کد خبر: ۱۲۴۲
تاریخ انتشار: ۰۸ فروردين ۱۳۸۸ - ۱۵:۳۷

يوناني‌ها قول پيگيري استرداد علي عياشي را دادند.

دادستان كل كشور با اشاره به شركت خود در اجلاس دادستان‌هاي كل جهان در روماني،گفت: در مذاكراتي كه با مقامات قضايي يوناني داشتيم، دادستان يونان قول پيگيري و استرداد علي عياشي را به ما داد.

به گزارش فارس آيت الله قربانعلي دري نجف آبادي دادستان كل كشور در نشستي خبري با رسانه‌ها دستاوردها و اهداف سفر خود به اجلاس دادستانها كل جهان در روماني را تشريح كرد.

وي با اشاره به اينكه در اجلاس دادستانها كل جهان كه در بخارست پايتخت روماني در 5 و6 فروردين برگزار شد بيش از 140 كشور جهان شركت داشتند، افزود: در اين اجلاس سازمانها مردم نهاد و اتحاديه‌هاي دادستانها حضور فعال داشتند و قرار شد اجلاس بعدي در سال 2011 در شيلي برگزار شود كه اميدواريم با رايزني‌هايي كه انجام داديم اجلاس پنجم درسال 2013 در تهران تشكيل شود.

دري نجف آبادي در ادامه به مباحث مطرح شده در اين اجلاس اشاره كرد و اظهار داشت: استقلال دادستانها در رسيدگي به پرونده‌ها، عدم تاثير‌پذيري از مسائل داخلي و بيروني، استقلال دادسراها و دادستانها، مبارزه با جرايم سازمان يافته و نيز همكاري بين المللي در اين مورد و استفاده از تجربيات يكديگر از مسائلي بود كه در اين اجلاس دنبال شد.

وي با اشاره به موضوع سخنراني‌هاي خود در اجلاس روماني، تصريح كرد: سخنراني اول من درباره عدالت و استقلال دادسراها و عوامل دروني و بيروني در عرصه بين‌المللي و نيز سخنراني دوم من به جرايم سازمان يافته و وظايف ملتها و دولتها در برابر جرايم سازمان يافته ملي، فراملي و بين‌المللي اختصاص يافت كه البته مورد توجه قضاوت ديگر هم قرار گرفت.

دادستان كل كشور به ملاقاتها و رايزني هاي خود در اين اجلاس اشاره كرد و گفت: با بيش از 20نفر از دادستانها از اتحاديه اروپا و كشورهايي نظير تركيه، يونان، سوريه، قطر، بحرين، كويت، عربستان ملاقات و در خصوص مسائل دوجانبه به خصوص در حوزه قضايي گفتگو كرديم.

وي تصريح كرد: با مقامات يوناني در خصوص مسائل دو جانبه، بين المللي، داخلي و منطقه اي بحث و تبادل نظر صورت گرفت.

دري نجف آبادي ادامه داد: در رايزني هاي صورت گرفته با كشورهاي اروپايي و هم جوار به مسئله مواد مخدر، پيشگيري از توليد آن و نيز همكاري دوجانبه و تروريسم تأكيد كرديم چراكه انتظار داشتيم كشورهاي اروپايي به برخورد دوگانه با اين مسائل حسياسيت بيشتري نشان دهند.

وي با تأكيد بر اينكه درباره برخي پرونده‌هاي خاص با يونان بحث كرديم افزود: استرداد علي عياشي و نيز انتظارمان را از سازمان ملل و اتحاديه اروپا در اين زمينه را به آنها منتقل كرديم .
اين مقام عالي قضايي تأكيد كرد: برخي از اسناد و مدارك مربوط به عياشي را در اختيار مقامات يونان قرار داديم كه دادستان يونان قول پيگيري استرداد علي عياشي را به ما داد.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: