کد خبر: ۱۳۳۳۵۸
تاریخ انتشار: ۰۱ شهريور ۱۳۹۱ - ۱۶:۱۱

مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی گفت: طی ۲ روز آینده آسمان استا‌ن‌های شمالی و غربی کشور بارانی می‌شود.

 مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی گفت: طی ۲ روز آینده آسمان استا‌ن‌های شمالی و غربی کشور بارانی می‌شود.

عبدالرضا امیدوار شهری در گفت‌وگو با خبرنگار جامعه فارس اظهار داشت: نقشه‌های پیش یابی هواشناسی حاکی از تقویت جریانات شمالی و گذر متناوب امواج تراز میانی جو، از نوار شمالی کشور طی 48 ساعت آینده است.

وی گفت: بنابراین در سواحل شمالی بارش باران گاهی با رعد و برق و وزش باد و کاهش دما پیش بینی می‌شود.

مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی با اشاره به اینکه طی 48 ساعت آینده دریای خزر مواج خواهد بود، ادامه داد: در برخی مناطق شمال غرب و ارتفاعات البرز افزایش ابر و رگبار و رعد برق پراکنده روی می‌دهد.

وی افزود: همچنین امروز در سواحل غربی و مرکزی خزر و طی روز پنج شنبه در سواحل مرکزی و شرقی خزر بارش‌ها شدت بیشتری خواهد داشت.

امیدوار شهری تصریح کرد: روزهای پنجشنبه و جمعه، آسمان برخی مناطق شمال شرق کشور نیز همراه با رگبار و رعد و برق است.

مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی اضافه کرد: از بعداز ظهر روز جمعه به تدریج از مقدار بارش‌ها در سواحل شمالی کشور کاسته شده و به مقدار بارش‌ها در شمال غرب کشور افزوده می شود.

وی بیان کرد: طی سه روز آینده در شمال سیستان وبلوچستان، جنوب خراسان جنوبی و برخی مناطق جنوب غرب و غرب کشور پدیده باد و گرد و خاک پیش بینی می شود.

این مقام مسئول در سازمان هواشناسی اضافه کرد: آسمان تهران در 2 روز آینده نیمه ابری همراه با وزش باد و در اوایل شب همراه با افزایش ابر و در ارتفاعات گاهی با بارش باران خواهد بود.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: