کد خبر: ۱۳۲۰
تاریخ انتشار: ۱۴ فروردين ۱۳۸۸ - ۱۳:۰۹

تجربه نشان داده كه پس از كاهش قيمت مسكن براي بازگشت به دوران افزايش حدود دو سال زمان لازم است اما بايد توجه كرد كه طي اين دو سال با افزايش توليد از افزايش ناگهاني قيمت‌ها جلوگيري مي‌شود.

قيمت مسكن و اجاره‌بها بازهم در سال جديد كاهش مي‌يابد.

مصطفي قلي‌خسروي ـ رييس اتحاديه مشاوران املاك ـ در گفت‌وگو با ايسنا، درباره وضعيت بازار مسكن در سال جديد اظهار كرد: در سال آينده كاهش مجدد قيمت‌ها را داريم و لازمه اين امر ركود در بازار است.

وي در ادامه با بيان اينكه نخريدن يا كاهش تقاضا در بازار موجب كاهش قيمت‌ها مي‌شود، افزود: ارزان شدن مسكن را مديون مسوولان هستيم كه به كد رهگيري و طرح مسكن مهر توجه كردند.

خسروي خاطرنشان كرد: وزارت اقتصاد و دارايي به كمك طرح ملي كد رهگيري آمده و براي قراردادهاي بدون كد رهگيري مفاصاحساب صادر نمي‌كند.

رييس اتحاديه مشاوران املاك در پاسخ به اين سوال كه آيا پس از اين دوران ركود با افزايش ناگهاني قيمت مسكن مواجه نمي‌شويم؟ گفت:تجربه نشان داده كه پس از كاهش قيمت مسكن براي بازگشت به دوران افزايش حدود دو سال زمان لازم است اما بايد توجه كرد كه طي اين دو سال با افزايش توليد از افزايش ناگهاني قيمت‌ها جلوگيري مي‌شود.

وي از ايجاد 15 شهرك اقماري در اطراف تهران خبر داد و افزود: اين شهرك‌ها جدا از طرح مسكن مهر هستند و بايد توجه كرد كه پيشرفت صنعت ساختمان طي اين دوران نيز مي‌تواند از افزايش ناگهاني قيمت‌ها جلوگيري كند.

خسروي درباره قيمت رهن و اجاره‌بها در سال جديد نيز به ايسنا گفت: اجاره‌بها تابعي از قيمت ملك است و با توجه به كاهش قيمت ملك اجاره بها نيز كاهش مي‌يابد.

رييس اتحاديه مشاوران املاك تصريح كرد: بنا است با نظر قطعي كميته كشوري كد رهگيري لوگوي كد رهگيري مشاوران املاك سالانه تعويض شود.

خسروي ادامه داد: 01/09/87 تا پايان سال گذشته در كل كشور 38 هزار و نهصد و 97معامله به ثبت رسيده است كه اين رقم كليه معاملات انجام شده در اين دوره در كل كشور را در برمي‌گيرد.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: