کد خبر: ۱۲۹
تاریخ انتشار: ۲۷ بهمن ۱۳۸۷ - ۲۲:۰۷

محصولي با اشاره به نامه اخير رئيس جمهور به وزير كشور افزود: در برخورد با مسائل فرهنگي جامعه آنچه مورد نظر رئيس جمهور است استفاده از روش‌هاي ضابطه مند با ترجيح اقدامات فرهنگي در جامعه است.

وزير كشور گفت: در برخورد با مسائل فرهنگي جامعه آنچه مورد نظر رئيس جمهور است استفاده از روش‌هاي ضابطه‌مند با ترجيح اقدامات فرهنگي است.

به گزارش پايگاه اطلاع رساني وزارت كشور، صادق محصولي وزير كشور در اولين جلسه ستاد صيانت از حريم امنيت عمومي و حقوق شهروندان كه صبح امروز به رياست وي برگزار شد، با اشاره به دستور رئيس جمهور در تاريخ 21 آذرماه مبني بر تشكيل ستاد صيانت از حريم امنيت عمومي و حقوق شهروندان گفت: پس از اين دستور، 9 جلسه تخصصي و فرعي تشكيل شده است تا مقدمات اين جلسه فراهم شود.

محصولي با اشاره به نامه اخير رئيس جمهور به وزير كشور افزود: در برخورد با مسائل فرهنگي جامعه آنچه مورد نظر رئيس جمهور است استفاده از روش‌هاي ضابطه مند با ترجيح اقدامات فرهنگي در جامعه است.

وي با اشاره به اهداف فرهنگي و اجتماعي كه در چشم انداز 20 ساله و برنامه پنجم توسعه مطرح شده است، افزود: مصوبات اين ستاد نيز براي استفاده از شيوه هاي مناسب فرهنگي و تنظيم رابطه كريمانه و محبت آميز ميان مجريان و عموم مردم و رسيدن به همان اهداف فرهنگي و جامعه سالم است كه در اين دو برنامه و رهنمودهاي مقام معظم رهبري آمده است.

در ادامه جلسه افشار دبير ستاد صيانت از حريم امنيت عمومي و حقوق شهروندان نيز گزارشي از اقدامات بعمل آمده به حاضران ارائه كرد.

وي گفت: پس از دستور آذرماه رئيس جمهور و انتصاب معاونت فرهنگي، اجتماعي و شوراهاي وزارت كشور به دبيري ستاد با 18 نفر از مسئولان دستگاه هاي فرهنگي و اجرايي كشور و صاحبنظران امور فرهنگي و اجتماعي جلسات جداگانه و سه پيش جلسه با معاونان اعضا ستاد صيانت برگزار كرديم كه تشكيل 3 كارگروه در زمينه هاي امور فرهنگي و امنيت رواني، امنيت عمومي، نظارت بر رعايت حقوق شهروندان در دستور كار قرار گرفته است .

در ادامه جلسه نيز حاضران متشكل از وزراي كشور، فرهنگ و ارشاد اسلامي، آموزش و پرورش، رئيس سازمان ملي جوانان، فرماندهان نيروي مقاومت بسيج و نيروي انتظامي، مشاور ارشد و مشاور فرهنگي رئيس جمهور و اساتيد حوزه و دانشگاه به بيان نظرات و ديدگاههاي خود پرداختند و سپس جلسه وارد دستور شد و وظايف ستاد صيانت از حريم امنيت عمومي و حقوق شهروندان به تصويب رسيد.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: