کد خبر: ۱۳۷۸۶۹
تاریخ انتشار: ۲۴ شهريور ۱۳۹۱ - ۰۸:۲۰
همه واکنش ها به ساخت فیلم موهون بر علیه اسلام

باز هم در آستانه 11 سپتامبر ساخت و پخش یک فیلم توهین آمیز در خصوص پیامبر اسلام (ص) موج عظیمی از اعتراضات مسلمانان جهان را در پی داشته است.

شفاف: باز هم در آستانه 11 سپتامبر ساخت و پخش یک فیلم توهین آمیز در خصوص پیامبر اسلام (ص) موج عظیمی از اعتراضات مسلمانان جهان را در پی داشته است.

اخبار رسیده از کشورهای مختلف حاکی از این است که اعتراضات به فیلم «سام براسیل» تبعه اسرائیلی-آمریکایی که سرتاسر این فیلم اهانت به پیامبر اسلام است، در حال گسترش است و واکنش ها به این اقدام توهین آمیز ادامه دارد.


اما در حالی که سخنگوی وزارت امور خارجه کشورمان انتشار فیلم آمریکایی اهانت آمیز به ساحت مقدس پیامبر گرامی اسلام (ص) را اقدامی نفرت انگیز دانسته و اظهار داشت : جمهوری اسلامی ایران توهین به مقدسات اسلامی را قویا محکوم کرده و با احساسات جریحه دار شده امت اسلامی ابراز همدردی می کند.

رئیس مجلس نیز نسبت به این اقدام واکنش نشان داد.علی لاریجانی  توهین به مقدسات اسلامی را نشانه دروغ پردازی پررنگ رئیس جمهور آمریکا در شعار احترام به مسلمانان خواند و گفت: آمریکا و صهیونیسم بایست منتظر شنیدن صدای بلند مسلمین جهان باشند ، اگر گوش شنوایی داشته باشند.

رئیس مجلس شورای اسلامی تصریح کرد : شعارهای سیاستمداران آمریکایی در مورد حمایت از فرهنگ های مختلف و احترام به این فرهنگ ها مبتذل و دروغی پر رنگ است.

رئیس مجلس شورای اسلامی تخریب آئین ها و فرهنگها از سوی آمریکایی ها را دلیل عدم تحمل آنها دانست و افزود : بر خلاف شعارهایی که اوباما در ابتدای کار خود در باره احترام به مسلمانان عنوان کرد ،  این کارها نشانه دروغ پردازی پررنگ او است که باعث غصه دارشدن مسلمانان جهان شده است و آمریکا و صهیونیسم بایست منتظر شنیدن صدای بلند مسلمین جهان باشند ،  اگر گوش شنوایی داشته باشند.

در این میان، در ادامه واکنش ها در داخل کشور به ساخت این فیلم، مجمع جهانی اهل بیت(ع) با صدور بیانیه شدیداللحنی این جنایت فرهنگی را محکوم و تأکید کرد: دولت آمریکا تلاش می‏کند خود را از این اقدام موهن بری کند؛ اما آیا می‏توان باور کرد که ساخت فیلمی با سرمایه هنگفت 5 میلیون دلاری و نیز اقدامات مستمر کشیش دیوانه بدون اطلاع و رضایت دجّالان مقیم در کاخ سفید انجام شده باشد؟

در بیانیه مجمع همچنین  ضمن تأکید بر اینکه اهانت به پیامبران، قدّیسان و افراد مورد احترام ادیان و مذاهب، عملی است که هیچ مکتب و مرامی آن را نمی‏پذیرد آمده است: " اگرچه دلیل اصلی اهانت‏های سابق به پیامبر(ص)، عدم شناخت واقعی از آموزه‎های حکیمانه و الهی اسلام و قرآن بوده است، اما حرکت اخیر ـ همانطور که سازنده این فیلم در گفتگو با رسانه های آمریکایی و اسرائیلی اعلام کرده است ـ کاملاً آگاهانه، عامدانه و با اهداف سیاسی صورت پذیرفته است".
 
 دانشجویان ایرانی نیز روز گذشته، با تجمع‌ در برابر سفارت سوئیس ضمن اعلام همبستگی با جوانان مسلمان مصری و لیبیایی خواستار بازخواست آمریکا به دلیل به مخاطره ‌انداختن امنیت بین‌المللی شدند.

دانشجویان ایرانی تجمع ‌کننده در برابر سفارت سوئیس با قرائت بیانیه‌ای ضمن محکوم کردن ساخت فیلم موهن در مورد پیامبر اعظم(ص) خواستار برخورد شدید با عوامل ساخت آن شدند.

از سوی دیگر، از مصر خبر می رسد،طی روزهای گذشته ده‌ها مصری نیز در برابر سفارت آمریکا در قاهره تجمع کرده و به فیلم اهانت‌آمیز به ساحت پیامبر اسلام که در آمریکا تولید شده، اعتراض کردند.

تظاهرات کنندگان در قاهره پرچم‌هایی را در دست داشته و در خیابان‌های نزدیک قاهره به تظاهرات پرداختند.

اعتراضات به فیلم اهانت آمیز به پیامبر اسلام در دیگر کشورهای اسلامی نیز ادامه دارد و در لیبی و در حمله مردم خشمگین به کنسولگری آمریکا در بنغازی، سفیر آمریکا به همراه 3 کارمند این سفارتخانه کشته شدند.

پیش از آن نیز اما در روز سه شنبه ، هزاران مصری در اعتراض به پخش فیلم توهین آمیز به ساحت «پیامبر اکرم» (ص) در برابر سفارت آمریکا در قاهره تظاهرات کرده بودند.

مراکش نیز صحنه اعتراضات مردمی به پخش این فیلم توهین آمیز بوده است.بر اساس اخبار رسیده، صدها نفر از مردم مراکش روزگذشته  در برابر کنسولگری آمریکا در شهر کازابلانکا تظاهرات کرده و به فیلم اهانت‌آمیز به پیامبر اعتراض کردند.

این تظاهرات در برابر کنسولگری آمریکا در کازابلانکا در حالی صورت گرفت که تعداد زیادی از نیروهای امنیتی در برابر کنسولگری تجمع کرده بودند.

گفته شده،تظاهرات کنندگان شعارهای ضد آمریکایی از جمله «مرگ بر اوباما» سر می‌دادند.
 در این میان اما رژیم صهیونستی که از به را افتادن موج ضد آمریکایی و اسرائیلی احساس خطر کرده است، اعلام کرده نقشی در تولید و پخش این فیلم نداشته است.

«یگال پالمور» سخنگوی وزارت امور خارجه رژیم صهیونیستی در این خصوص گفته: اسرائیل به هیچ وجه ارتباطی با این داستان ندارد.

پالمور با آماتور وار توصیف کردن این فیلم،‌آن را غیر قابل تحمل توصیف کرد.

سخنگوی وزارت امور خارجه رژیم صهیونیستی گفت اگر هم شهروند اسرائیلی این فیلم را ساخته باشد، ما مسئول آن نیستیم.

یگال پالمور در ادامه سخنانش گفت: وی این فیلم را به سفارش ما یا با هماهنگی ما نساخته و هیچ ارتباطی نیز با موسسات اسرائیلی نداشته است.

این در حالی است که با کشته شدن سفیر آمیریکا در لیبی، رئیس جمهوری آمریکا با ابراز تاسف از کشته شدن سفیر این کشور در لیبی ادعا کرد با وجود این اقدامات همچنان به دفاع از آزادی و کرامت در جهان پایبندیم !

وزیر امور خارجه آمریکا نیز بدون محکوم کردن اقدام شرم آوردر آمریکا یعنی تولید یک فیلم موهن علیه پیامبر اسلام(ص) که احساسات مسلمانان را جریحه دار کرده است، مدعی شد حمله به بنغازی باید وجدانهای همه مردم دنیا از هر دینی را به درد آورد.

البته  دست آمریکا با این گونه اقدامات برای همه مسلمانان جهان رو شده است و به نظر می رسد واکنش های اعتراضی به این فیلم موهون و سازندگانش ادامه دار خواهد بود.

 

برچسب ها: فیلم اسلام پیامبر
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۲
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۶
حامی رسول الله
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
۱۰:۲۱ - ۱۳۹۱/۰۶/۲۴
0
0
سلام علیک...یا رحمة اللعالمین...

سلام بر تو و غربت یارانت...

از حال شما که نپرسم بهتر است..خون است دلت...

همچون دل باقی مانده از خاندانت...

عزیز رسول الله...

من شرمنده ام...

ببخش

این روزها هر چه که می شود

دیواری کوتاهتر از مظلومیت شما نیست..

هرچه بد و بیراه در دنیاست

به جز اسلام و مسلمین نشانه ای نمی رود..

عزیز رسول الله..

می دانم قرار انسانیت نبود..

ولی چه کنیم..شد!

قرار شده است گویا..له کندد ایمان و اسلام را

قرار شده است گویا...خفه کنند روح قرآن...

عزیز رسول الله..شرمنده

گویا قرار شده است مداد سیاه بردارند

خط خطی کنند چهره نورانی شما و یاران را

خاک بر دهانم باد...

چه قراری گذاشته اند شیاطین انسان نما!

عزیز رسول الله ببخش...

ببخش که دنیا و روزگار پر شده است از دروغ و نفرت و سیاهی

عزیز...رسول الله

ببخش که ما می شنویم و می بینیم و قالب تهی نمی کنیم از درد

می بینیم توهین و اهانت را می شنویم دروغ و افترا را...

عزیز...رسول الله

سر آقا سلامت باد که خونین ترین دل دنیا را دارد...

می بینم که سر در گریبان غم فرو برده است و خون می گرید...

عزیز... رسول الله

مگر آن تو نبودی که در کوچه ها راه می رفتی و خار و خاشاک و شکمبه بر سرت فرو

می ریختند و تو صبورانه بر هدایت انان دعا می کردی...

عزیز...رسول الله

مگر تو آن نبودی که بازی با کودکان یتیم را

بر نماز اول وقت مقدم کردی

تا که به دست آوری دل غمدیده کودکان پر غم را...

آخ چه شده است این دنیا و روزگار و انسان را..

مگر تو آن نبودی که بر سفره فقیرترین بندگان خدا می نشستی و هم غذای آنان می شدی

تا دلشاد شوند به همراهی بزرگترین بنده خدا...

آخ بنده خدا...بهترین بنده خدا...

کار این دنیای دنی را ببین!...چه می کنند شیاطین انسان نما

با بهترین بنده خدا...

عزیز...رسول الله

انگار که رسم روزگار مظلوم کشی است!!

انگار که رسم روزگار هتک حرمتهاست....

که دل پر درد شیعیان آشناست با این بی حیایی ها...

ما هنوز هم یادمان هست....داستان کوچه و سیلی و روی نیلی را!

نا هنوز هم یادمان هست کوچه و دست بسته و ریسمان بر گردن را!

ما هنوز هم یادمان هست طشت پر خون و تکه های پاره جگر را...!

یا حسین! ما هنوز هم یادمان هست گودال قتلگاه و سری بر نیزه و چوب و دندان را!!

ما هنوز هم یادمان هسن جسم بیمار را و اسارت را و زنجیر بر گردن را....!!!

تا کجا بگویم....

تا کجا فریاد کشم....

تا کجا دادخواه مظلومیت کنم....

تا کجا بگویم: این بقیة الله......این بقیة الله...این بقیة الله

عزیز...رسول الله

من شرمنده ام...بخش!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
محمد
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
۰۸:۱۴ - ۱۳۹۱/۰۶/۲۵
0
0
لبیک یا رسول الله (ص)
این روز ها مسلمانان جهان خشم خورد را به خاطر تولید وپخش فیلم موهن و توهین به ساحت مقدس رسول اکرم (ص) به هر نحوی ابراز می دارند. براستی که حق دارند چراکه توهین به ساحت مقدس پیامبر اکرم (ص) بی احترامی به اسلام و تمام ادیان و پیامبران الهی است . امروز وراثان ابوسفیان ها و ابوجهل ها در صدد تخریب اسلام و پیامبر مسلمان برآمد و خواستار از بین بردن گرایش مردم جهان به دین اسلام هستند ، غافل از اینکه خداوند در کتاب خود وعهده داده که از دین محمد (ص) و کتابش همیشه در طول تاریخ پاسداری می کند و عهده خداوند هیچگاه تخلف پذیر نیست . آنها بداند که خون وجان مسلمان به محمد و خداوند تعلق دارد و در پاسداری از حرمت وقداست پیامبر هیج ترسی از فدا کردن جان خود ندارند . آنان بداند که روز فرزند خلف پیامبر صلح و رحمت ظهور خواهدکرد به ظلم شان درحق رسول خدا و امامان معصوم (ع) پاسخ خواهد داد و پرچم اسلام در سراسر جهان به احتراز در خواهد آورد . وحدت امت پیامبر در جهان امروز از اهمیت خاصی برخوردار است که مسلمان باید به این سمت حرکت کنند ، البته وظیفه دولت مردان کشورهای مسلمان خطیر است و باید به نکات مشترک خود بیشتر توجه و از طرح مسائل تفرق انگیز بین خودشان خود داری کنند و حول ریسمان الهی چنگ بزند چراکه تنها راه رستگاریشان است . به امید ظهور منجی بشریت و احتزار پرچم صلح و عدالت در جهان .