کد خبر: ۱۳۳۹
تاریخ انتشار: ۱۵ فروردين ۱۳۸۸ - ۱۰:۳۰

این مرکز که قرار است در تهران تاسیس شود با مجوز رسمی مایکروسافت فعالیت خود را آغاز خواهد کرد و تحت نظارت و مدیریت مستقیم تیم برگزاری امتحانات مایکروسافت خواهد بود.

شرکت مایکروسافت دوره های آموزشی را برگزار میکند که طی آن دانشجویان در رشته های دلخواه می توانند به کسب دانش در تکنولوژی های مایکروسافت بپردازند. این دوره های آموزشی شامل رشته های بسیاری می باشد، برای مثال میتوان به دوره های MCSE (طراح سیستم و شبکه ها) MCSA (مدیر سیستم و شبکه ها) و… اشاره نمود.

دانشجویان پس از طی این دوره ها در آزمون های این دوره ها شرکت می کنند و در صورت کسب نمره ی قبولی مدارک خود را تحویل می گیرند و از این پس به عنوان یک مهندس تایید شده از طرف مایکروسافت شناخته میشود که در اصطلاح به آن مهندس مایکروسافت هم می گویند.

افرادی که در این آزمون ها قبول شوند در واقع یک گام بزرگ به سمت کار در شرکت مایکروسافت برداشته اند، خیلی از افرادی که استعداد خود را در زمینه ی مورد نظر نشان داده اند به راحتی جذب شرکت مایکروسافت شده اند.

اما در ایران، منابع آموزشی بسیاری در این زمینه ها وجود دارد، شرکت هایی هستند که به صورت تخصصی این دوره ها را آموزش می دهند و کتاب ها و جزوات بسیاری هم می توان یافت.
اما برگزاری آزمون همیشه با مشکل مواجه بوده است. دانشجویان ایرانی که قصد کسب این مدارک را دارند برای آزمون باید به کشورهای دیگر و در اکثر موارد به ترکیه و امارات متحده عربی مراجعه کنند.

امروز مشاور ارشد شرکت مایکروسافت، Brad Smith پس از سالها این مژده را به ایرانیان داد که به زودی و در عرض چند روز آینده شاهد گشایش اولین مرکز آزمون رسمی مایکروسافت در ایران خواهند بود.

این مرکز که قرار است در تهران تاسیس شود با مجوز رسمی مایکروسافت فعالیت خود را آغاز خواهد کرد و تحت نظارت و مدیریت مستقیم تیم برگزاری امتحانات مایکروسافت خواهد بود. پیش بینی میشود حجم زیادی از متقاضیان به این مرکز مراجعه نمایند لذا برای تمام آزمون ها تیم تخصصی مایکروسافت به ایران خواهد آمد و به برگزاری هرچه بهتر این آزمون کمک خواهد کرد.

هنوز در رابطه با دوره های آموزشی این مدارک توسط مایکروسافت در ایران خبری به گوش نرسیده است اما پیش بینی میشود به زودی چند آموزشگاه از سوی مایکروسافت عنوان Microsoft Certified را دریافت کنند تا مراحل آموزشی این دوره ها هم کاملا قانونی و راحت در اختیار دانشجویان قرار گیرد.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۱
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۰
ناشناس
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
۲۰:۵۳ - ۱۳۸۸/۰۱/۱۶
0
1
برگذاری امتحانات توسط شرکت Prometric هست نه Microsoft