کد خبر: ۱۳۳۱
تاریخ انتشار: ۱۵ فروردين ۱۳۸۸ - ۰۹:۴۳

نکته قابل توجه این است که تا فاصله چند متری خودرویی که از آن ترانه پخش می شود که در اطراف آن قرار داشته باشند و رادیوی آن ها بر روی فرکانس خودروی مادر تنظیم شده باشد صدای پخش شده از خودروی اولیه را دریافت می کنند.

ورود نوعی کیت پخش صدا از رادیو به بازار علت اصلی مطرح شدن شایعه پخش ترانه از شبکه های رادیویی کشور است.

به گزارش عصرایران این نوع کیت الکترونیکی با قیمت نسبتا ارزان با قابلیت نگهداری چند گیگ فایل صوتی وارد بازار شده است.

طریقه استفاده از این دستگاه به این صورت است که با متصل کردن دستگاه به خودرو برای خوانده شدن فایل های صوتی موجود در آن می بایست دستگاه بر روی یک فرکانس خاص تنظیم شود.

بعد از این اقدام و با تنظیم رادیوی خودرو بر روی فرکانس مورد نظر صداهای موجود در حافظه دستگاه از رادیو پخش می شود.

اما نکته قابل توجه این است که تا فاصله چند متری خودرویی که از آن ترانه پخش می شود که در اطراف آن قرار داشته باشند و رادیوی آن ها بر روی فرکانس خودروی مادر تنظیم شده باشد صدای پخش شده از خودروی اولیه را دریافت می کنند.

به این ترتیب اگر دستگاه مورد نظر بر روی فرکانس شبکه های رادیویی مهم مانند رادیو ایران و یا رادیو جوان تنظیم شده باشد کسانی که در اطراف خودرو مشغول گوش دادن به این برنامه ها هستند به یکباره ممکن است صداهای دیگری از جمله ترانه دریافت کنند و گمان کنند رادیو ایران و یا رادیو جوان به اشتباه اقدام به پخش این ترانه ها کرده اند.

اخیرا موارد متعددی شنیده شده که افراد اعلام کرده اند صدای خواننده های لس ان جلسی از رادیو جوان پخش شده است که این موضوع توسط صداوسیما تکذیب شده و این شایعات به حدی گسترده شده که هیئت نظارت بر صدا وسیما نیز در این مورد وارد عمل شده اما بعد از مرکز نظارت و ارزیابی برنامه های صدا و سیما مشخص شده این موارد عاری از واقعیت بوده است.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: