کد خبر: ۱۲۷۹
تاریخ انتشار: ۱۱ فروردين ۱۳۸۸ - ۰۳:۳۸

سفر تبليغاتي خاتمي به استان‌هاي جنوبي موجب شد تا موسوي زودتر از موعد كانديداتوري خود را اعلام كند در حاليكه قرار بود ميرحسين بعد از تعطيلات نوروز كانديداتوري خود را علني كند.

مدير مسئول روزنامه اعتماد ملي گفت: در حال حاضر هم كروبي و هم ميرحسين از خاتمي دلخور هستند.

به گزارش فارس، محمد‌جواد حق‌شناس در ديدار با اعضاي ستاد كروبي و برخي از اصلاح طلبان استان بوشهر اظهار داشت: خاتمي با گفتن "يا من يا ميرحسين " موجبات دلخوري هر دوي اين بزرگواران را فراهم كرد، از طرفي از نظر كروبي، خلاصه شدن اصلاحات بين خاتمي و ميرحسين كار درستي نبود و از طرف ديگر، طرفداران مير‌حسين موسوي نيز اين سخن را به دليل اينكه آمدن مير حسين را منوط به نيامدن خاتمي مي‌كرد، نپسنديدند.

وي افزود: سفر تبليغاتي خاتمي به استان‌هاي جنوبي موجب شد تا موسوي زودتر از موعد كانديداتوري خود را اعلام كند در حاليكه قرار بود ميرحسين بعد از تعطيلات نوروز كانديداتوري خود را علني كند.

مدير مسئول روزنامه اعتماد ملي ادامه داد: طرفداران احمدي نژاد از آمدن خاتمي بيشتر از اصلاح‌طلبان خوشحال شدند، چرا كه ديگر نگران اجماع اصولگرايان بر روي كانديد خود نبودند.

حق‌شناس اضافه كرد: حساسيتي كه بر روي خاتمي بود بر روي ميرحسين وجود ندارد و به نظر مي‌رسد در رعايت خط قرمزها بين طرفداران خاتمي و مير حسين تفاوت‌هاي زيادي وجود دارد.

وي در بخش ديگري از سخنانش خاطر نشان كرد: كروبي نسبت به خاتمي در برابر مشكلات پيش‌روي اصلاح‌طلبان، قاطعيت بيشتري از خود نشان مي‌داد كه دفاع از كرباسچي، عبدي و لقمانيان گوشه‌اي از قاطعيت كروبي را نشان مي‌دهد.

مدير مسئول روزنامه اعتماد ملي افزود: موقعي كه لقمانيان را بازداشت كردند، كروبي دست به ريسك بزرگي زد و گفت " تا زماني كه لقمانيان آزاد نشود به مجلس نمي‌آيم " كه اين ريسك مي‌توانست به اعتبار و منزلت ايشان ضربه بزرگي بزند، اما كروبي با شجاعت اين ريسك را پذيرفت و نتيجه هم گرفت.

حق‌شناس ادامه داد: پيش‌بيني مي‌شود يك كانديداي اصولگراي ديگر نيز وارد صحنه رقابت‌ها شود و انتخابات آينده با تركيب كروبي، موسوي، احمدي‌نژاد و يك اصولگراي مطرح ديگر برگزار شود و احتمال اينكه انتخابات به دور دوم كشيده شود نيز بسيار زياد است.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: