کد خبر: ۱۲۹۷
تاریخ انتشار: ۱۲ فروردين ۱۳۸۸ - ۱۵:۲۸

با توجه به خروج شهروندان از منازل خود، براي حضور در دامن طبيعت، براساس دستوالعمل و هماهنگي ناجا هرگونه جابه جايي و حمل اثاثيه و اسباب منزل ممنوع است و به شهروندان نيز توصيه مي‌كنيم تا اشياي گران قيمت خود را در منزل نگهداري نكنند و پيش از خروج از منزل از بسته بودن درب‌ها، پنجره‌ها و ساير ورودي‌ها اطمينان لازم را حاصل كنند.

حميدرضا خاكباز پيش از ظهر امروز در جمع خبرنگاران بيان داشت: در 13 فروردين كه به نام روز طبيعت نامگذاري شده، برابر آداب و سنن ايرانيان، شهروندان عزيز براي تفريح و استفاده از طبيعت از منازل خود خارج و به اماكن تفريحي و زيارتي، باغات اطراف شهرها، پارك ها و روستاهاي اطراف شهر مي‌روند.

به گزارش فارس، وي ادامه داد: با توجه به خروج شهروندان از منازل خود، براي حضور در دامن طبيعت، براساس دستوالعمل و هماهنگي ناجا هرگونه جابه جايي و حمل اثاثيه و اسباب منزل ممنوع است و به شهروندان نيز توصيه مي‌كنيم تا اشياي گران قيمت خود را در منزل نگهداري نكنند و پيش از خروج از منزل از بسته بودن درب‌ها، پنجره‌ها و ساير ورودي‌ها اطمينان لازم را حاصل كنند.

معاون اجتماعي فرمانده انتظامي استان قزوين اضافه كرد: در ضمن به خانواده‌ها يادآور مي‌شويم كه در روز طبيعت كودكان خود را به همراه زيورآلات و طلاجات به بيرون نبرند، زيرا اين كار زمينه سوء استفاده براي افراد سودجو و يا سارقان فراهم مي‌كند.

وي با اشاره به مقررات راهنمايي و رانندگي اظهار داشت: در اين روز به علت افزايش مسافرت‌هاي درون و برون شهري، احتمال تصادفات و كندي عبور و مرور متصور است، بنابراين مأموران پليس راه و راهنمايي و رانندگي مصمم هستند با تمام امكانات و تجهيزات و توان پرسنلي و خودرويي ضمن برخورد جدي به صورت محسوس و غيرمحسوس با تخلفات حادثه‌آفرين، خطرساز و متجاوزان به حقوق ديگران سفر بي خطري را براي مسافران مهيا كنند.

خاكباز تصريح كرد: قبل از حركت از سلامت وسيله خود اطمينان، مدراك رانندگي شامل كارت خودرو، گواهينامه رانندگي و غيره را همراه خود داشته باشيد و همچنين رعايت فاصله طولي و سرعت مناسب با ديگر خودروها بهترين راه براي پيشگيري از بروز تصادفات رانندگي است.

وي ادامه داد: از در آغوش گرفتن فرزندان خود در هنگام رانندگي پرهيز كنيد.

معاون اجتماعي فرمانده انتظامي استان قزوين اعلام كرد: در روز 13 فروردين از گذاشتن سبزه سفره هفت سين بر روي كاپوت جلو و يا عقب و سقف وسيله نقليه خودداري كنيد، زيرا با كوچك‌ترين ضربه از روي خودرو سقوط كرده و وسيله نقليه پشت سر اقدام به عكس‌العمل و ترمز ناگهاني خودروهاي بعدي حادثه‌اي را به دنبال خواهد داشت.

وي تأكيد كرد: در صورت بروز تصادف منجر به خسارت اگر وسيله نقليه‌ها قابل حركت بودند، بدون درنگ وسيله را به سمت راست هدايت و باعث ترافيك و راهبندان نشويد و در صورت بروز حوادث منجر به جرح، ضمن حفظ صحنه و كمك به مجروحان و ايمن‌سازي محل حادثه با پليس تماس بگيريد تا مأموران پليس راه و راهنمائي و رانندگي به كار شما رسيدگي كنند.

خاكباز خاطرنشان كرد: در هنگام حضور در طبيعت به خطراتي چون سقوط از ارتفاع، سقوط در رودخانه، مواجهه با حيوانات سمي يا وحشي و ريزش كوه توجه داشته باشيد.

وي اظهار داشت: با توجه به اعلام قبلي، پليس راه از تردد موتورسواران در محورهاي اصلي جلوگيري مي‌كند و ترد موتورسيكلت‌ها در ساير محورها نيز تنها با داشتن كلاه ايمني امكان‌پذير است، همچنين رانندگان كاميون‌ها و وانت بارها از سوار كردن مسافر در عقب اتاق بار خوداري كنند تا مشكلات بعدي پيش نيايد كه در صورت مشاهده، مأموران پليس راه با آنها برخورد و سرنشينان را پياده خواهند كرد.

معاون اجتماعي فرمانده انتظامي استان قزوين افزود: به دليل افزايش تردد در اين روز، سعي شود تردد از ساعت 17 صورت گيرد تا با ترافيك سنگين بين ساعات 18 تا 21 روبه رو نشوند.

وي يادآورشد: در پايان از هموطنان مي‌خواهيم در صورت مشاهده هرگونه موارد مشكوك، شرارت، سرقت، مزاحمت و غيره مراتب را بدون فوت وقت با شماره تلفن 110 يا مأموران انتظامي در ميان بگذارند.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار