کد خبر: ۱۳۳۶۹۵
تاریخ انتشار: ۰۳ شهريور ۱۳۹۱ - ۱۹:۰۶
آغاز عصر تساوي‌ها در دربي پايتخت
نیمه نخست داربی ۷۵ با تساوی بدون گل دو تیم به پایان رسید. شوت و سانتر حربه استقلال و پرسپولیس برای رسیدن به گل در این نیمه بود. شرایط مشابه دو تیم در ۵ هفته ابتدایی لیگ این بازی را یکی از حساسترین مصاف‌های دو تیم کرده است. تا پیش از شروع هفته ششم، استقلال در رده نهم و پرسپولیس ...
 شفاف: پرسپولیس و استقلال از ساعت ۱۸ امروز در ورزشگاه آزادی تهران برای هفتاد و پنجمین بار روی در روی هم قرار گرفتند.

شرایط مشابه دو تیم در ۵ هفته ابتدایی لیگ این بازی را یکی از حساسترین مصاف‌های دو تیم کرده است. تا پیش از شروع هفته ششم، استقلال در رده نهم و پرسپولیس در رده شانزدهم جدول قرار گرفته بودند و همین مسئله فشار فراوانی را از سوی رسانه‌ها و هواداران بر روی اعضای کادر فنی و بازیکنان دو تیم وارد کرده است.هواداران دو تیم به طور کامل ورزشگاه آزادی را پر کرده‌اند و خبرنگاران ایسنا در ورزشگاه آزادی حضور ۹۰ هزار نفر را برای تماشای این بازی تخمین زده‌اند.


نیمه نخست:

دقیقه ۱: خطای امیرحسین فشنگچی بر روی فریدون زندی، استقلال را صاحب موقعیت کرد اما ضربه ایستگاهی زندی توسط نیلسون به کرنر رفت.

دقیقه ۲: ضد حمله پرسپولیس با خروج رحمتی بی‌نتیجه باقی ماند. در برگشت استقلال موقعیتی را ایجاد کرد اما نیلسون توپ را با مشت خود دور کرد.

دقیقه ۴: نخستین کرنر پرسپولیس با حرکت غلامرضا رضایی به دست آمد. سان‌تر مهدی مهدوی‌کیا را علی کریمی با ضربه سر خود با فاصله اندکی به بیرون زد. خروج اشتباه رحمتی این موقعیت را نصیب پرسپولیس کرد. در این دقیقه یک کبوتر آبی برای لحظاتی بازی را قطع کرد و امیرحسین صادقی با بیرون فرستادن این کبوتر شرایط را برای ادامه بازی فراهم کرد.

دقیقه ۷: فرار زیبای غلامرضا رضایی و ضربه این مهاجم را مهدی رحمتی به صورت ناقص دفع کرد. در این دقایق فشار پرسپولیس، باعث نمایش تدافعی استقلال شده است.

دقیقه ۱۰: ضربه کرنر علی کریمی به صورت مستقیم به بیرون زمین رفت.

دقیقه ۱۳: ضربه آرام جواد نکونام با فاصله از کنار دروازه پرسپولیس به خارج رفت. در این دقایق از تب و تاب اولیه بازی کاسته شده و بیشتر زمان بازی در میانه‌های میدان می‌گذرد.

دقیقه ۱۵: پس از خطای نسبتا شدید زندی بر روی پولادی، محسن ترکی داور بازی به هافبک استقلال تذکر داد.

دقیقه ۱۶: مهرداد پولادی پس از آنکه بر روی پای پژمان منتظری خطا کرد از داور بازی اخطار گرفت تا نخستین بازیکن این داربی باشد که کارت زرد می‌گیرد.

دقیقه ۱۹: کرنر دوم استقلال با برگشت توپ توسط بازیکنان پرسپولیس، موقعیت را از آبی‌ها گرفت.

دقیقه ۲۱: بازیکنان استقلال پس از چند پاس کوتاه توپ را به جانواریو رساندند و این بازیکن برزیلی با شوتی از پشت محوطه هجده قدم دروازه پرسپولیس را تهدید کرد اما این توپ به بیرون رفت.دقیقه ۲۴: خطای علی حمودی بر روی فشنگچی موقعیت خوبی را برای پرسپولیس فراهم کرد اما ضربه مستقیم مهدوی‌کیا را دروازه‌بان استقلال به صورت موقت دفع کرد. در برگشت خطای اکبرپور بر روی بنگر اولین کارت زرد استقلال را به همراه داشت.

دقیقه ۲۵: سان‌تر مهدی مهدوی‌کیا با برگشت مدافعان استقلال از محوطه هجده قدم دور شد.

دقیقه ۲۹: ضربه بی‌دقت نکونام با فاصله زیادی از روی دروازه پرسپولیس به بیرون رفت.

دقیقه ۳۰: سان‌تر حسین ماهینی در محوطه هجده قدم استقلال توسط سیاوش اکبرپور دور شد. کمبود مهاجمان پرسپولیس در از دست رفتن این موقعیت مشخص بود. تا این دقیقه دو تیم هر کدام هفت خطا مرتکب شده‌اند.

دقیقه ۳۱: حرکات زیبای علی کریمی دفاع استقلال را به هم ریخت. پاس کریمی در شرایط بسیار خوب به قاضی رسید اما ضربه این بازیکن به بیرون رفت.

دقیقه ۳۸: خطای حنیف عمران‌زاده بر روی قاضی باعث شد تا دفاع استقلال دومین کارت زرد آبی‌ها را بگیرد. مهدوی‌کیا از فاصله‌ای دور ضربه زیبایی را به سمت دروازه استقلال زد اما رحمتی به صورت درازکش توپ را گرفت.

دقیقه ۴۲: سان‌تر مهرداد پولادی با ضربه محسن بنگر به بیرون رفت.

دقیقه ۴۵: صالحی داور چهارم یک دقیقه وقت اضافه برای این نیمه اعلام کرد. در وقت اضافه ضربه سر محمد قاضی توسط رحمتی مهار شد. برتری نسبی پرسپولیس در نیمه نخست در مصاف با استقلال مشهود بود.

نيمه دوم:

دقيقه 46: آغاز بازي با برتري نسبي پرسپوليس همراه بود. در اين نيمه حنيف عمران‌زاده به خطله استقلال اضافه شده است.

دقيقه 50: ضربه سر عمران‌زاده با فاصله كمي به بيرون رفت اما پيش از اين ضربه تركي اين صحنه را آفسايد اعلام كرد.

دقيقه 56: حركات تكنيكي علي كريمي و سانتر اين بازيكن را مهدي رحمتي با خروج خود مهار كرد. در اين دقايق دو تيم بازي خوبي ارائه مي‌دهند.

دقيقه 59: امين منوچهري به جاي علي حمودي وارد زمين شد. ضعف نيلسون در توپهاي ارسالي باعث شده تا قلعه‌نويي مانند نيمه نخست به سانتر روي بياورد.

دقيقه 60: زماني كه علي كريمي قصد ارسال كرنر را داشت، طرفداران منتسب به استقلال اقدام به پرتاب سنگ و گوجه فرنگي كردند و حتي پادرمياني رحمتي هم كارساز نشد تا براي لحظاتي در بازي اختلال ايجاد شود.

دقيقه 66: پس از آنكه هواداران استقلال با پرتاب گوجه به سمت كريمي براي دقايقي بازي را مختل كردند، در اين دقيقه وقتي جانواريو قصد ارسال كرنر را داشت هواداران پرسپوليس اقدام مشابهي كردند و بازي براي دقايقي با اختلال روبه‌رو شد. كريمي و مهدوي‌كيا از هواداران‌ پرسپوليس خواستند از ادامه اين كار خودداري كردند. پس از آرام شدن جو ورزشگاه سانتر جانواريو را نيلسون دفع كرد.

دقيقه 67: با وجود خواهش‌هاي كريمي و مهدوي‌كيا در ادامه باز هم تماشاگران منتسب به پرسپوليس به پرتاب اشياي خارجي به زمين ادامه دادند و همين مساله باعث شد عمران‌زاده نتواند اوت را به زمين پرتاب كند. محسن تركي پس از اين اتفاق از ناظر بازي خواست تا شرايط را آماده شروع مجدد بازي كند و سپس پس از 5 دقيقه بازي دوباره آغاز شد.

دقيقه 75: مهدوي‌كيا كاپيتان پرسپوليس در پشت محوطه جريمه اين تيم بر روي جانواريو خطا كرد تا موقعيت مناسبي نصيب آبي‌هاي تهران شود. ضربه زندي در اين صحنه پس از برخورد به مدافعان پرسپوليس به كرنر رفت.

دقيقه 77: كريم انصاري‌فرد جايگزين محمد قاضي شد. اين در حالي است كه تا اين دقيقه ايمون زايد فرشته نجات پرسپوليس در داربي قبلي هنوز بر روي نيمكت نشسته است.

دقيقه 76: پاس كريمي در شرايط آفسايد به انصاري‌فرد رسيد.

دقيقه 77: آرش برهاني بيرون آمد و جي‌لويد ساموئل به جاي اين مهاجم به تركيب استقلال اضافه شد.

دقيقه 82: سانتر جانواريو با دخالت علي كريمي كه با خروج اشتباه نيلسون همزمان شده بود به كرنر رفت. در اين دقايق استقلال برتري‌اش را به پرسپوليس تحميل كرده است.

دقيقه 84: رودريگو توزي به جاي زندي وارد زمين شد. سوت تماشاگران به عملكرد دو تيم نشان‌دهنده نارضايتي آنها از بازي دو تيم مطرح تهراني است.

دقيقه 86: علي كريمي كه در نيمه دوم بي فروغ بود بيرون آمد و محمد نوري به جاي كاپيتان دوم پرسپوليس وارد زمين شد.

دقيقه 88: فرار غلامرضا رضايي با ضربه آرامش همراه شد و رحمتي مشكلي براي مهار اين توپ نداشت.

دقيقه 90: با وجود توقف چندباره بازي صالحي داور چهارم تنها پنج دقيقه وقت اضافي اعلام كرد.

دقيقه 91: توزي بازيكن پرتغالي استقلال از پشت هجده ضربه محكمي به سمت دروازه پرسپوليس زد اما اين توپ به بيرون رفت.

دقيقه 95: ضربه از راه دور بيك‌زاده با اختلاف فراوان از روي دروازه پرسپوليس به بيرون رفت. در اين دقيقه فشنگچي از تركي كارت زرد گرفت.ترکیب پرسپولیس: نیلسون، محسن بنگر، سید جلال حسینی، علیرضا نورمحمدی، حسین ماهینی، مهرداد پولادی، علی کریمی، امیرحسین فشنگچی، مهدی مهدوی‌کیا، غلامرضا رضایی و محمد قاضی.

ترکیب استقلال:
سید مهدی رحمتی، پژمان منتظری، حنیف عمران‌زاده، امیر حسین صادقی، هاشم بیگ‌زاده، جواد نکونام، فریدون زندی، علی حمودی، فابیو جانواریو، آرش برهانی و سیاوش اکبرپور.
مطالب مرتبط
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید
نام:
ایمیل:
* نظر:
چند رسانه ای صفحه خبر
پر بیینده ترین عناوین