کد خبر: ۱۲۹۲
تاریخ انتشار: ۱۱ فروردين ۱۳۸۸ - ۱۷:۳۶

پربيننده‌ترين موزه قاره آسيا نيز كه در رده‌بندي پربيننده‌ترين موزه‌هاي جهان در سال ‌٢٠٠٨ در رده سيزدهم قرار گرفته است موزه ملي توكيو است

براساس آمارها، در سال گذشته موزه لوور پربيننده‌ترين موزه جهان و موزه ملي توكيو نيز پربيننده‌ترين موزه قاره آسيا بوده است.

به گزارش ايسنا، براساس آمارهاي ارائه شده از سوي مسوولان موزه مشهور لوور شهر پاريس و همچنين نظرسنجي‌هاي انجام شده توسط چندين روزنامه هنري، موزه لوور با ميزباني از ‌٥/٨ ميليون بازديد كننده در سال ‌٢٠٠٨ عنوان پربيننده‌ترين موزه جهان را به خود اختصاص داده است. اين در حالي است كه موزه بريتانيا نيز با ميزباني از نزديك به شش ميليون بازديد كننده در رتبه دوم رده‌بندي پربيننده‌ترين موزه‌هاي جهان قرار گرفته است.

براساس همين رده‌بندي، گالري ملي واشينگتن، موزه هنرهاي مدرن لندن، موزه متروپليتن نيويورك و موزه واتيكان در رده‌هاي سوم تا ششم اين نظرسنجي قرار دارند.

از سوي ديگر، پربيننده‌ترين موزه قاره آسيا نيز كه در رده‌بندي پربيننده‌ترين موزه‌هاي جهان در سال ‌٢٠٠٨ در رده سيزدهم قرار گرفته است موزه ملي توكيو است كه در سال گذشته ميلادي ميزبان ‌٥/٢ ميليون بازديد كننده بوده است.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: