کد خبر: ۱۲۵۳
تاریخ انتشار: ۰۹ فروردين ۱۳۸۸ - ۱۳:۵۱

رضایی اخیرا طی بیانیه ای از همراهی خود با تعدادی از دوستانش خبر داده است که در حال مذاکره برای تشکیل یک دولت ائتلافی هستند. رضایی ابراز امیدواری کرده است تا بتواند در هفته‌های آینده تشکیل چنین دولتی را اعلام کند.

محسن رضایی در صورت عدم تشکیل دولت ائتلافی، برای انتخابات اتی کاندیدا می شود.

رضا طلایی نیک دبیرکل حزب توسعه و عدالت در گفت و گو با خبرآنلاین، با اشاره به تلاش های محسن رضایی برای تشکیل دولت ائتلافی تا پیش از انتخابات ریاست جمهوری دهم، اعلام کرد: چنانچه این تلاش ها تا پیش از انتخابات آتی به ثمر ننشیند، رضایی کاندیدا خواهد شد تا تشکیل دولت ائتلافی در مراحل دوم و سوم، پیگیری کند.

اشاره وی به سه راه برای شکل گیری دولت ائتلافی بود. در نوع اول، قبل از انتخابات کاندیداهای همفکر می‌توانند به یک برنامه مشترک برسند و بیایند برنامه‌هایشان را در جمع 30 نفر ارائه دهند که یک نفر در آخر به عنوان نامزد معرفی می‌شود که این فرد بر اساس برنامه قوی، تیم قوی و گفتمان سازنده‌تری که سایرین هم در دولت او حضور دارند اداره کشور را به دست می‌گیرد. نحوه دوم ائتلاف در انتخابات مرحله دوم است که در انتخابات نهایی این افراد با فرد راه یافته به مرحله نهایی به توافق می رسند. مرحله سوم بعد از انتخابات نهایی است به این صورت که فردی که این را قبول دارد بلافاصله بعد از انتخابات دولت ائتلافی را قبول می کند. از نگاه رضایی و حامیانش، تاثیر گذاری دولت ائتلافی و احتمال شکل گیری اش در مراحل دوم و سوم بسیار ضعیفتر از نوع اول است.

این ترتیب به گفته طلایی نیک، رضایی در صورت عدم تشکیل دولت ائتلافی در محله اول کاندیدا می شود تا تشکیل چنین دولتی را در مراحل دوم یا سوم، یعنی در میانه دو مرحله اول و دوم انتخابات و همچنین پس از اتمام انتخابات ریاست جمهوری دهم، پیگیری کند.

وی افزود: آقای رضایی به طور شفاف و قاطع به جمع بندی مشارکت کنندگان در دولت ائتلافی متعهد است و بر مبنای اعتقاد به دولت ائتلافی تا کنون نامزدی خود را نهایی نکرده است تا بر اساس نتایج تصمیم جمعی در تشکیل دولت ائتلافی عمل کند.

این در حالی است که رضایی اخیرا طی بیانیه ای از همراهی خود با تعدادی از دوستانش خبر داده است که در حال مذاکره برای تشکیل یک دولت ائتلافی هستند. رضایی ابراز امیدواری کرده است تا بتواند در هفته‌های آینده تشکیل چنین دولتی را اعلام کند.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: