کد خبر: ۱۳۰۰
تاریخ انتشار: ۱۲ فروردين ۱۳۸۸ - ۱۸:۱۶

اورژانس جاده ‌ای 115 مرکز فوریتهای پزشکی از تاریخ 25 اسفند تا 10 فروردین در سطح کل کشور، 79324 مأموریت انجام داده که 62739 مورد آن غیرتصادفی، 10973 مورد تصادفی شهری و 5612 مورد تصادفی جاده‌ای گزارش شده است.

رئیس مرکز مدیریت حوادث و فوریتهای پزشکی کشور از مرگ و میر 29 نفر طی دیروز و امروز در جاده‌های کشور خبر داد.

به گزارش مهر، دکتر غلامرضا معصومی افزود: این مرکز با 1625 پایگاه اورژانس پیش بیمارستانی در این ایام کار خود را شروع کرده است که 937 پایگاه جاده‌ای ثابت در کنار 108 ایستگاه سلامت در خصوص امداد نوروزی برای مسافران با استقرار پزشک و پرستار، خدمات سرپایی پزشکی از قبیل فشارخون، سرماخوردگی و اندازه ‌گیری قند خون را ارائه می‌کنند.

معصومی در ارتباط با ماموریتهای انجام شده خدمات پیش بیمارستانی در این ایام گفت: اورژانس جاده ‌ای 115 مرکز فوریتهای پزشکی از تاریخ 25 اسفند تا 10 فروردین در سطح کل کشور، 79324 مأموریت انجام داده که 62739 مورد آن غیرتصادفی، 10973 مورد تصادفی شهری و 5612 مورد تصادفی جاده‌ای گزارش شده است.

وی توصیه کرد: مردم حتی ‌الامکان از رستورانهای بین‌راهی کمتر استفاده کنند یا از رستورانهای مورد اطمینان و زیرنظر سازمان گردشگری و میراث فرهنگی که نظارت بهداشتی برآن حاکم است استفاده نمایند.

معصومی در رابطه با اهمیت سلامت روانی افراد در ایام مسافرتهای نوروزی گفت: افراد برای حفظ امنیت جانی و مالی خود از رانندگی با سرعت بالا خودداری کنند و توقف رانندگی هنگام خواب‌آلودگی، عدم استفاده از مواد مخدر و داروهای محرک در هنگام رانندگی را از مهمترین توصیه‌ها برای حفظ سلامت افراد برشمرد.

رئیس مرکز مدیریت حوادث و فوریتهای پزشکی از افزایش آمار مرگ و میر در دو روز گذشته خبر داد و گفت: مرکز اورژانس 115 جاده ‌ای تا امروز 29 فوتی جاده ‌ای را گزارش داده که نسبت تلفات انسانی این دو روز در مقایسه با بقیه ایام تعطیلات نوروز افزایش نگران کننده‌ای داشته است.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار