کد خبر: ۱۳۰۱
تاریخ انتشار: ۱۲ فروردين ۱۳۸۸ - ۱۶:۰۳

پس از آنكه اعضاي ستادهاي سيدمحمد خاتمي حاضر به حضور در ستاد ميرحسين موسوي در بوشهر نشدند و اعلام موضع خود را منوط به ديدار با خاتمي در تهران كردند، رئيس ستاد ميرحسين در بوشهر استعفا داد.

محمد باقر عباسي سملي كه چند روز پيش به عنوان رئيس ستاد مير حسين موسوي در استان بوشهر انتخاب شده بود، سه شنبه شب با نوشتن نامه‌اي خطاب به مردم استان بوشهر از ستاد مير حسين استعفا داد.

به گزارش فارس ، پس از آنكه اعضاي ستادهاي سيدمحمد خاتمي حاضر به حضور در ستاد ميرحسين موسوي در بوشهر نشدند و اعلام موضع خود را منوط به ديدار با خاتمي در تهران كردند، رئيس ستاد ميرحسين در بوشهر استعفا داد.

هر چند برخي منابع معتقدند كه وي تحت فشار مجبور به استعفا شده است و بازتاب انتصاب وي، ستاد مركزي را مجبور به تجديد نظر كرده است، اما عباسي سملي علت استعفاي خود را معذوريت‌هاي شخصي، محدوديت‎ها و حساسيت ها بيان كرده است.

در بخشي از استعفانامه عباسي سملي آمده است: با عنايت به سوابق فعاليت‌هاي سياسي مذهبي بنده در دوران پيش از دولت اصلاحات تا امروز، در مسير زنده نگه داشتن انديشه‌هاي تابناك امام راحل(ره)، در قالب صدها جلسه سخنراني در محافل عمومي و خصوصي و همچنين مصاحبه ها و مقالات منتشره در مطبوعات ملي و محلي از يكسو و فرو ريختن خيمه اخلاق و تقوا در جريان رقيب از سوي ديگر، زمينه تخريب اينجانب و در نهايت امكان بازگشت تركش تخريب‌هاي ممكن به اردوگاه ياور محرومان جناب آقاي مهندس موسوي عزيز را فراهم ساخته است.

در بخشي ديگر از اين متن مي‌خوانيم: از آنجايي كه بنده به دلايل پيش گفته با چنين انتخابي فقط و فقط در جهت جلوگيري از صدمات احتمالي به آراي جبهه خودي از ابتدا مخالف بودم، اكنون نيز در شرايط حساس كنوني استدعا دارم كه با انتخاب فردي ديگر كه به دليل شخصيتي بتواند امكان تخريب توسط رقيب را به حداقل برساند، موافقت كنيد تا بنده نيز به عنوان سربازي كوچك مانند قبل در خدمت احياي انديشه و راه بنيانگذار نظام مقدس جمهوري اسلامي باشم.

رئيس ستاد ميرحسين در حاليكه منظور خود را از رقيب مشخص نكرده است و در عين حال اين جبهه (رقيب) را متهم به فرو ريختن جريان اخلاق و تقوا مي‌كند كه خود هفته گذشته با نوشتن نامه‌اي سرگشاده خطاب به تبادار استاندار دولت اصلاحات در بوشهر و دادفر نماينده بوشهر در مجلس ششم با متهم كردن آنها به حمايت از رقيب خاتمي در دوم خرداد 76 گفته بود: "شما سخنگوي كدام گروه شناسنامه دار سياسي هستيد و به چه حقي از تريبون احزاب، مردم را دعوت به انفعال مي‌فرماييد؟ چنين اعمالي جرم محسوب و حق پيگرد قانوني دارد؟ درست است كه دير آمده‌ايد و در‌صدد اثبات موجوديت خويشيد اما بدانيد كه اكنون نيز بسان قبل از دوم خرداد مسير اشتباه را پيشه كرده‌ايد. "

استعفاي رئيس ستاد ميرحسين در بوشهر در شرايطي صورت مي‌گيرد كه با وجود حمايت رسمي خاتمي از موسوي و انصراف به خاطر وي، هنوز هيچ يك از گروه‌هاي حامي سيد محمد خاتمي در استان‌ها حمايت رسمي خود را از مير حسين اعلام نكرده‌اند.

شكاف پيش آمده بين حاميان بوشهري خاتمي و موسوي تا آنجا پيش رفته است كه همه تصميمات هواداران خاتمي به جلسه 17 فروردين اصلاح طلبان بوشهري با خاتمي در تهران موكول شده است.

در اين ارتباط، اسماعيل تبادار رئيس ستاد خاتمي در بوشهر گفته است: "17 فروردين ماه، تمامي ستادهاي استاني جلسه مهمي با خاتمي در بنياد باران دارند و پس از اين جلسه موضع ستادهاي خاتمي در انتخابات آينده اعلام مي شود و تا قبل از جلسه روز 17 فروردين ماه با خاتمي در باره مواضع آينده هيچ اظهار نظري نمي‌كنيم. "

به نظر مي‌رسد با بروز بحران در ستاد ميرحسين و عدم حمايت جبهه دوم خرداد بوشهر از وي، حداقل بايد تا جلسه 17 فروردين تهران منتظر ماند و نتيجه نشست سرنوشت ساز بنياد باران را به نظاره نشست، البته اگر نتيجه‌اي داشته باشد.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: