کد خبر: ۱۲۴۷۶۱
تاریخ انتشار: ۲۳ تير ۱۳۹۱ - ۰۹:۴۵
قطعی‌های مکرر و کاهش بیش از اندازه سرعت اینترنت در استان بوشهر کاربران را با مشکلاتی مواجه کرده است.
 مهر: قطعی‌های مکرر و کاهش بیش از اندازه سرعت اینترنت در استان بوشهر کاربران را با مشکلاتی مواجه کرده است.

در روزهای اخیر کاربران اینترنت در استان بوشهر با مشکلات بسیاری زیادی برای برقراری ارتباط خود موجه بودند و شاهد کندی بیش از حد سرعت اینترنت و همچنین قطعی‌های مکرر در اینترنت بودیم که کار را برای افراد و سازمان‌هایی که انجام کارهای  روزمره آنها نیازمند اتصاد به اینترنت بود را با مشکل مواجه می‌کرد.

قطعی اینترنت در ساعات مختلف روز باعث شد تا کاربران به هیچ وجه نتوانند برای انجام کارهای خود روی شبکه جهانی اینترنت حساب باز کنند و برخی از مشاغلی که با اینترنت سر و کار داشتند به حالت نیمه‌تعطیل تبدیل شدند.

گروه‌های مختلفی از اختلال در اینترنت رنج می‌بردند که اصحاب رسانه و خبرنگاران به‌ویژه خبرنگاران رسانه‌های سایبر نیز از گروه‌هایی بودند که از این موضوع رنج می‌بردند و قطعی اینترنت کار و پیشه آنها را با مشکل موجه کرده بود.

اشکال در تجهیزات شرکت ارتباطات زیرساخت

مدیر کل شرکت مخابرات استان بوشهر در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: قطعی و کندی سرعت اینترنت در یکی دو روز گذشته مربوط به مشکل پیش آمده در تجهیزات شرکت ارتباطات زیر ساخت بوده است.

عبدالحسسین افتخاری ضمن تایید کندی و قطعی اینترنت در یکی دو روز گذشته، اضافه کرد: شب گذشته بخشی از تجهیزات زیر ساخت در مرکز PC با مشکل مواجه شده بود.

رفع اشکالات و برقراری ارتباط

وی با اشاره به اینکه شرکت مخابرات، پهنای باند اینترنت خود را از زیر ساخت خریداری می کند، گفت: در شب گذشته یکی از تجهیزات فنی زیر ساخت مرکز PC ( که وابسطه به شبکه زیر ساخت است) با مشکل مواجه شده بود که با پیگیری همکاران ما در مخابرات استان و همچنین با تلاش مجموعه همکاران زیر ساخت در تهران و استان، این مشکل برطرف شد.

مدیر کل شرکت مخابرات استان بوشهر در ارتباط با برنامه‌های آینده شرکت مخابرات، به خرید پهنای باند گسترده اشاره کرد و خاطرنشان کرد: وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات در حال اجرای شبکه فیبر کشوری است که به شکل مسیرهای متعدد برای استان‌های مختلف و با ضریب اطمینان بالاتری بتواند خدمات مورد نیاز مردم را ارائه دهد.

با اجرای شبکه فیبر نوری در کل کشور قطعی اینترنت نخواهیم داشت

وی با اشاره به در حال اجرا بودن شبکه فیبر نوری کشوری در کل ایران، گفت: با کامل شدن این طرح انشاءالله مشکلات کنونی مرتفع می‌شود و ارتباط مطمئن و قابل توجهی به مردم ارائه خواهد شد.

افتخاری ادامه داد: مسیرهای متعدد فیبر نوری از استان‌های مختلف به استان بوشهر باعث می‌شود در صورت قطع شدن هرکدام از خطوط، مسیر دیگری جایگزین آن می‌شود و به عبارتی موضوع قطعی اینترنت برطرف  خواهد شد.

وی با اشاره به این موضوع که زیرساخت، یکی از شرکت‌های زیر مجموعه وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات است، تاکید کرد: این شرکت در حال پیگیری و اجرایی کردن این طرح در کوتاه ترین زمان برای رفع مشکلات موجود و به عبارتی ارائه خدمات بهتر به مردم است.
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید
نام:
ایمیل:
* نظر:
چند رسانه ای صفحه خبر