کد خبر: ۱۲۸۷۵۲
تاریخ انتشار: ۰۹ مرداد ۱۳۹۱ - ۰۹:۴۸

محمد بیداریان می گوید: ركورد شنای ایران متعلق به سه سال پیش است که در حین برگزاری مسابقات جهانی شنا در سال 2009 در رم بدست آمد. من یک سال است که به صورت فشرده برای موفقیت در المپیک تلاش کرده ام و تمرینات سختی را پشت سر گذاشته ام و امیدوارم بتوانم این رکورد را جابه جا کنم.

 عصر ایران: تنها نماینده شنای ایران در المپیک 2012، که بر اساس ضوابط فدراسیون جهانی شنا و با سهمیه اعطایی، وایلد کارت، جواز حضور در رقابتهای شنای المپیک لندن را به دست آورده است، تنها شناگر ایرانی است که در لندن برای کشورمان به آب خواهد زد.

شناگر 24 ساله تیم ملی و ششمین المپیکی شنای ایران روز 10 مرداد ماه در ماده 100 متر آزاد در ورزشگاه مرکزی 'آکواتیس'، محل برگزاری رقابتهای شنای المپیک لندن به مصاف حریفان جهانی خود خواهد رفت.

او که از توان جسمی و روحیه بالایی برای شرکت در بازیهای المپیک تابستانی لندن برخوردار است، پیش از اعزام  به لندن در مورد شرایطش به عصر ایران گفت: « از شرایط جسمی و روحی خوبی برخوردارم و مشکل خاصی ندارم. امیدوارم بتوانم در لندن بهترین نتیجه را بگیرم و دست پر به ایران بازگردم.»

بیداریان  که پس از پشت سر گذاشتن مصدوميتش، طی شش ماه گذشته روند رو به رشدی را طی کرده، حالا امیدوار است در المپیک لندن بتواند رکورد ملی خود را بهبود ببخشد .او در طول یک ماه گذشته تمرینات منظمی را زیر نظر یورگ وویت سرمربی آلمانی تیم ملی شنا داشته است و از این جهت امید زیادی برای جابه جا کردن رکورد ملی خود در لندن دارد.

وی در این باره می گوید: « ركورد شنای ایران متعلق به سه سال پیش است که  در حین برگزاری مسابقات جهانی شنا در سال 2009 در رم بدست آمد و بعد از آن در این 3 سال اتفاقی خاصی در این رشته نیفتاده است. من یک سال است که به صورت فشرده برای موفقیت در المپیک تلاش کرده ام و تمرینات سختی را پشت سر گذاشته ام و امیدوارم بتوانم این رکورد را جابه جا کنم و با کاهش آن، رکورد ملی رشته 100 متر آزاد  را به دست آورم .»

او در ادامه افزود : « ‌متاسفانه در دوره‌ های گذشته بازی های المپیك، نمایندگان شنای ایران نتوانستند ركورد ملی خود را بهبود دهند و به همین دلیل می خواهم با ارتقای ركورد در المپیك لندن، انتظارات مسوولان ورزشی را برآورده كنم.»

محمد بیداریان پدیده شنای ایران در سال‌های پایانی دهه ۹۰، در رقابتهای جایزه بزرگ دبی،  در ماده ۱۰۰ متر آزاد با زمان ۵۱ ثانیه و ۴۷ صدم ثانیه به عنوان نخست و مدال طلای رقابتها دست یافت و نظر خیلی از کارشناسان را به خود جلب کرد. اما آسیب دیدگی او از ناحیه زانو موجب شد تا سیر صعودی پیشرفت وی در آغاز سال ۹۱ متوقف شود و بهترین شناگر ایران نتواند در مسابقات انتخابی المپیك در مالزی و تركیه كارنامه خوبی داشته باشد و سهمیه المپیك را بدست آورد.

 بر این اساس او به عنوان تنها نماینده شنای ایران با وایلد کارت اعطایی در لندن حاضر می شود.
قرار است بيداريان در روز چهارم از رقابتهای شنای المپیک به مصاف حریفان جهانی خود برود که بی شک این مصاف سختی برای شناگر المپیکی ایران خواهد بود. اما اینطور به نظر می رسد که تنها نماینده شنای ایران در المپیک، پس از پشت سر گذاشتن مصدومیتش به شرایط ایده آلی رسیده و نگرانی از بابت حضور در میان شناگران بزرگ جهان ندارد.

 او با بیان اینکه فقط اسم المپیک بزرگ است، ادعا می کند که هیچگونه استرسی برای شرکت در بزرگترین رویداد ورزشی جهان ندارد: « به نظر من اسم المپیک است که آن را بزرگ و ترسناک می کند و گر نه المپیک آنقدرها هم ترسناک نیست و من امیدوارم بتوانم طلسم این اسم را بشکنم. به هر حال حضور در المپیک افتخار بزرگ و آرزوی هر ورزشکاری است و موفقیت در این رقابتها نیاز به آمادگی روحی روانی بالایی دارد و در حال حاضر با بهترین شرایط آمادگی راهی المپیک می شوم و امیدوارم بتوانم نماینده شایسته ای برای شنای ایران در المپیک لندن باشم. »

برنده مدال طلای مسابقات بین المللی شنای جایزه بزرگ امارات متحده عربی که به گفته خودش آشنایی نسبی از حریفانش در المپیک لندن دارد پیش بینی می کند امسال نیز چون دوره قبل شناگران چینی سکوی اول رقابتها را از آن خود خواهند کرد: « من نسبت به حریفان آسیایی شناخت دارم اما بقیه رقبایم را در حد اسم می شناسم. اما پیش بینی ام از شنای المپیک این است که باز هم چینی ها اول می شوند. در المپیک پکن، چینی ها می گفتند ما اول می شویم و شدند، به نظرم امسال باز هم آنها بیشترین مدال را کسب می کنند.»
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: