کد خبر: ۱۲۹۱
تاریخ انتشار: ۱۱ فروردين ۱۳۸۸ - ۱۶:۰۰

سران عرب همچنین با حمایت از همبستگی خود با سودان مخالفت خود با حکم دیوان کیفری بین المللی علیه عمر البشیر را اعلام کردند.

سران عرب دراین بیانیه با محکوم کردن تجاوزگری اسرائیل تاکید کردند : اسرائیل باید هرچه سریعتر با توقف تجاوزگری ها برضد مردم فلسطین ، همه گذرگاه های غزه را باز کند.

به گزارش واحد مرکزی خبر ،همچنین در این بیانیه با حمایت از مقاومت قهرمانانه ملت فلسطین در برابر تجاوزگری ظالمانه رژیم صهیونیستی در غزه آمده است : سران عرب تثبیت آتش بس و رفع محاصره ظالمانه غزه ، بازگشایی گذرگاه ها ، معرفی نظامیان رژیم صهیونیستی به عنوان جنایتکار جنگی و واگذاری آنها به دادگاه های بین المللی را خواستارند.

سران عرب همچنین با حمایت از همبستگی خود با سودان مخالفت خود با حکم دیوان کیفری بین المللی علیه عمر البشیر را اعلام کردند.

بشار اسد رئیس جمهور سوریه در نشست دوحه گفت : طرح صلح عربی که رژیم صهیونیستی آن را ارائه کرده است تنها تاکتیکی برای سرپوش گذاشتن بر جنایات این رژیم در فلسطین است.

رئیس جمهور لبنان هم بر وحدت اعراب در مقابل رژیم صهیونیستی تاکید کرد .

میشل سلیمان با انتقاد از اینکه تاکنون پیشرفت عمده و قابل ذکری در جهت احقاق و تامین حقوق ملت فلسطین حاصل نشده است ، گفت : با توجه به تهدیدات اسرائیل آشتی بین کشورهای عربی یک نیاز مبرم به شمار می رود .

بان کی مون ، دبیرکل سازمان ملل متحد ، هم بار دیگر پایان محاصره غزه و ساخت شهرک های صهیونیست نشین در بیت المقدس را خواستار شد .

براساس این گزارش ، امیر قطر در نشست پایانی بیست و یکمین اجلاس سران کشورهای عرب در دوحه اعلام کرد، اجلاس بعد در بغداد برگزار خواهد شد.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: