کد خبر: ۱۳۰۳
تاریخ انتشار: ۱۲ فروردين ۱۳۸۸ - ۱۵:۵۹

در اين جلسه چند تن از اعضاي شوراي مركزي سازمان مجاهدين به تشريح ديدگاه‌هاي سازمان درباره مهم‌ترين موضوعات داخلي و خارجي پرداخته و سپس پيش‌‌شرط‌هاي حمايت از ميرحسين در انتخابات دهم رياست جمهوري را اعلام كردند.

نشست انتخاباتي شوراي مركزي سازمان مجاهدين انقلاب با ميرحسين موسوي برگزار شد.

به گزارش فارس، در اين جلسه چند تن از اعضاي شوراي مركزي سازمان مجاهدين به تشريح ديدگاه‌هاي سازمان درباره مهم‌ترين موضوعات داخلي و خارجي پرداخته و سپس پيش‌‌شرط‌هاي حمايت از ميرحسين در انتخابات دهم رياست جمهوري را اعلام كردند.

ميرحسين نيز با نزديك دانستن ديدگاه‌هاي خود با مباحث مطرح شده به ارائه تحليلي از وضع موجود پرداخت و سپس برنامه‌هاي انتخاباتي‌اش را تشريح كرد.

پس از پايان اين جلسه شوراي مركزي سازمان مجاهدين با فراخواني مسئولان استاني سازمان، استراتژي انتخاباتي اين سازمان را در انتخابات دهم رياست جمهوري كه مبتني بر حمايت و پشتيباني از كانديداتوري ميرحسين موسوي است اعلام كردند.

پيش از اين قرار بود نشست سراسري مسئولان استاني سازمان روزهاي 19 و 20 فروردين برگزار شود اما با توجه به مباحث مطرح شده و توافقات انجام شده در ديدار ميرحسين اين جلسه يك هفته زودتر برگزار شد.

در نشست سراسري سازمان مجاهدين انقلاب چند عضو شوراي مركزي اين سازمان با اشاره به كناره‌گيري خاتمي از صحنه رقابت انتخاباتي و ادعاي نزديكي ديدگاه‌هاي ميرحسين با سازمان اظهار داشتند: شوراي مركزي سازمان گزينه تحريم و كناره‌گيري از صحنه رقابت سياسي را حذف كرده است در ميان دو كانديداي مطرح اصلاح‌طلبان هم ميرحسين از ويژگي‌هايي برخوردار است كه سرمايه‌گذاري روي وي تأثيرگذارتر از كروبي است بنابر اين ستادهاي انتخاباتي سازمان در استان‌ها و شهرستان‌ها بايد هرچه سريع‌تر تبديل به ستادهاي حمايت از ميرحسين موسوي شوند.

يكي از بحث‌هاي پردامنه در اين جلسه طرح پرسش‌ها و مخالفت‌هايي بود كه از ناحيه برخي اعضاي استاني سازمان درباره چرايي سكوت 20 ساله ميرحسين، دلايل حضور وي در صحنه انتخابات با وجود كانديداتوري خاتمي و همچنين برخي شعارها و گفتمان انتخاباتي ميرحسين بود كه با تنش‌هايي همراه شد.

اعضاي استاني سازمان معتقد بودند با وجود اعلام كانديداتوري خاتمي ورود ميرحسين به صحنه انتخابات رياست جمهوري گسل‌هاي موجود در جبهه دوم خرداد را وسيع كرده و اين جبهه را در آستانه فروپاشي قرار داده است.

برخي ديگر نيز ميرحسين را از جرگه اصلاح‌طلبان بيرون دانسته و اعلام حضور وي را در صحنه انتخابات يك بازي طراحي‌ شده با هدف كنار زدن خاتمي از صحنه رقابت رياست جمهوري و فروپاشي جبهه دوم خرداد با كمك گروه‌ها و اعضاي تأثيرگذار اين جبهه عنوان كردند.

اشاره برخي اعضاي سازمان به گفتمان انتخاباتي ميرحسين، نتايج نظرسنجي‌هاي انجام شده و آراي پايين وي در ميان مردم، گرايش برخي اعضاي حزب كارگزاران و مجمع روحانيون و حتي اعضاي حزب مشاركت به كروبي و همچنين تشبيه ميرحسين به يك هندوانه سربسته، نشست سراسري سازمان مجاهدين انقلاب را با چالش‌ها و تنش‌هاي متفاوتي مواجه كرد تا مسئولان سازمان نتوانند در پايان اين جلسه به يك جمع‌بندي انتخاباتي برسند اگرچه پيش‌بيني مي‌شود در روزهاي آتي اين سازمان به عنوان طلايه‌دار حمايت از ميرحسين موسوي در ميان گروه‌هاي دوم خردادي، بيانيه‌اي را در استقبال از كانديداتوري ميرحسين منتشر نمايد.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: