کد خبر: ۱۲۲۶
تاریخ انتشار: ۰۸ فروردين ۱۳۸۸ - ۱۳:۳۵

درب ستاد باید بر روی این افراد باز باشد و نباید جواب رد به این گونه حمایت‌های مردمی داد. البته ممکن‌است بگوییم که این افراد را جذب ستاد کنیم که این بدترین حالت است‌.

میرحسین موسوی در دیدار با اعضای ستاد انتخاباتی خود گفت: این ستاد اجرایی نیست ، بلکه دفتری گشوده بر امکانات است که جنبه هدایتی و نظارتی دارد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی "کلمه " موسوی در این دیدار اظهار داشت: این ستاد باید مردمی باشد و تا آخر روش مردمی اش را حفظ کند و توجه به این جنبه بسیار مهم است.

وی با اشاره به خاطره ای از دوران نخست وزیری خود، گفت: در دوران نخست وزیری آقایی از کارمندان دولت در خوزستان بود که گزارش‌هایی برای من می‌فرستاد. این گزارش ها از گزارش های استانداری قوی‌تر بودند. ایشان بعد از بیست سال دوباره با من تماس گرفته و گفته‌است که احساس وظیفه‌نموده و می‌خواهد مطالبی را منتقل کند . فرد دیگری گزارشی از موضوع جوانان برای بنده و دیگر دوستان فرستاده که به اندازه کار گروهی قوی ارزش دارد. این آقا انتظاری هم نداشت .

وی تصریح کرد: درب ستاد باید بر روی این افراد باز باشد و نباید جواب رد به این گونه حمایت‌های مردمی داد. البته ممکن‌است بگوییم که این افراد را جذب ستاد کنیم که این بدترین حالت است‌.بنابراین اگر ستاد کارش را تهیه محتوی و نرم افزار اعم از اطلاع‌رسانی یا چیزهایی از این قبیل بداند و رابطه روشن با افراد، گروه‌ها و اقشار برقرارنماید به وظیفه خود خوب عمل کرده‌است.

موسوی با تاکید بر اینکه " ستاد باید مرکز تولید فکر باشد تا بتواند کل تشکیلات را تغذیه کند" افزود: مثلا گروهی را برای تهیه خبرنامه تعیین کنید که به صورت متمرکز و آزادانه بتوانند مسایلی از قبیل گرایشات ، فعالیت‌های سیاسی ، نوع تبلیغات و غیره و ... را بررسی کنند و مطلب بنویسند.

وی درباره امکانات و تجهیزات ستاد انتخاباتی خود تصریح کرد : در این زمینه ممکن است پیشنهادهای وسوسه انگیزی بشود که شما با طراحی یک حد ایده آل برای انجام کار، نیاز خودتان را مشخص کنید. هنگامی که تصمیم قطعی شد به همه بگوئید که این حد از امکانات کفایت می کند . خطوط کلی تا حدی روشن شده است اما باید برای زیر مجموعه شرح و بسط بیشتری داد که به چه نحو کار می خواهد انجام شود.

این کاندیدای انتخابات دهم ریاست جمهوری با اشاره به منابع مالی ستاد انتخاباتی گفت: بخش مالی باید پیش بینی کند که منابع درآمدی از کدام محل است و برای شناخت توانایی ها اقدامات لازم را به عمل آورد . خیلی ها اعلام حمایت مالی می کنند که انگیزه های آنان گوناگون است و باید مواظب بود .

وی موضوع کارگران ، جوانان و خانم ها در ستاد را بسیار مهم عنوان ارزیابی کرد و گفت: باید برنامه ریزی کنیم که چه می توانیم بکنیم نه چه باید کرد. نهادهای سنتی مثل هیات ها ، دسته جات مذهبی و حسینیه ها خیلی مهم هستند.خیلی از راهپیمایی ها را این نهادها سازمان می دادند . این نهادها جنبه های محلی دارند . ستاد یک کارگروه برای نهادهای سنتی درست کند که روی آنها کار نماید . سال های گذشته وزارت ارشاد فهرست این نهادها را در سراسر ایران تهیه کرده بود .

موسوی افزود: موضوع دیگر الگوها و روش های کار است که ستاد باید در این زمینه هم کار کند . به طور مثال بنده در بیانیه گفتم که یک نوشته روی شیشه مغازه می تواند یک تبلیغ خوب باشد نه آنکه بنر یا تبلیغات پر هزینه داشته باشیم .

وی خواستار تعریف و ارائه الگوهای جدید در تبلیغات شد و افزود: باید با خلاقیت و ابتکار این الگوها ارائه و معرفی شود. مردم هم قطعا چیزهایی خودشان اضافه می کنند و کارهای نو و جدیدی درعرصه تبلیغات پیدا می شود که ضعف ها و اسراف های تبلیغات گذشته را نداشته باشد و مردم را هم جذب نماید . در مورد نوشته پشت شیشه مغازه ما باید بگوییم چه شعار و محتوی و چه شکل و فرمی ؟ برای مثال شعار هر ایرانی یک ستاد می تواند شعار محوری باشد . و خود مردم هم شعارهای دیگری ممکن است داشته باشند.

میر حسین موسوی گفت: من همه چیزدان نیستم و براساس محورهایی که گفتم سعی می کنم مطالب را بیان نمایم. اگر چیزهایی که می تواند به من کمک کند به من بگوئید قطعا از آن ها استفاده می کنم ضمن اینکه باید به لایه های ناشناس اجتماعی هم توجه شود .

وی با بیان اینکه ، روزهای انتخابات به سرعت خواهد گذشت و باید با برنامه ریزی از امکانات و فرصت ها استفاده شود ،خاطر نشان کرد: فرصتی که صدا و سیما برای کاندیداها فراهم می کند به تنهایی با همه تبلیغات کاندیداها برابری می کند برای آن برنامه ریزی شود .

وی درباره سفر خود به خوزستان نیز گفت: نباید از این سفر معنوی که مردم برای تجدید عهد با ارزش آفرینان به مناطق جنگی سفر می کنند استفاده تبلیغاتی کرد. این امر با اخلاقیات من سازگار نیست.

اصلا آمیختگی این موضوع با انتخابات خودش ضد تبلیغ است . من مایلم همینطور سفر معمول به خوزستان یا ایلام داشته باشم ، زیرا ایلام در دوران دفاع مقدس خیلی پایداری کرد و مدیران خیلی فداکاری هم آنجا بودند . البته باز هم دوستان چنانچه پیشنهادات و نظری دارند بدهند تا بیشتر بررسی شود .


وی درباره پیام خود به جامعه گفت: فکر می کنم چارچوب پیام منتقل شده است ، ولی هنوز باید کار شود تا محتوای پیام باز و موضوع برای مردم روشن شود . درباره اسلام ناب محمدی ( ص) به جمله ای از حضرت امام (ره) برخورد کردم که خیلی مهم است. امام(ره) می فرمایند اصول اسلام ناب محمدی (ص) را باید حوزه و دانشگاه به بسیج یاد بدهد . یعنی اسلام ناب را باید آموزش داد و این کار راهم حوزه و هم دانشگاه باید بکند . اگر بتوانیم اینها را بشکافیم خیلی خوب است.

وی تصریح کرد: رای بیاید یا نیاید خیلی مهم نیست . هر کسی که می خواهد بیاید رئیس جمهور بشود باید یک نگاه ملی داشته باشد . متاسفانه بوده است کسانی که می آیند، در مسند قرار می گیرند، خودشان را ملت فرض می کنند و بقیه را کنار می گذارند .

موسوی با اشاره به دلیل انتخاب جنوب شهر برای سخنرانی و لزوم توجه به قشر محروم گفت: این انتخاب به دلیل غفلت ما از این قشر است . آموزه های پیامبر(ص) و روش های آن بزرگوار اینطور بوده است. پیامبر فرمودند: همیشه همنشین فقرا باشید . گرچه خوب است به من تذکرداده شود که قشرهای دیگر یادم نرود . ولی باید بگویم که ما با قشر مرفه بی درد کارنداریم و اقشار تاثیر گذار و توانمند را باید فعال کنیم و در صحنه نگه داریم . و رویکرد توانمند سازی اقشار محروم را وجهه همت خودمان بسازیم . اگر تعادل درشعارها و روش ها نداشته باشیم قطبی کردن جامعه مصیبت بار می شود . همه باید از نیروهای مولد -تولید ملی و بخش خصوصی فعال و خلاق حمایت بکنیم.

وی تصریح کرد: نظام باید از ثروت های مشروع کمال استفاده را به عمل آورد و از آن حمایت کند ولی باید هویت اصلی اش حمایت از محرومان و مستضعفان باشد .

رئیس فرهنگستان هنر با تاکید بر لزوم حمایت از تولید کنندگان گفت: درصنایع داخلی باید راه حل ها را ازمیان همین ها جستجو کرد . راه حل های اقتصادی را برای مردم بازگو کنیم .

وی خاطرنشان کرد: درگذر از بحران همه مردم باید کمک کنند . لازم است دولت یک ریاضتی را بر خودش هموار کند ولی مردم هم باید همکاری نمایند . الان متاسفانه طوری شده که الودگی اقتصادی با زندگی میلیونها نفر از مردم آمیخته شده و با سرنوشت آنها گره خورده است . مثلا قاچاق که در دوران دفاع مقدس فقط بخش کوچکی از جامعه آن هم ساحل نشینان را در برمی گرفت اکنون قشر وسیعی از جامعه به آن مبتلا شده اند و شما اگر بخواهید راه حل بدهید و موضوع را حل کنید باید با میلیونها نفر برخورد نمایید . همین مسئله دشواری راه را نشان می دهد.

موسوی خاطر نشان کرد: آلودگی در بدنه اقتصاد رسوخ کرده است . حتی اگر بخواهد هر دولتی که سرکار می آید خصوصی سازی را انجام دهد مشکلات عظیمی پیش رو دارد یعنی اگرخصوصی سازی نکند یک سری مشکلات دارد واگر بخواهد اقدام کند یک سری مشکلات دیگر دارد . »

وی با اشاره به شعارهایی مطرح در زمان انتخابات گفت: باید بتوان به این شعارها عمل کرد.

وی در مورد موضوع جوانان نیز گفت : در مورد جوانان یک بار هم چند ماه پیش مطرح کردم که باید با کار فرهنگی که مقوله بسیار پیچیده ای است،عمل شود . با روش های آمرانه پاسخ نمی دهد . تاکنون راه حل های آمرانه غلط بوده و مشکلاتی را درست کرده است . ما باید بتوانیم در سطح ملی ، جامعه خودمان را از نظر فرهنگی متعادل بکنیم که دولت بعدی باید بتواند بین جامعه آشتی برقرار کند و روش هایی که منتج به نتیجه می شود را برگزیند . انشاالله شما برای خدا کارمی کنید . از خداوند موفقیت شما را خواستارم .
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: