کد خبر: ۱۳۶۷
تاریخ انتشار: ۱۵ فروردين ۱۳۸۸ - ۲۱:۴۶

دختر پاکستانی در تمام طول مدت فیلم فریاد می کشد و در بخشی از آن به جان پدر خود قسم می خورد که دیگر این کار را انجام ندهد.

انتشار ویدئوی شلاق خوردن یک دختر 17 توسط گروه طالبان موجب برانگیختن خشم و نفرت عمومی در پاکستان شده است.

به گزارش عصر ایران ه نقل از روزنامه لس آنجلس تایمز، گروه های حقوق بشر، دولت مرکزی و مردم پاکستان شدیداً این اقدام گروه طالبان را محکوم کردند.

این ویدئوی اینترنتی که روز جمعه از شبکه های تلویزیونی پاکستان پخش شد صحنه های شلاق خوردن علنی یک دختر 17 ساله در دره سوات توسط جمعی از اعضای طالبان را نشان می دهد.

«اسما جهانگیز» یک فعال برجسته حقوق بشر در شهر لاهور به خبرنگاران گفت: "این حادثه غیرقابل تحمل است."

وی افزود: "گفته می شود این دختر پس از امتناع از ازدواج با یک فرمانده طالبان در دره سوات مجازات شده است."
این در حالی است که به گزارش رسانه های پاکستانی، شبه نظامیان می گویند این دختر به جرم داشتن روابط نامشروع به 34 ضربه شلاق محکوم شده است. مسلم خان یک سخنگوی طالبان پاکستان با دفاع از این اقدام گفت: این دختر به روابط نامشروع پرداخته است.
دختر پاکستانی در تمام طول مدت فیلم فریاد می کشد و در بخشی از آن به جان پدر خود قسم می خورد که دیگر این کار را انجام ندهد.

آصف علی زردای رئیس جمهور و یوسف رضا گیلانی نخست وزیر پاکستان با محکوم کردن این حادثه دستور تحقیق و بررسی آن را صادر کرده اند.

شری رحمان وزیر اطلاعات سابق پاکستان با درخواست برگزاری یک نشست ویژه در پارلمان برای بررسی این حادثه گفت: "نباید اجازه داد چنین وحشی گری هایی تحت رهبری یک دولت دموکراتیک در پاکستان رخ دهد. ما نمی توانیم شهروندان خود را در دست شبه نظامیانی که به اسم اسلام به کشتار می پردازند رها کنیم."

به رغم محکومیت های گسترده این حادثه در پاکستان برخی رهبران مذهبی این کشور از حکم شلاق زدن در ملاعام دفاع کردند.

مونیبور رحمان یک مفتی برجسته در این باره گفت: "شلاق زدن حکمی اسلامی است و این نوع مجازات در کتاب قرآن تصریح شده است."

در طول دو سال گذشته اعضای طالبان اقدام به آتش زدن حدود 200 مدرسه دخترانه در مناطق تحت کنترل خود از جمله دره سوات کرده و ده ها محلی و نیروی شبه نظامی را سر بریده اند.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار