کد خبر: ۱۳۵۹
تاریخ انتشار: ۱۵ فروردين ۱۳۸۸ - ۲۰:۳۴

سلحشور:برخي مي‌خواهند انتخابات دهم را زير سوال ببرند

كارگردان سريال يوسف پيامبر (ع) گفت: ساخت اين سريال ربطي به سفرهاي استاني رئيس جمهور ندارد و برخي افراد با اين ترفند مي‌خواهند انتخابات دهم را زير سئوال ببرند، در حالي كه مگر الگوگيري از كتاب خدا اشكال دارد؟

فرج‌الله سلحشور در گفتگو با فارس اظهار داشت: تصميم دارم روي يك سري قصه‌هاي قرآني، تاريخي و واقعي كار كنم و در اين راستا مقدمات اوليه را آغاز كرده و در حال برنامه‌ريزي هستم.

وي انگيزه خود را از ساخت سريال حضرت يوسف(ع) ترويج دردهاي اعتقادي و مذهبي دانست و افزود: به دليل خدمت به خدا و بندگان خدا و همچنين ترويج دردهاي اعتقادي تصميم به ساخت اين سريال گرفتم و سعي كردم با زبان قرآن و هنر يكي از قصه‌هاي كتاب خدا را براي مردم باز كنم.

كارگردان سريال يوسف پيامبر(ع) تصريح كرد: ساخت اين سريال هيچ ارتباطي به سفرهاي استاني رياست جمهوري ندارد و برخي افراد با اين ترفند قصد دارند انتخابات دهم را زير سئوال ببرند، اما مگر الگوگيري مديريت مذهبي و سياسي از كتاب خدا اشكال دارد؟ در ضمن سناريوي اين سريال در سال 1381 در سيماي جمهوري اسلامي تصويب شد.

سلحشور خاطرنشان كرد: بدون هرگونه وابستگي به جامعه هنري خاص در سينما و تلويزيون به صورت مستقل كار و مدت 31 سال باورها و اعتقادات خود را به زبان قرآن و هنر تبليغ مي‌كنم.

وي گفت: ميراث فرهنگي كشور توسط بعضي معماران و مهندسان داخلي مورد تهاجم فرهنگي قرار گرفته است و همچنين بعضي ابنيه‌ها و آثاري كه در جمهوري اسلامي ساخته مي‌شود، با آثار و فلسفه معماري گذشته ما متفاوت است.

وي افزود: توسط بعضي از مهندسان و معماران تغييراتي به صورت آگاهانه و يا ناآگاهانه در ابنيه‌هاي مذهبي ايجاد مي‌شود كه به نوعي ميراث فرهنگي غرب هستند و در اين راستا ارزش‌هاي گذشتگان ناديده‌ گرفته مي‌شود.

كارگردان سريال يوسف پيامبر(ع) خاطرنشان كرد: در زمينه تغييرات آگاهانه و ناآگاهانه مي‌توان به معماري مرقد امام خميني (ره)، مصلاي تهران، ساختمان مجلس شوراي اسلامي و برخي از مساجد تهران اشاره كرد و اين خطري جدي براي ابنيه‌هاي تاريخي و مذهبي كشور محسوب مي‌شود.

اين فعال عرصه سينما و تلويزيون در ادامه تصريح كرد: براي جلوگيري از اين امر بايد شورايي متشكل از هنرمندان و معماران شهرهاي هنرپروري همچون كرمان، يزد، اصفهان و... بر ساخت و ساز ابنيه‌هاي مذهبي نظارت داشته باشند.

وي با اشاره به ارزش تاريخي ميراث فرهنگي در كشور خاطرنشان كرد: كشور ما داراي ميراث و تمدن بزرگي است و اين ميراث باارزش، با تحمل رنج‌هاي زيادي به دست ما رسيده است و به جاي حفاظت و رشد نبايد دچار انحراف و سكوت شود.

وي گفت: استان كرمان داراي آثار ارزشمند، بزرگ و هنرمندانه‌اي است و گذشته‌اي با صلابت و با قدمت 6 هزار ساله نشان از تمدني كهن دارد و در زمينه حفاظت از اين سابقه تاريخي بايد تلاش همه جانبه كرد.

اين پيشكسوت عرصه سينما و تلويزيون افزود: استان كرمان به مراتب داراي قابليت‌هاي تاريخي و فرهنگي چشمگير و فرهنگ، هنر، معماري و تاريخ گذشته هنوز ناشتاخته است و تنوع فرهنگي در ابنيه‌هاي تاريخي كرمان داراي يك ويژگي مشترك هستند و اين حركت رو به كمال است.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار