كسي فكر مي كرد قيمت مسكن در دوبي تا اين حد كاهش يابد.

سيمس افزود: چرخه بخش مسكن بيش از 7 تا 8 سال به طول مي انجامد و اين چرخه اكنون در بدترين وضعيت خود قرار گرفته است . بيش از سه سال زمان نياز است تا وضعيت بخش مسكن دوبي به حالت عادي باز گردد و سرمايه گذاران و پيمانكاران بار ديگر درباره پروژه هاي بزرگ ساختماني تصميم گيري كنند.

طي ماههاي اخير شركتهاي پيمانكاري زيادي از صنعت مسكن خارج شده اند و بحران مالي و اقتصاداي موجب خواهد شد تا طي ماههاي آينده شركتهاي بيشتري از بازار مسكن خارج شوند.
بر اساس اين گزارش تا كنون 50 درصد پروژه هاي ساختماني دوبي كه بايد طي سالهاي 2009 تا 2012 تكميل مي شد ، لغو يا با تاخيرهاي بلند مدت روبرو شده است . اين مساله موجب شده تا بسياري از كارگران خارجي از دوبي مهاجرت كنند و به كشورشان بازگردند.

سيمس گفت: به نظر مي رسد سال 2009 سال گذار براي بخش مسكن دوبي خواهد بود . سال 2010 نيز سال ثبات و سال 2011 نيز سال رونق بخش مسكن است.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: