کد خبر: ۱۳۷۷۳۶
تاریخ انتشار: ۲۲ شهريور ۱۳۹۱ - ۱۰:۵۹

اولین باخت تاریخ تیم ملی فوتبال ایران در مقابل لبنان، با حاشیه‌هایی همراه بود، به ویژه آنجا که یکی از تماشاگران لبنانی با زبان فارسی خطاب به بازیکنان تیم ملی کشورمان گفت: «به جهنم خوش آمدید» چرا که امروز این ورزشگاه جهنمی برایتان خواهد بود.

 تماشاگران لبنانی همزمان با تشویق تیم ملی خود بازیکنان ایرانی را هم تشویق کردند و با عبارت «خوش آمدید» که از زمان سفر رییس جمهوری در میان لبنانی‌ها رایج شده بازیکنان ما را تشویق کردند.

** ایرانیان حاضر در استادیوم که بسیاری از آن‌ها از نقاط دوری برای تشویق تیم ملی به بیروت آمده بودند، در گفت‌و‌گو با خبرنگار ایرنا تاکید کردند که بازیکنان فوتباال شیرینی موفقیت‌های ورزشکاران المپیک و پارالمپیک را به کام مردم ایران تلخ کردند.

** بازیکنان تیم لبنان پس از پیروزی مقابل تیم ایران که آن را بسیار دور از دسترس می‌دیدند، با درآوردن پیراهن‌های خود و پوشیدن پرجم لبنان در استادیوم دور افتخار زدند.

** پیروزی تیم ملی فوتبال لبنان در برابر تیم ملی فوتبال ایران، موجی از شادی را در میان مردم لبنان و به ویژه هواداران فوتبال در بیروت وجود آورد و مردم سوار بر ماشین‌ها و روشن کردن چراغ‌ها، احساس شادمانی خود را ابراز کردند.

** نورافکن‌های استادیوم به رغم مشکل برق لبنان از دقیقه ۵۷ بازی روشن شده و بر خلاف بازی لبنان و استرالیا که چهار دقیقه انجام بازی را با وقفه ایجاد کرده بود تا پایان بازی به خوبی کار کرد.

** فاطمه معتمدآریا بازیگر سینمای کشورمان که برای ساخت سریالی در جنوب لبنان مشغول فعالیت است نیز همراه با عوامل فیلم برای تشویق تیم ملی به استادیوم آمده بود و در پایان تلاش داشت به رختکن بازیکنان داخل شود و از آن‌ها تشکر کند.

وی که اصرار داشت هر طور شده علی کریمی را دیده و به وی خسته نباشید بگوید، می‌گفت: قرار نیست تیم ما همیشه برنده باشد؛ تیم ما خوب بازی کرد.

** ولید اسماعیل بازیکن تیم لبنان در گفت‌و‌گو با ایرنا، تیم ایران را غنی از بازیکنان بزرگ دانست و اظهار داشت: نمی‌دانم چرا امروز هیچ چیز از تیم ملی ایران مشاهده نکردیم.

** دروازه‌بان تیم ملی لبنان که به عنوان بهترین بازیکن شناخته شد، نیز تاکید کرد: ایران فرصت‌های زیادی برای باز کردن دروازه ما داشت اما من یک تنه مقابل این حملات ایستادگی کردم و این برد شیرین را به مردم کشورم هدیه می‌کنم.

** محمود علی دیگر بازیکن تیم لبنان نیز اظهار داشت: بعد از شش ماه تمرین توانستیم در ورزشگاه بیروت یکی از بزرگ‌ترین تیم‌های آسیا را به زانو درآوریم و این هدیه امروز جوانان لبنانی به ملت مقاوم این کشور است.

وی تاکید کرد: تیم ایران خیلی قوی و دارای مربی حرفه‌ای بود و گرفتن امتیاز از این تیم برای ما یک آرزو بود که محقق شد.

** بلال نجارین بازیکن دیگر تیم لبنان، تیم کشورش را بهتر از ایران خواند و گفت: امروز مانع بزرگی را از سر راه خود برای صعود به جام جهانی برداشتیم.

وی افزود: امروز تیم ایران خوب بازی نکرد و ما یکی از پیروزی‌های بزرگ تاریخ فوتبال لبنان را تجربه کردیم.

** یوسف محمد بازیکن شماره ۳ تیم لبنان هم تیم ایران را دارای بازی با سطح بالا دانست که امروز به دیوار بسته دفاعی لبنان خورد.

وی گفت: روحیه‌ای که امروز در بازیکنان لبنان برای پیروزی برابر ایران شاهد بودیم، اصلا در بازیکنان ایرانی وجود نداشت.

** «بوکر» سرمربی تیم ملی فوتبال لبنان بعد از برد تیمش در برابر ایران، در مصاحبه‌ای مطبوعاتی گفت: ایران خوب بازی کرد اما باخت، چون ما مستحق برد بودیم.

** نشست خبری «کارلوس کی روش» در پایان دیدار تیم‌های ملی فوتبال ایران و لبنان با تنش و درگیری لفظی همراه شد. در این نشست خبری، کی روش عنوان کرد لبنانی‌ها در این دیدار اتلاف وقت می‌کردند که در این لحظه یکی از خبرنگاران لبنانی به انگلیسی کلمه‌ای نامناسب را به کار برد. پس از این اتفاق، سرمربی تیم ملی فوتبال ایران با ناراحتی قصد ترک نشست خبری را داشت و حتی خبرنگاران ایرانی نیز قصد رفتن از محل نشست را داشتند که با اصرار حاضران، این جلسه ادامه یافت.

** دبیرکل فدراسیون فوتبال، خبرنگارانی را که قصد مصاحبه با وی در خصوص تیم ملی فوتبال ایران را داشتند، پس زد تا بی‌احترامی به اصحاب رسانه از بازیکنان به مسوولان فدراسیون فوتبال نیز کشیده شود.

** خبرنگاران ایرانی اعزامی به لبنان دراقدامی تلافی جویانه به مصاحبه نکردن بازیکنان با خبرنگاران، ‌ از انجام مصاحبه با آنان پس از بازی با لبنان خودداری کردند. عملکرد ضعیف بازیکنان تیم ملی فوتبال ایران یکی دیگر از دلایل این اقدام تلافی جویانه خبرنگاران ایرانی بود.

** سرمربی تیم ملی فوتبال ایران پس از بازی ضعیف تیم ملی کشورمان برابر لبنان در کنفرانس خبری ادعا کرد که تیمش بازی خوبی انجام داده و مستحق این شکست نبود.

** سفیرایران در لبنان، وزیر ورزش و جوانان لبنان، مهدی محمد نبی دبیر کل فدراسیون فوتبال ایران و هادی آیت الهی نایب رییس فدراسیون در جایگاه ویژه ورزشگاه حضور داشتند.

**دبیرکل ونایب رییس فدراسیون فوتبال ایران که ازنزدیک شاهدبازی تیم کشورمان مقابل لبنان بودند پس ازبه ثمر رسیدن گل لبنان در نیمه اول برابر ایران افسوس خوردند؛ این گل اولین گل تیم ملی فوتبال لبنان به ایران در تاریخ دیدار دو تیم بود. تیم لبنان پس از هفت بازی برای نخستین باربود که موفق به گل زنی در برابر ایران شد.

** حدود ۱۰ هزار تماشاگر لبنانی و دو هزار تماشاگر طرفدار تیم ایران از نزدیک شاهد این مسابقه بودند.

** طرفداران لبنان که باور نداشتند تیمشان گل برتری را به ایران بزند، پس از گل به صورت یکپارچه به تشویق تیم ملی کشور خود پرداختند و حتی شعار جدیدی مبنی بر اینکه تیم ملی ایران به جهنم آمده است را سر دادند.

** دو هزار تماشاگر ایرانی که برخی از آنان حتی نمی‌توانند به فارسی روان صحبت کنند و دورگه هستند، با وجود گلی که ایران دریافت کرد، تا دقیقه ۸۰ بازی به تشویق بی‌امان ورزشکاران کشورمان برداختند. لیدرهای ایرانی نقش بسزایی در تشویق تماشاگران ایرانی در این ورزشگاه داشتند.

** حق پخش انحصاری این دیدار به شبکه الجزیره عربی داده شده بود و به همین خاطر دوربین‌های صدا وسیما کشورمان به ورزشگاه راه داده نشد.

** لبنانی‌ها با شعار علی علی لبیک یا حسین به تشویق بازیکنان خود پرداختند. تعدادی برچم‌های حزب الله و جنبش امل - از جریان‌های شیعی لبنان - در ورزشگاه به چشم می‌خورد.

** در آغاز نیمه دوم، «کارلوس کی روش» تغییراتی را درترکیب تیم ملی ایران به وجود آورد و «احسان حاج صفی» و «محمدقاضی» را جایگزین «پژمان نوری» و «کریم انصاری فرد» کرد تا شاید روند بازی ایران شرایط بهتری پیدا کند.

در ادامه نیمه دوم تغییرات به وجود آمده در ترکیب تیم ملی ایران نیز ثمری نداشت و ارسال‌های بلند هافبک‌های کشورمان، خطری برای دروازه لبنان ایجاد نمی‌کرد.

** در پایان دیدار تیم‌های ملی فوتبال ایران و لبنان عباس حسن دروازه‌بان تیم ملی فوتبال لبنان به عنوان بهترین بازیکن این دیدار انتخاب شد.

** ملی پوشان ایران که در دو دیدار ابتدایی خود در مرحله مقدماتی نیز نمایش خوبی نداشتند، در دیدار برابر لبنان هم بدون برنامه نشان دادند تا علاقه مندان به فوتبال نگران شرایط این تیم برای رسیدن به جام جهانی باشند.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۳
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۱۰
ناشناس
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
۱۲:۴۰ - ۱۳۹۱/۰۶/۲۲
0
0
کسی اصلا نگران نیست لذتی که تو شکست این بازیکنان بی غیرت هستش تو بردش نیست
ناشناس
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
۱۶:۱۸ - ۱۳۹۱/۰۶/۲۳
0
0
پولهای میلیاردی می گیرن ولی دوزار غیرت ندارن
ناشناس
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
۰۰:۲۷ - ۱۳۹۱/۰۶/۲۶
0
0
کاش این تیم فوتبال منحل می شد چون فقط پول خرجش می کنن و هیچ نتیجه نمی گیرن فوتبال ایران آبرو بر شده امید وارم که کلا ورش دارن چون خیلی بی خوده .