کد خبر: ۱۲۰۷۱
تاریخ انتشار: ۳۰ آبان ۱۳۸۸ - ۱۰:۵۴

در حالیکه یک هفته از مرگ پزشک کهریزک می گذرد ، حرف و حدیث در این باره در رسانه ها به صورت جدی مطرح است .

شفاف : در حالیکه یک هفته از مرگ پزشک کهریزک می گذرد ، حرف و حدیث در این باره در رسانه ها به صورت جدی مطرح است . از یک سو رسانه های معاند خارج از کشور به سوء استفاده از این موضوع علیه نظام پرداخته اند و از سوی دیگر رسانه های داخلی نیز به ارائه تحلیل خود از این ماجرا پرداخته اند .

اما نکته جالب این ماجرا این است که رسانه های خارجی به شدت روی این ماجرا مانور می دهند . حتی در حالیکه بسیاری از مقامات کشورمان اسم این پزشک مرحوم را نشنیده اند ، خبرنگار AP در فیلیپین نیز در کنفرانس خبری منوچهر متکی وزیر امور خارجه کشورمان تلاش می کرد از این موضوع به عنوان موضوعی مهم یاد کند و به گونه ای وانمود می کرد که الان مسئله اصلی ایرانیان این موضوع است .

اما در زمینه این مرگ پر حرف و حدیث ، خبرگزاری آریا که به امیر محبیان چهره معتدل اصولگرا نزدیک است نوشته است :

خبر فوت پزشک بازداشتگاه کهريزک را اولين بار يکي ازسايت هاي اصلاح طلب بر روي خروجي خود قرار داد .رامين پوراندرجاني، پزشک 26 ساله اي که دوران خدمت سربازي خود را در بازداشتگاه کهريزک در جنوب تهران مي گذراند ، سه شنبه هفته پيش درگذشت. اما مرگ اين پزشک جوان که از سوي برخي خودکشي واز سوي برخي ديگرقابل بررسي اعلام شده است از آن جهت مورد توجه محافل خبري قرار گرفته که اين پزشک وظيفه در زمان نا آرامي هاي تهران و هنگام حضور برخي بازداشت شدگان حوادث پس از انتخابات در اين بازداشتگاه به عنوان پزشک حضور داشته است .

در همين رابطه فرمانده نيروي انتظامي با بيان اين كه خودكشي پزشك كهريزك با انگيزه شخصي و به دليل از دست دادن روحيه بوده است، از وجود وصيت‌نامه‌اي در محل مرگ اين فرد خبر داده و تاكيد كرده است كه با نظر قاضي پرونده‌ ممكن است اين وصيت‌نامه منتشر شود.سردار اسماعيل احمدي مقدم اضافه کرده است: ظاهرا اين فرد خودكشي كرده و پزشكي قانوني بايد در رابطه با قطعي بودن اين موضوع گزارش دهد و پس از آن اظهار نظر قطعي كنيم.

وي ادامه داده است : اين فرد به عنوان پزشك در كهريزك مستقر نبوده، بلكه هفته‌اي يكي دو روز در كهريزك حضور پيدا مي‌كرده و در اصل افسر وظيفه بوده است و پس از اين كه از دادسرا براي ارائه پاره‌اي توضيحات براي حوادث اخير كهريزك به آسايشگاه مراجعه كرد، خوابيد كه هم آسايشگاهي‌هايش مشاهده كردند كه وي فوت كرده است، البته وصيت‌نامه‌اي هم نوشته است كه با نظر قاضي پرونده‌ ممكن است اين وصيت‌نامه منتشر شود.

اين فرد از نحوه دادرسي گلايه كرده و عنوان كرده كه تهديد شده‌ كه پنج سال به زندان خواهد رفت.

اما از سوي ديگريك عضو كميسيون بهداشت و درمان مجلس با اشاره به اخبار منتشرشده درباره مرگ يك پزشك بازداشتگاه كهريزك اظهار كرد كه از پزشكي قانوني خواسته‌ شده علت مرگ وي را اعلام كند.

مسعود پزشكيان افزوده است : اين موضوع را در جلسه روز دوشنبه كميسيون بهداشت و درمان مطرح كردم. اين پزشك به شكل شيفتي از سوي نيروي انتظامي در بازداشتگاه كهريزك كار مي‌كرده و از طريق دادگاه و واحدهاي قضايي در حال بررسي علت مرگ وي هستيم.

اين عضو كميسيون بهداشت و درمان هم‌چنين با بيان اين‌كه از پزشكي قانوني خواسته‌ايم با كالبد شكافي وي علت مرگ اين پزشك را اعلام كند، ادامه داد: سكته قلبي با سن و سال اين پزشك جور در نمي‌آيد، به ويژه آن كه هيچ‌گونه سابقه بيماري نداشته است.

در همين رابطه رييس كميته‌ ويژه پيگيري حوادث پس از انتخابات، از ديدارش با رييس سازمان قضايي نيروهاي مسلح در رابطه با مرگ پزشك بازداشتگاه كهريزك خبر داده است .

سروري گفته است : منتظر اين هستيم تا پزشكي قانوني گزارش را ارايه داده و پس از آن قضيه را پيگيري كنيم.

در همين زمينه يک عضو کميسيون امور داخلي شوراهاي مجلس که با خبرنگار پارلماني مهر گفتگو مي کرد

درخصوص بررسي موضوع مرگ پزشک بازداشتگاه کهريزک در جلسه کميسيون امور داخلي نيز گفت: به گفته مسئولان خودکشي علت قطعي مرگ اين پزشک بوده اما دلايل اين اقدام همچنان در دست بررسي است.به گفته اسماعيلي و بر اساس گزارش هاي مسئولان هيچ ارتباطي بين خودکشي پزشک بازداشتگاه کهريزک و حوادث بعد از انتخابات وجود ندارد.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار