کد خبر: ۱۲۲۵
تاریخ انتشار: ۰۸ فروردين ۱۳۸۸ - ۱۳:۳۳

در این میان در برخی کشورهای عربی، برخی خانواده‏ها فرزندان نوررسیده خود را یوزارسیف نام می‏نهند.

اخبار رسیده از برخی کشورهای حاشیه جنوب خلیج‏فارس حاکی است تصاویر مصطفی زمانی هنرپیشه نقش حضرت یوسف و همچنین تصاویر کتایون ریاحی هنرپیشه نقش زلیخا به صورت گسترده نقش زلیخا به صورت گسترده فروخته و عرضه می‎شود.

به گزارش «تابناک»، این تصاویر که شامل تصاویر این بازیگران در سریال حضرت یوسف یا زندگی‏شان است، با چاپ‏های ممتاز و به صورت تلفیقی با پس‏زمینه‏هایی از آثار تاریخی کشور مصر فروخته می‏شود.

در امارات متحده عربی، بحرین، کویت و قطر فروش این عکس‏ها گزارش شده است. برخی جوانان نیز این کشورها به صورت بلوتوث تصاویر این سریال را برای هم ارسال می‏کنند. همچنین برخی استودیوها اقدام به ترجمه عربی بخش‏هایی از این سریال کرده و آن را به فروش می‏رسانند.

جوان شدن زلیخا با معجزه حضرت یوسف، طرفدران این سریال رو دو چندان کرده و بسیاری از جوانان این کشورها که این سریال را دنبال می‏کنند، اعلام می‏دارند تاکنون نمی‏دانستند زیلخا در ماجرای حضرت یوسف جوان شده و با وی ازدواج می‏کند!

در این میان در برخی کشورهای عربی، برخی خانواده‏ها فرزندان نوررسیده خود را یوزارسیف نام می‏نهند.

برخی هنرمندان مصری شاغل در کشورهای عربی نیز از تناقض‏های این سریال انتقاد کرده و در خصوص پوشش مردم مصر اظهار داشته‏اند: در حالی که در نقاشی‏های کاخ فرعون، برهنگی مردم علی‏الخصوص زنان مشهود است، این پوشش موجود در سریال با تاریخ منافات دارد و این سریال با آنکه تلاش کرده خود را از روابط عاشقانه دور سازد، به شدت تحت تاثیر داستان یوسف و زلیخا است و کارگردان با توجه به فضای ضدصهیونیستی در ایران، از ابتدا مشی ضد اسرائیلی‏اش را به دلیل اعمال ناثواب برادران حضرت یوسف، بروز داده است.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار